10.01.2018

02:38

עודכן:

סערת הספר של טראמפ: באנון פורש מ"ברייטברט"

היועץ האסטרטגי לשעבר של נשיא ארה"ב הודיע כי יעזוב את אתר החדשות הימני-קיצוני בהמשך למעורבותו בספר שמתעד את מעללי טראמפ. נוסף לכך, הופסקה עבודתו בתחנת רדיו

בווידאו: סערת הספר - "באנון התכוון להגן על טראמפ - אך התחרט כשהותקף"

 

סטיב באנון, היועץ האסטרטגי לשעבר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הודיע אמש (שלישי) כי הוא עוזב את אתר החדשות הימני-קיצוני "ברייטברט" אליו הצטרף בשנת 2012. זאת בהמשך למעורבותו בספר "אש וזעם" שמתאר לכאורה את שהתרחש בשנת הכהונה הראשונה של הנשיא טראמפ.

 

מנכ"ל "ברייטברט" לארי סולוב מסר כי באנון והאתר יעבדו במשותף על מעבר הנהגה חלק. בהודעת העזיבה, הוסיף באנון כי הוא גאה בכך שצוות האתר הצליח לבנות פלטפורמה חדשותית ברמה מצוינת תוך זמן קצר. יש שמקשרים את עזיבתו של באנון גם לתגובתה של רבקה מרסר, אחת מהתורמות הגדולות למפלגה הרפובליקנית שבבעלותה גם אחוזים מ"ברייטברט". בעקבות סערת הספר, מרסר הודיעה כי אינה תומכת בהצהרותיו ובפעולותיו האחרונות של באנון.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הפיגוע בשומרון: הפלסטינים מדווחים על פעולות נקמה מצד מתנחלים

העמותה שתומכת בנערות שנכנסו להיריון - ועלולה להיסגר

העירייה, הוועד וקרובי המשפחה: מאחורי הקרב על התקציב לי-ם

 

 סטיב באנון
 

סטיב באנון(רויטרס )

 

 

במקביל, תחנת הרדיו "SiriusXM" הודיעה כי באנון יפסיק להגיש את תכניתו בתחנה שכן ההסכם על שידור התכנית נחתם מול "ברייטברט" ולא מול באנון. "באנון מת מחרבו שלו. דוגמה קלאסית להיבריס ולמחשבה שאתה טובה יותר מהבוס", אמר בתגובה היועץ הפוליטי רוג'ר סטון, חבר ותיק של הנשיא טראמפ.

 

חלקים שפורסמו מהספר "אש וזעם" בשבוע שעבר גרמו לקרע בין הנשיא טראמפ לבאנון, שעזב את הבית הלבן באוגוסט 2017. הקרע נבע, בעיקר, מדבריו של באנון על פגישתו של דונלד טראמפ ג'וניור עם נציגים רוסים במהלך הקמפיין לנשיאות ארה"ב. "שלושה בכירים בקמפיין חשבו שיהיה רעיון טוב להיפגש עם ממשלה זרה בחדר הישיבות של מגדל טראמפ בקומה ה-25 בלי עורכי דין. לא היו להם שום עורכי דין. אפילו אם אתם חושבים שלא מדובר בבגידה, או במעשה שאינו פטריוטי, או במשהו רע, ולדעתי כל אלה נכונים, אתם צריכים לקרוא מיד ל-FBI", מצוטט באנון. דברים אלה גרמו לסערה והנשיא האמריקני תקף את יועצו לשעבר וטען כי השתגע.

 

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ
 

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, צועק לעבר עיתונאים על מדשאת הבית הלבן(רויטרס)

 

 

בהמשך לפרסום הציטוטים, ב-CNN דווח כי באנון רצה להגן על הנשיא מפני הסופר והעיתונאי מייקל וולף, אבל הוא החליט שלא לעשות זאת, מכיוון שטראמפ תקף אותו. על פי גורם שמכיר את הפרטים, באנון הכין הצהרה במסגרתה הוא היה אמור לשבח את טראמפ ובנו, דונלד טראמפ ג'וניור. באנון התלבט באיזה מועד לפרסם את ההצהרה, אבל אז טראמפ אמר עליו כי "הוא איבד את שפיותו". בהתאם לכך, פרסום ההצהרה ירד מהפרק.