31.12.2017

13:45

עודכן:

נסיעה מהירה נגד כיוון התנועה: תיעוד הימלטות רוצחי רון קוקיא

מצלמות אבטחה בעיר תיעדו את הרגע שבו הנאשמים ברצח החייל בערד בחודש שעבר נמלטים מהזירה. בסרטון ניתן לראות כיצד רכבם יוצא במהירות מהעיר, וחוצה לנתיב הנגדי

בריחת המחבלים: מצלמות אבטחה בערד תיעדו את הרגע שבו חאלד וזאהי אבו ג'אדה, הנאשמים ברצח לוחם הנח"ל רון קוקיא בתחילת החודש, נמלטו מהעיר, כך עולה מסרטון שפורסם היום (ראשון).‫בסרטון ניתן לראות כיצד הרכב שבו נסעו השניים יוצא במהירות מהעיר, פונה ימינה וסוטה לנתיב הנגדי.

 

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד שני  תושבי הנגב בגין רצח קוקיא. לפי כתב האישום חאלד צפה בסרטוני חמאס והושפע מפעילות הארגון ואף פרסם בעצמו פוסטים בפייסבוק בהם דברי שבח לאללה ולאסלאם. "אלוהים תשמור את ארץ המוסלמים ותעשה מאויבך אויבי הדת, בראשיתם תפיל אותם ותיתן לנו את הניצחון על שבט הכופרים", כתב.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

צפו: כך מקבלים את שנת 2018 ברחבי העולם

חשד לניסיון חיסול: עבריין מוכר נורה ונפצע בינוני ליד עכו

התחדשו ההפגנות באיראן; רוחאני צפוי לנאום בשעות הקרובות

 

 רון יצחק קוקיא, החייל שנרצח בפיגוע בערד
 

רון יצחק קוקיא, החייל שנרצח בפיגוע בערד ללא קרדיט

 

 

עם הזמן החליט לבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל ולצורך כך אף משך 54 אלף שקלים  לצורך מימון מחייתו בזמן שתתנהל חקירת המקרה. חאלד רכש רכב שישמשו להימלטות לאחר ביצוע הפיגוע, שכן בתחילה תכנן לחטוף חייל באמצעות חומרי הרדמה, אליהם היתה לו נגישות בתור טכנאי הרדמה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

 

בשלב מסוים החליט חאלד כי חטיפת חייל מסובכת מדי ושיתף את אחיו זאהי בכוונתו לבצע פיגוע. השניים יצאו לסיורים בשטח על מנת למצוא קורבן, והחליטו לדקור חייל חמוש בשעות הלילה על מנת לחטף את נשקו. האחים התמקדו בחיילי בסיס "תל ערד" והחליטו לקרוא לנשק שיחטפו במילת הקוד "פיצה".

 

 הנאשמים ברצח החייל רון קוקיא, בפיגוע הדקירה בערד
 

הנאשמים ברצח החייל רון קוקיא ללא קרדיט

 

 

עוד לפי כתב האישום, הבחינו השניים בחיילים רבים הולכים לבדם בסיוריהם אולם אלה היו לא חמושים. בשתי הזדמנויות הגיעו לאזור הבסיס עצמו, והצטיידו בקפה ואוכל על מנת ליצור מצג שהינם מטיילים במקום. במקרים אלו לא הבחינו בחיילים בודדים אלא רק בקבוצות חיילים ולכן לא ביצעו את זממם.

 

בערב האירוע, במהלך נסיעה ברחבי העיר הבחין חאלד בסמל רון קוקיא כשהוא חמוש, דקר אותו מספר דקירות בצוואר, בעורף ובקרקפת תוך שהוא מנסה לחטוף את נשקו. קוקיא התנגד אך לבסוף הצליח חאלד להשיג את הנשק ונמלט ברכבו ליישוב כסייפה.

 

מיד לאחר הרצח פגש חאלד בזאהי, והשניים הסתירו את נשקו של החייל. פחות מיממה לאחר מכן, ב-1 בדצמבר 2017, בפעילות משותפת של שב"כ ומשטרת ישראל, נעצרו השניים ונחקרו. במהלך החקירה הודה חאלד כי תכנן לרצוח חייל וכי זאהי שימש כ"איש סודו" ואף סייע לו בביצוע הפיגוע. השניים אף הסגירו בחקירה את נשקו של קוקיא.