BETA

04.09.2017

03:14

נושאים חמים

מועדי שיחות נתניהו ובכירי "ישראל היום" נחשפים: איך הושפעו כותרות העיתון בבוקר שאחרי?

בעקבות עתירת חדשות 10 ורביב דרוקר נאלץ רה"מ למסור את מועדי שיחותיו עם עורך העיתון עמוס רגב ובעליו שלדון אדלסון. בתקופת בחירות 2013 שוחח נתניהו עם רגב כמעט כל יום, לאחר שעבר "חוק ישראל היום" התקשר שלוש פעמים לאדלסון • צפו ברשימה המלאה ובהשוואה בין מועדי השיחות לכותרות הבוקר

לאחר מאבק משפטי של שנתיים וחצי, ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר אתמול (ראשון) את מועדי השיחות בינו לבין בכירי העיתון "ישראל היום", כפי שקבע בית המשפט העליון בעקבות עתירת חדשות 10 ורביב דרוקר לפני כחודש.


ניתן להבחין כי ב-19 הימים שלפני בחירות 2013 שוחח נתניהו עם עורך העיתון לשעבר, עמוס רגב, 15 פעמים בטלפון - כמעט כל יום. חלק מהשיחות התקיימו בשעות הערב המאוחרות, זמן קצר לפני ירידת העיתון לדפוס. ביום הבחירות שוחח נתניהו עם רגב וגם עם בעלי העיתון, שלדון אדלסון.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

בעקבות עתירת חדשות 10: נתניהו יחויב לפרסם את מועדי שיחותיו עם אדלסון

שיחות נתניהו-אדלסון: רה"מ ידע שהסיכוי לדיון נוסף קטן - לכן היועמ"ש סירב לייצגו

יחסי אדלסון-נתניהו בצל חקירת תיק 2,000: "ישראל היום" נגד רה"מ?

 

ביום שבו עבר בקריאה טרומית חוק ישראל היום, אליו התנגד נתניהו נחרצות, שוחח ראש הממשלה עם אדלסון שלוש פעמים. בתגובה לבית המשפט טענו שהשיחות ביניהם עוסקות בהיסטוריה ודת, במסגרת קשרי חברות ו"לא נוגעות לפעילותו המיניסטריאלית של מר נתניהו". רה"מ אמר שהחוק היה בין הסיבות לכך שהקדים את הבחירות.

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחת טלפון (ארכיון)
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחת טלפון (ארכיון)(ללא קרדיט)

 

בתאריך 25.1.2015 שוחח נתניהו עם רגב ארבע פעמים בין השעה 22:35 ל-23:56. בעיתון של יום המחרת הכותרת הראשית מביאה את הסבר נתניהו לנאום שנוי במחלוקת שנשא בקונגרס האמריקני. "הנאום נגד איראן - לא נגד אובמה", הייתה הכותרת הראשית ב"ישראל היום" בזמן שבעיתון המתחרה הכותרת הפוכה.

 

בתחקיר "המקור" נחשף כי בכל ערב נהג העורך רגב להסתגר במשרדו רבע שעה לפני חצות, כשלאחר יציאתו לעיתים שונו הכותרות הראשיות של העיתון. יכול להיות שמועדי השיחות שפורסמו יחשפו כי אותו מקור אנונימי הוא ראש הממשלה בעצמו, בנימין נתניהו.

 

ביום חמישי האחרון, כמעט חודש לאחר פסיקת בית המשפט בנושא, פרסם נתניהו את ממוצע השיחות שביצע עם אדלסון ורגב אך לא את המועדים המדויקים. על פי הפוסט שפורסם בחשבון הפייסבוק שלו, בשנים 2015-2012 שוחח נתניהו עם שלדון אדלסון כ-120 פעמים, ועם עמוס רגב כ-230 פעמים.

 

 

כותרת עיתון
 

כותרת עיתון "ישראל היום" כמה ימים לפני בחירות 2013(חדשות 10)

 

 

כותרת עיתון
 

כותרת עיתון "ישראל היום" כמה ימים לפני בחירות 2013(חדשות 10)

 

לפני כחודש כאמור קבעו שופטי בית המשפט העליון פה אחד כי נתניהו יחוייב לחשוף את מועדי שיחותיו עם בעלי העיתון "ישראל היום" ועם עורכו לשעבר, וכן כמה זמן ארכו השיחות. על פי השופט מני מזוז, "קיים אינטרס ציבורי מובהק בחשיפת עצם הקשר של גורם כזה (אדלסון) עם גורמי השלטון, כמו גם מהות הקשר ועוצמתו".

 

"ישנה זיקה ממשית בין תפקידו הציבורי של משיב 2 (ראש הממשלה) לבין תחומי פעילותם של חבריו הוותיקים, משיבים 3-4 (אדלסון ורגב). זיקה זו מעצימה את האינטרס הציבורי בחשיפת טיב ועוצמת הקשר ביניהם, ומאפשרת להורות על מסירת המידע המבוקש, מבלי לשלול לחלוטין את המרחב הפרטי שראש ממשלת ישראל זכאי לו", קבעו השופטים ביחס לטענה לפגיעה בפרטיותם של נתניהו, אדלסון ורגב.

 

 

בעלי
 

בעלי "ישראל היום", שלדון אדלסון (ארכיון)(רויטרס)

 

 

עורך העיתון לשעבר, עמוס רגב (ארכיון)
 

עורך העיתון לשעבר, עמוס רגב (ארכיון)(יח"צ)

 

בנוסף קבעו השופטים כי משרד רה"מ, אדלסון ורגב ישלמו לדרוקר את הוצאות המשפט, בסך עשרת אלפים שקלים כל אחד. נקבע כי נתניהו יעביר את יומן השיחות בתוך 15 ימים, שהועברו כאמור לאחר יותר מחודש. השופט ניל הנדל ציין כי החשיבות שבחשיפת המידע נובעת גם מהעובדה שנתניהו כיהן באותה תקופה כשר התקשורת.

 

הוויכוח הציבורי סביב "ישראל היום", העיתון הנפוץ ביותר במדינה, היה האם מדובר בעיתון או האם זו זרוע תעמולה של נתניהו וממשלתו? אם יוכח כי מדובר בתעמולה, תהיה זו עבירה על חוק הבחירות, משום שהיא שנותנת יתרון פוליטי למועמד אחר על פני יריביו.

 

הרשימה המלאה >>


<p style=" margin: 12px auto 6px auto; font-family: Helvetica,Arial,Sans-serif; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: normal; font-size: 14px; line-height: normal; font-size-adjust: none; font-stretch: normal; -x-system-font: none; display: block;"> <a title="View 2012 on Scribd" href="https://www.scribd.com/document/358251303/2012#from_embed" style="text-decoration: underline;" >2012</a> by <a title="View Anonymous NuRIA6P's profile on Scribd" href="https://www.scribd.com/user/371015312/Anonymous-NuRIA6P#from_embed" style="text-decoration: underline;" >Anonymous NuRIA6P</a> on Scribd</p>

 

2013 by Anonymous NuRIA6P on Scribd

 

2014 by Anonymous NuRIA6P on Scribd

 

2015 by Anonymous NuRIA6P on Scribd