BETA

30.04.2017

23:00

נושאים חמים

בני משפחתו של צביקה שנהרג מטיילים בנופים שאהב: "זה היה כמו הודו בשבילו"

סרן צביקה קפלן נהרג ב"צוק איתן", והשאיר אחריו הורים, שתי אחיות, אישה ושני ילדים. משפחתו מעוניינת ללכת בדרכו של צביקה, ולהקים לזכרו בית ספר שדה שיגרום לכך שיופיה של ישראל יגיע ליותר ויותר אנשים. "אנחנו מציבים מצבה חיה, זה ממשיך את השאיפה שלו", סיפר אביו יהודה

כמעט שלוש שנים חלפו מאז נהרג סרן צביקה קפלן ז"ל במהלך מבצע "צוק איתן". כיום רוצים בני משפחתו וחבריו להקים בית ספר שדה על שמו, בדיוק כפי שחלם, וכך יותר אנשים יכירו את נופיה של ישראל.

 

קפלן נולד בחיפה לצילה וליהודה, אח תאום לציפי ואח גדול לאלישבע. ב-2008 הוא התחתן עם עדי ולשניים נולדו שני בנים, אך גם היא ידעה כי הייתה לו אהבה גדולה נוספת, עוצמתית לא פחות מאשר אליה, לנופי הארץ, לשבילים ולמעיינות שבה. לפני שהתגייס, רצה קפלן לטייל בדרום הארץ כי לדבריו הוא כבר הכיר היטב את אזור הצפון - ורצה להגיע לשם למקרה ולא יספיק. "הוא חזר נפעם מהנוף ומהאנשים, המשפט הראשון שאמר כשחזר היה 'זה ההודו שלי'. במשך ארבעה שבועות הוא ישן עם עקרבים ונחשים בשטח, כל כך דאגנו", סיפרה אמו.


>> יום הזיכרון לחללי צה"ל - כתבות נוספות:

נתניהו בטקס ב"יד לבנים": "איננו שומטים את הנשק מידנו - רק כך נשיג שלום"

ב"יד לבנים" ביקשו להשעות את האב שהתפרץ, נתניהו ביקש לבטל את ההשעיה

קצין מצרי הציל את חייו של אבי עורי: "נפרדתי מהעולם כמה פעמים"

 

 

צביקה קפלן ז
 

צביקה קפלן ז"ל עם אשתו עדי ושני בניהם(חדשות 10)

 

צביקה התגייס לצה"ל בימיה הראשונים של מלחמת לבנון השנייה, התקבל לסיירת גולני - ובחר בקריירה צבאית. כשב"צוק איתן" החלה הכניסה הקרקעית לעזה, חטיבתו קיבלה את המשימה לחסל את המנהרות בשג'אעיה, והוא נכנס לרצועה כחלק מתפקידו כקצין האג"ם של גדוד הסיור. לאחר 48 שעות של לחימה, מטח טילים פגע בקפלן ובחוליית הפיקוד - והוא נהרג במקום יחד עם חברו, סגן מפקד הגדוד, רב סרן צפריר בר אור ז"ל.

 

"במבצעים הקודמים כשהוא היה בצבא לא דאגנו יותר מדי, הייתי מחוברת במהלכם לחדשות אבל במבצע הזה לא. חייתי על ההר במין אופוריה ורדרדה, כשלא שומעים לא אזעקות ולא מטוסים, כלום, אם האינטרנט לא פתוח אז לא יודעים מה קורה", סיפרה עדי. השיחה האחרונה בין השניים נערכה יומיים לפני שנהרג, ולדבריה השיחה ביניהם הייתה בהתכתבות מכיוון שהוא לא רצה לדבר בטלפון כשגם לחיילים שלו היה אסור לדבר בטלפון. "הוא כתב לי 'אני לא אהיה זמין שבוע, אוהב אותך', ואז שלחתי לו הודעה, שה-ה' ישמור אותו ואיחלתי לו שבת שלום. הגעגוע הזה לא משתק, הוא לא תוקע במקום ולא שובר - זה געגוע מתוק שמפיח חיים וכוחות".

 

 

עדי קפלן, אלמנתו של סרן צביקה קפלן ז
 

עדי קפלן, אלמנתו של סרן צביקה קפלן ז"ל(חדשות 10)

 

לאחר נפילתו, משפחתו של קפלן החליטה להגשים את אחד הדברים שהיו הכי חשובים לו - לחבר כמה שיותר ישראלים לארץ, לנופים, להיסטוריה ולהביא כמה שיותר אנשים לעמק המעיינות שלמרגלות הגלבוע, המקום אותו אהב יותר מכל. לפני מספר חודשים הגיעו למקום עשרות מתנדבים כדי לחנוך שביל חדש למטיילים על שמו של צביקה. לאחרונה משפחתו הגיעה למקום בו יקום בעתיד בית ספר שדה על שמו של צביקה. "אנחנו מציבים מצבה חיה, זה ממשיך את השאיפה שלו, את התכונות ואת האופי שלו", אמר יהודה.

 

העלות של הקמת מרכז הסיור בעמק המעיינות על שמו של צביקה מוערכת במיליוני שקלים, כשהחברים מגייסים חלק מהסכום הזה באמצעות אתר מימון ההמונים. "אני למדתי שלא תמיד יש לי תשובות וגם הילדים למדו את זה", אומרת עדי. "אבל הם בעיקר שואלים שאלות".

 

לתמיכה בפרויקט מרכז סיור גלבוע מעיינות על שמו של סרן צביקה קפלן ז"ל - לחצו כאן

 

 

צביקה קפלן ז
 

צביקה קפלן ז"ל(חדשות 10)