BETA

07.03.2017

15:25

נושאים חמים

"שיגעו לנו את הילדות, מי יתחתן איתן?": הרב לוינשטיין נגד שירות נשים בצה"ל

הרב שנשא בעבר את "נאום הסוטים", סיפק התבטאויות מעוררות מחלוקת נוספות כשתקף נשים המתגייסות לצבא במכינה הקדם צבאית "עוצם". "הן נכנסות יהודיות ולא יהיו יהודיות בקצה. כל מערכת הערכים תשתבש, אסור להסכים לזה", אמר לוינשטיין, שתקף גם את הקהילה הגאה

לאחר "נאום הסוטים" מעורר המחלוקת, הרב יגאל לוינשטיין אמר היום (שלישי) דברים נוספים שעלולים לעורר מחלוקת לאחר שהתבטא נגד שירות נשים בצה"ל והקהילה הגאה.

 

"10 שנים אני פותח 'במחנה', רק תמונות של בנות וכולן צבעי הסוואה, רוקיסטיות. מישהו אמר לי אל תדאג, הן מתאמנות לקראת החתונה, להתאפר, לא יודע מי יתחתן איתה", אמר הרב בנאום שנתן במכינה הקדם צבאית "עוצם".

 

>> כתבות נוספות אודות התבטאויותיו של לוינשטיין:

אחרי "נאום הסוטים": הרב לוינשטיין במסרים חריפים נגד מפקדי צה"ל

הרב לוינשטיין במכתב הבהרה: "דברי התפרשו בצורה שלא התכוונתי אליה"

לוינשטיין: צה"ל מנהל מלחמה מול הציונות הדתית - בגיבוי הרמטכ"ל

 

 

 

"הן מתאמנות לקראת החתונה". הרב יגאל לווינשטיין (ארכיון)(חדשות 10)

 

״אני לא מפחד להתחתן בצבא, כי כשאתה חם מהתנור אתה בוחר אישה חמה. בדוסיות. ודאי שהיא חמה כי היא אישה, אם לא שירתה בקרק"ל, אחרת איך תהיה חמה?", הוסיף הרב. "אז מה אם תהיה מפקדת פלוגה? שאלה של שיגעון, זה שייך לבית משוגעים. אבל זה ילדה דתית, עזבו את החילונים. שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות, הן לא יהיו יהודיות בקצה. לא במובן הגנטי, כל מערכת הערכים תשתבש, סדרי עדיפויות, בית, קריירה - ישגעו את כולן, אסור להסכים לזה".

 

הנשים המתגייסות לצה"ל לא היו היחידות שהותקפו על ידי לוינשטיין - גם חברי הקהילה הגאה, אותה קהילה מ"נאום הסוטים", זכו להיכלל בדבריו של הרב: "תספר לילדים בלילה סיפורי מורשת קרב, סיפורי מארבים. ילד יעצבן אותה, בית משוגעים, קוראים לזה משפחה חדשה, שני אבות".

 

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) הגיבה לדברים ואמרה: "מסתבר שעבור הרב לוינשטיין יום האישה הבינלאומי הוא יום הדרת ושנאת האישה. מעניין מה בת זוגו ובנותיו חושבות בנושא. אני בטוחה שימצאו לא מעט בני ובנות זוג לכל אחת מהחיילות, אבל הגיע הזמן שצה"ל יתגרש סופית מהרב לוינשטיין ודומיו".

 

גם ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) הגיב לדבריו של לוינשטיין: "מי שמסית נגד צה"ל, בין אם זה 'שוברים שתיקה' ובין אם זה הרב יגאל לווינשטיין, אסור לנו לאפשר לו להיכנס לבתי ספר ובוודאי שלא למכינות קדם צבאיות. מי שאומר שבת שנכנסת יהודיה לצבא יוצאת לא יהודיה הוא פוגע בבנות דתיות, הוא פוגע בנשים ומעל הכל הוא פוגע בצה"ל.

 

אני קורא לשר החינוך בנט לשתף פעולה, בהתאם להצעת החוק שניסחנו יחד נגד פעולות מסיתות נגד צה"ל נוסח 'שוברים שתיקה', גם בהרחקתו של הרב לוינשטיין ממערכת החינוך ובוודאי מהמכינות הקדם צבאיות. אני קורא למנהיגי הציונות הדתית ורבניה להקיא מתוכם את ההתבטאויות מסוג זה, שכמו 'שוברים שתיקה' נועדו לפגוע בצבא ההגנה לישראל".

 

עוד גינתה את דבריו ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "הרב לוינשטיין ודומיו הם חלק מקמפיין בוטה ומתמשך נגד גיוס בנות דתיות, ונגד צה"ל וערכיו. יש כאן ניסיון להטמיע אג'נדה אישית קיצונית ומזיקה, להלך אימים על אלפי בנות צעירות ולהרתיען מפני השתלבות בצבא. האמירות האלו חוטאות לאמת, פוגעות ומטעות נשים צעירות, ומחזירות את כבוד האישה ומעמדה הרחק לאחור. אולם הרכבת הזו כבר יצאה מזמן, וזוהי שירת הברבור של פלג קיצוני שמסרב להכיר בכך ששילוב נשים בצה"ל ובחברה הוא עובדה מוגמרת".

 

ח"כ רחל עזריה (כולנו) הגיבה אף היא לדבריו של הרב יגאל לוינשטיין נגד גיוס נשים לצה"ל: " במקום להשלים עם המציאות הזו שצה"ל צריך את הנשים והן מצידן רוצות להתגייס, הרב לוינשטיין מעדיף ללבות את האש ולהעמיק את השסע. הפגיעה באמירותיו איננה רק בבנות שרוצות להתגייס, אלא גם בחוסנו של צה"ל. זהו הקרב המאסף של גורמים חרד"לים שמנסים למנוע מנשים דתיות להתגייס. המציאות מנצחת- הנשים הדתיות מתגייסות בהמוניהן למרות דבריו הבוטים של הרב לוינשטיין ושותפיו. "

 

 

 

"כל מערכת הערכים תשתבש". הרב לוינשטיין במהלך נאומו ב"עוצם"(ללא קרדיט)

 

כזכור, בחודש יולי האחרון תקף לוינשטיין, מראשי המכינה בעלי, את חברי הקהילה הגאה ואת צה"ל - ועורר סערה גדולה. בעקבות נאומו, שלח הרב מכתב הבהרה למנכ"ל משרד הביטחון, שהזמין את לוינשטיין לבירור, בו טען כי דבריו התפרשו שונה מהדרך שאליה הוא התכוון. "לכולם יש מקום בצה''ל, ללא קשר לרקע שלהם, להשקפת עולמם או לנטיותיהם האישיות", כתב הרב במכתב לאלוף (במיל') אודי אדם. למרות דבריו, הורה האלוף אדם לנתק את הקשר עם לוינשטיין: "מערכת הביטחון לא תהיה מוכנה לקבל התבטאויות כאלה", אמר.

 

לדבריו, המחאה שנשא הייתה מכוונת ל"ניסיון לגרור את צה"ל למלחמת הדעות המתחוללת בחברה ביחס לשורה של נושאים, ביניהם גם היחס למבנה המשפחה בעם ישראל. טענתי ואני עדיין טוען כי מקומו של המאבק בין השקפות אלו הוא החברה האזרחית, ולא בתוך תוכו של הצבא היקר לכולנו", כתב.

 

"הביקורת שהשמעתי לא ביטאה אובדן אמון אלא נבעה מלב אוהב וכואב. לפעמים דווקא מתוך אכפתיות ושייכות נמתחת ביקורת חריפה. הקדשתי את כל חיי לחיזוק הצבא, מתוך אמון ודו - שיח. זו הדרך שאני מאמין בה, וברוחה אני ממשיך לחנך את תלמידיי", הוסיף.

 

דבריו של לוינשטיין זכו לביקורת רחבה, גם מכיוונו של שר החינוך נפתלי בנט שאמר כי דברי הרב אינם מקובלים עליו: "ינני רב, אינני מתיימר להיות גדול בתורה ואינני יכול לפרש הלכה, אך אני יהודי מאמין שאוהב את התורה ומשתדל לחיות על פיה. אי אפשר לכנות ציבור שלם בכינויי גנאי ולהסתתר מאחורי ההלכה, זו אינה דרכה של הציונות הדתית".