BETA

31.08.2011

16:54

לשכת נתניהו: המטפלת התרשלה גם הבוקר, אביה של שרה נפל ונחבל

למרות העצרת בשבת והפנייה של הפלסטינים לאו"ם, לשכת ראש הממשלה נדרשת לטפל בנושא אחר לגמרי. בעקבות תלונת העובדת הזרה שמטפלת באביה של שרה נתניהו, טוענים בלשכה כי מדובר במטפלת רשלנית שנוטה להתפרצויות זעם. "היא הפילה עצמה על הארץ וחבטה בעצמה ברצפות וברהיטים", נכתב על המקרה שפורסם אתמול

(3:28 דקות)

לשכת ראש הממשלה פרסמה היום (רביעי) שתי הודעות יוצאות דופן בעקבות תלונת המטפלת של שמואל בן ארצי, אביה של שרה נתניהו. העובדת הזרה, טרא קומרי, טענה כי נחבלה במהלך ויכוח עם רעיית ראש הממשלה. בהודעות נטען כי מדובר במטפלת רשלנית שנתונה לפרצי זעם, וכך גם עשתה הבוקר.

 

לטענתם, במהלך שעות הבוקר יצאה המטפלת הסיעודית מבית ראש הממשלה, והותירה את בן ארצי "מופקר לבדו בחדרו". עוד ציינו בלשכה, כי בזמן שהיתה אמורה לטפל בקשיש, היא החליטה ככל הנראה דווקא להתראיין לאחת מרשתות הטלוויזיה מחוץ למעון הרשמי.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

"שעה קלה אחר כך, כשביקש הקשיש בן ארצי, בן ה-96, לנוע ממקום למקום בחדר, לא נמצא לו סיוע. הוא איבד את שיווי משקלו ונחבט בכסא שעמד בחדר. הוא סבל מכאבים בגבו, וצוות הבית הזעיק סיוע רפואי", תיארו בלשכה את ההתרחשות לפי גרסתם.

 

בעדות שהציגו סיפר רופא המשפחה, ד"ר צבי הרמן ברקוביץ: "הוזעקתי בדחיפות, לאחר שהיה חשש שכאבי הגב מהם סובל מר בן ארצי, הם פועל יוצא של סדק בגבו. הבנתי מהמטופל שהוא נתקל בכסא וסובל מכאב עז, לאחר שנתקל בכסא. אבחנתי בגבו מכה יבשה. נתתי לו תרופות הרגעה והוריתי לו לשכב. מדובר בהתרשלות של המטפלת שהותירה את המטופל הסיעודי לבד בחדרו, כשהוא נזקק לעזרה בתנועה ממקום למקום".

"תחת טיפולה הייתה הדירה תמיד מלוכלכת ולא נעימה"

מלחמת הגרסאות נמשכת, כאשר לשכת ראש הממשלה טענה כי המטפלת סבלה מהתפרצויות זעם ופרסמה עדויות על כך. אחת מהעדויות היא של מקורב למשפחת בן ארצי. "לפני יותר מחודשיים היה מר בן ארצי מאושפז ואשתי ואני ביקרנו אותו בבית החולים. הוא אמר לנו שאין הוא חפץ שעובדת הסיעוד, עובדת נפאלית בשם טרא, תעשה את המלאכה הזאת. אני התנדבתי להישאר ולהתפלל איתו בתקופת אשפוזו, אך מיד התחוור לי שעלי להישאר עימו הרבה מעבר לתפילה. זאת משום שהמטפלת מזניחה את אחריותה אליו, וחשוב שאהיה שם לעשות את מה שהיא אינה עושה".

 

"לא הופתעתי. נהגתי לבקר את מר בן ארצי מדי פעם בדירתו לפני האשפוז, ותחת טיפולה של טרא הייתה הדירה תמיד מלוכלכת ולא נעימה", המשיך המקורב. "כשהדייר בן 90 ויותר, הניקיון הופך להיות עניין של בריאות. חששתי מהמצב בו הוא התגורר. בבית החולים טרא לא ניהלה רישום של מה המטופל שלה אכל, אף שנתבקשה לעשות זאת על ידי התזונאית. היא החלה להוציא אותו לטיולים בחצר, רק לאחר שאני התחלתי לעשות זאת בעצמי בלעדיה. הערתי לטרא שהיא מזניחה את אחריותה ועל הערה זאת היא כעסה".

 

 

"המטפלת שרועה על הרצפה תוך שהיא חובטת עצמה במרצפות"

לדברי לשכת ראש הממשלה, נתניהו העירה למטפלת והיא "הגיבה בפרץ זעם בלתי נשלט, תוך שהיא מפילה עצמה על הארץ וחובטת עצמה ברצפות וברהיטים. גברת נתניהו שחששה מפרצי זעם אלה, הזעיקה את אנשי הביטחון שהגיעו תוך שניות ספורות".

 

בהמשך פרסמה הלשכה את עדות מפקד האבטחה. "במהלך הכנות ליציאת הגברת, נשמעו צעקות: 'אבטחה, ביטחון'. המאבטח הצמוד, שסבר שמדובר באירוע ביטחוני, הגיע תוך שניות למקום. התמונה שנגלית לעיניו היא שמר בן ארצי ישוב בכיסאו, המטפלת שרועה על הרצפה תוך שהיא חובטת עצמה במרצפות וברהיטים באקסטזה. רעיית ראש הממשלה עומדת במרחק מטר, מטר וחצי ממנה. המאבטח מוציא את רעיית ראש הממשלה לחדר אחר ומבחין כי אצבעה של המטפלת פגועה. הוא מקבל הנחיות לוודא מול עובדי משק הבית מתן טיפול רפואי למטפלת טרא. בעזרת עובדת המשק הוא מפנה את טרא ומעביר את המשך הטיפול לעובדי הבית".