BETA

04.12.2017

19:59

נושאים חמים

גורם אכיפה בכיר: "ביטן סיים את הקריירה הפוליטית שלו"

חומר הראיות נגד יו"ר הקואליציה הוא דרמטי וחד משמעי, ורק מעט מאוד ממנו הוטח בפניו - כך אמר גורם המעורה בפרטי החקירה. לדבריו, ביטן הגיע לקצה דרכו הפוליטית, "אבל הוא עוד לא יודע את זה". הח"כ לחוקריו: "מעולם לא קיבלתי שוחד, לא מכיר את משפחת ג'רושי - שונאי הם שמפיצים עלי שומעות"

"חבר הכנסת ביטן סיים את הקריירה הפוליטית שלו, אבל הוא עוד לא יודע את זה" - את הקביעה הנחרצת הזו אמר היום (שני) גורם אכיפה בכיר לחדשות עשר.

 

"החוקרים עוד לא הטיחו בו אלפית מהחומר שיש נגדו וצפויות לו עוד חקירות. זה קייס חזק", הוסיף הגורם, "לא מקרה קלאסי של טובות הנאה וכולי, אלא עבירות שוחד והלבנת הון".

 

>> תיק ביטן - כתבות נוספות:

עורך דינו של ביטן: "קשה לשבור אותו - די בטוח שהתיק ייסגר"

אחרי החקירה - ביטן הגיע לכנסת: "לא מתכוון להתפטר"

בכיר בעיריית ת"א ויעד מודיעיני של המשטרה עוכבו

 

בתוך כך, יושב ראש הקואליציה נחקר אתמול במשך 14 שעות במשרדי להב 433. במהלך החקירה אמר לחוקרי המשטרה: "מעולם לא קיבלתי שוחד ולא הלבנתי הון. אני לא מכיר את משפחת ג'רושי, מעולם לא פגשתי אותם. שונאי מפיצים עלי שמועות, מה לי ולמשפחת פשע?".

 

 

 

"סיים את דרכו הפוליטית". ח"כ דוד ביטן לאחר חקירתו במשרדי להב 433(חדשות עשר)

 

עוד הוא המשיך ואמר: "העברתי כספים מחשבון אחד לשני, אין בכך שום בעיה, לא פדיתי צ'קים והעברתי אותם לחשבון סודי". לגבי שפי שוון, חבר מרכז הליכוד ובעל תחנת הדלק המעורב על פי החשד בפרשה, אמר ביטן - "הכל היה חוקי". ביטן צפוי להיחקר שוב ביום רביעי שם הוא צפוי להתמודד עם עדויות חדשות.

 

על פי ההערכות במשטרה, מדובר בעבירות של עשרות מיליוני דולרים, שלא נוגעות רק לביטן. חומר הראיות הדרמטי על ביטן נולד מאיסוף מודיעיני מדויק על ארגוני פשיעה. זהו לא חומר שהגיע מעדויות של חברי מועצה בראשון לציון ואלה לא חומרים מהחקירה הקודמת שנסגרה בעניינו.

 

בפרשה הזו מעורבים יותר משני ארגוני פשיעה שדובר עליהם, בהם הארגון של ג'רושי. "מדובר בחקירה שבה עשרות נחקרים ועדים", אומר אותו גורם אכיפה בכיר, אך במוקדה נמצאים חמישה בלבד - וביטן אחד מהם.

 

 

יו
 

יו"ר הקואליציה דוד ביטן בכנסת, יום לאחר חקירתו(חדשות 10)

 

אפרים דימרי, עורך דינו של יושב ראש הקואליציה דוד ביטן, סיפר בראיון ל"חמש עם רפי רשף" על השעות הארוכות בהן נחקר חבר הכנסת ועל מצב רוחו לאחריהן: "הוא איש חזק מאוד מנטלית, קשה לשבור אותו", אמר.

 

חקירת הפרשה נמשכה היום, ומספר המעורבים שעוכבו מוקדם יותר לחקירה - בכיר בעיריית תל אביב, אדם המהווה יעד מודיעיני של המשטרה, קבלן בכיר ומקורבת מאוד לביטן, שוחררו. במקביל נודע לחדשות עשר כי אותה האישה המקורבת מאוד לביטן עומתה בחקירתה עם תדפיסי חשבון בנק החושפים העברות של מאות אלפי שקלים לחשבונה.

 

"אני די משוכנע שהתיק יסתיים בקול ענות חלושה", אמר עו"ד דימרי. עוד הוא הוסיף כי במהלך 14 שעות החקירה ביטן שיתף פעולה באופן מלא עם חוקריו ומסר את גרסתו. לדבריו, "אפילו להפסקה הוא לא רצה לצאת. גם כשהוא סיים את החקירה הוא אמר להם שאם הם רוצים להמשיך, הוא ימשיך. לפי מה שהבנתי ממנו הוא לא אכל, אלא רק שתה".

 

מאיר ניצן, ראש העיר ראשון לציון לשעבר, התייחס גם הוא ב"חמש עם רפי רשף" לפרשה. "הנחתי שדברים כאלה קורים", אמר. "20 שנה היו לי עם ביטן, חלק בארבע עיניים. הבחור אומר בעצמו שעשור הוא לא קרא ספר אז אין לי הרבה מה לדבר. אני יודע בדיוק מתי הוא לא מדייק. שימו לב - הוא ממצמץ כשהוא לא מדייק", כך לדבריו.


עוד הוא סיפר כי "שבועיים-שלושה הוא נעלם, לא ענה לי לטלפונים. הגיעו לחפש אותו מהשוק האפור. הוא אמר שאלה חובות אישיים שלו, אבל הוא הכניס את קבוצת הכדורגל לחובות". על המעצר של דוב צור הוא אמר כי הוא לא הופתע. "נעשים דברים תמוהים בעיניי. כשראש עיר אומר 'לא ראיתי שבונים בניין לא חוקי' ואני יודע מה רואים מלשכת ראש העיר, איך אפשר להגיד שהוא לא ידע? כי זה קרוב אישי שלו? הערכה שלי - יסתיים במשפט".

 

 

 

"ביטן ממצמץ כשהוא לא מדייק". מאיר ניצן, לשעבר ראש עיריית ראשון לציון(חדשות עשר)

 

מוקדם יותר, ח"כ ביטן הגיע למליאת הכנסת על מנת להשתתף בדיונים, זאת לראשונה מאז חקירתו בחשדות לשחיתות בעיריית ראשון לציון. בכניסה לדיון אמר ביטן, כי הוא לא מתכוון להתפטר. "העסקים ממשיכים כרגיל", הודיע. בנוסף נפגש ביטן עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במשרדו.

 

על פי החשד, חוסאם ג'רושי, בן למשפחת הפשע ג'רושי המוכרת שגם שמו הותר היום לפרסום זכה במכרז לכריית חול שביטן הטה לטובתו. הבוקר אמר גורם בכיר במשטרה בהקשר לחקירה נגד ביטן כי "תיבחן העברת הבעלות על קבוצת הכדורגל העירונית לידי איל ברקוביץ'".

 

אתמול הוארך בחמישה ימים מעצרו של ראש העיר, דב צור, שנעצר גם הוא בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. גם משנהו בתפקיד, אייל מושייב, חשוד בעבירות דומות ומעצרו הוארך בחמישה ימים. בנוסף להם נעצרו עוד למעלה מעשרה. אחד העצורים בפרשה הוא שפי ששון, חבר מרכז הליכוד ואיש עסקים מוכר בראשון לציון. לששון ישנן כמה תחנות דלק בראשל"צ, ועל פי החשד ביטן עזר לו לקדם את הקמתן. כמו כן נעצר סגן ראש העיר יוסי חממי.