08.01.2018

23:48

עודכן:

"ברקוד": מפעל הבלופים של החברה שמציפה אותנו במסרונים שקריים

חברת "בית הטכנאים" שולחת לישראלים רבים הודעות כי תמה תקופת האחריות על מוצרי החשמל בכסות מטעה. הרשות לסחר הוגן: "הם מתחזים לחברות אחרות" • תחקיר

"ברקוד": חברת "בית הטכנאים" מציפה בתקופה האחרונה את הישראלים במסרונים שמעדכנים כי תמה תקופת האחריות על מכשירי החשמל הביתיים והגיע הזמן לחדש אותה, ומציגה את עצמה כחברה המוסמכת לטפל בנושא. א', היא אחת מהאנשים שקיבלו את המסרונים - ושילמו: "איכשהו הצליחו להוציא ממני לעשות את הביטוח - 2,700 שקל. זה ירד לי מכרטיס האשראי תוך כמה שעות".

 

החברה פועלת תחת שמות שונים, ובדרך זו היא מציעה שירותים שונים. מדובר בחברה שתועדה כבר לפני שנתיים בתחקיר "ברקוד" כשהיא משווקת דיאטות שקריות וריטלין טבעי לא יעיל. עתה מסתמן שהיא ממשיכה במסכת השקרים ובמפעל הבלופים. מי שעומד מאחורי המסרונים השקריים, כך על פי הידוע לרשויות החוק ולחדשות עשר, הוא רן הרינג.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

יאיר נתניהו מתנצל: ההקלטות לא מייצגות הערכים עליהם חונכתי

חשד להצתות בלוד: שריפות פרצו בכמה מוקדים בעיר, שניים נעצרו

איש אקדמיה מוביל ושמרן: המועמד החדש של שקד לבית המשפט העליון

 

משרדי חברת "בית הטכנאים" רשומים על פי רשם החברות בהוד השרון, אך בשטח, בפועל, החברה לא נמצאת. בדיקת חדשות עשר הובילה למשרדים במפרץ חיפה שכאמור, תועדו בתחקיר קודם, לפני כשנתיים. תיעוד "ברקוד" ממשרדי החברה מראה קלסרים שונים עליהם מופיעים שמות של חברות שונות.

 

 המסרונים השקריים של מפעל הבלופים
 

המסרונים השקריים של מפעל הבלופים( חדשות עשר)

 

 

אניטה יצחק, ראש אגף חקירות ומודיעין ברשות לסחר הוגן, אומרת כי ההצגה של החברה בתור נציגי היבואן "זאת עבירה פלילית". יצחק הוסיפה כי "הם מתחזים לחברות אחרות. יש מספר חברות שמאוגדות תחת אותם בעלים, שקשורות איכשהו". ג'וש גולדשמיד, מנכ"ל המועצה לצרכנות, אומר: "צריך להתנהג באחריות צרכנית".

 

רן הרינג מסר בתגובה: "אני משמש כיועץ עסקי של מספר גופים מסחריים. די בעיון באתר רשם החברות על מנת להבין כי מדובר בחברות שאינן פעילות או חברות שפורקו זה מכבר. מן הראוי כי תדאגי לבדוק את פרסומייך היטב טרם שידורם [!]למשל – "בית הטכנאים" הוא חברה שבהתאם לרשם החברות פורקה בשנת 2006".

 

מחברת הטלמרקטינג "ישיר" נמסר בתגובה: מוקדי "ישיר" עוסקים באיתור לקוחות פוטנציאליים בעבור לקוחותיה הרבים באמצעות מוקדי מכירה טלפוניים. נוסף על כך היא עוסקת במתן שירות לקוחות שלאחר קנייה. פעילותינו נעשית אך ורק בהתאם להוראות החוק. אין לנו קשר כלשהו לחברה בשם "בית הטכנאים" ולהודעות ספאם שנשלחות לטענתכם על ידם. בדיקה פשוטה ברשם החברות מעלה כי "בית הטכנאים"  פועלת בהוד השרון! לעניין חברת "חשמלי מושכל בע"מ" ולעניין חברת "הקש על ה-6 בע"מ" - ראוי היה שתפנו אליהם באופן ישיר ותקבלו את תגובתם".