BETA

29.01.2017

22:05

נושאים חמים

האם ושני הבנים שנרצחו במגדל הובאו למנוחות: "לביאה שהגנה על ילדיה בחירוף נפש"

מספר שעות לאחר שנחמן עתיה בן ה-11 נקבר בבית העלמין שבמגדל, מובאים למנוחות גם דור כרסנטי, שנרצחה יחד עם שני בניה הפעוטים, בנימין ויוסף. "ברגע אחד של התגלמות הרוע והרשע, נגדע האור ואנחנו נותרנו המומים וכואבים", ספדה אמה. קרובת משפחתה: "קשה לדבר עליכם בלשון עבר"

זה לצד זה: דור כרסנטי, האם בת ה-23 שנרצחה אתמול (שבת) על ידי בעלה, הובאה היום למנוחות בשעה בבית העלמין במושבה מגדל יחד עם שני בניה, יוסף ובנימין, שנרצחו גם הם בידי אביהם. מוקדם יותר היום נקבר נחמן עתיה, בן השכנים שנרצח גם הוא באירוע.

 

רווית, אמה של כרסנטי, ביקשה מקרובת משפחתה להספיד את בתה ונכדיה בשמה: "דור שלנו, דור אהובה, נולדת לפני כ-23 שנים למשפחתך. היית חכמה וסבלנית בעלת לב רחב, רגישה לאחר ולסובבים אותך. אהבתך לבעלי החיים הייתה ידועה בכל. היית מוקפת בחברים, הקפת סביבך אור, שמחת חיים ואנרגיה שאינה נגמרת. הפכת לאישה בוגרת, נאמנה לדרך החדשה שלקחת על עצמך", ספדה האם.

 

>> רצח הארבעה במגדל - כתבות נוספות:

הנרצח ממגדל מובא למנוחות: "נחמן יישאר צדיק לנצח, לא חטא מעולם"

הורי הנרצחת במגדל: "אנחנו בטוחים שהוא תכנן את הרצח מראש"

"לא היה שום סימן, כלום": הלם במגדל מרצח האם ושלושת הילדים


"היית אמא למופת, לביאה אמיתית המגנה על ילדיה בחירוף נפש, בחייה ובמותה. ברגע אחד של התגלמות הרוע והרשע, נגדע האור ואנחנו נותרנו המומים וכואבים, שואלים למה, אך אין מענה", הוסיפה האם. "נוחי בשלום, שמרי על ילדייך, מלאכייך, גם במרומים. שלחי לנו כוחות, שמרי על הורייך ואחיותייך, שקשר יחיד ומיוחד היה ביניכם, קשר אוהב והדוק שנגדע ברגע של סיוט ואימה".

 

 

הובאו לקבורה. דור כרסנטי ושני בניה, יוסף ובנימין
 

הובאו לקבורה. דור כרסנטי ושני בניה, יוסף ובנימין(ללא קרדיט)

 

"דור, יוסף ובנימין, קשה לדבר כעליכם בלשון עבר. כשאני חושבת עליכם אני רואה מלאכים, אני רואה נפשות תמימות עשויות ללא חת שלעולם לא ידעו לפגוע בשום נפש חיה", ספדה רפאלה, קרובת משפחתה של כרסנטי. " דור, כל כך צעירה וכל כך תמימה עם נפש טהורה, עוד כשהיית ילדה הקיפה אותך הילה לבנה שטמנה בחובה טוב לב וששפע של אהבה. תמיד היית ילדה שצוחקת ושמחה, ילדה חסונה, וגם כשגדלת נשארת עם אותן מידות והן אפילו התעצמו עוד יותר".

 

"כולם אהבו אותך וידעו איזו נפש טמונה בתוכך. החלטת שאת חוזרת בתשובה ומתקרבת לאלוהים, כנראה שאותו אלוהים ידע למה הוא רוצה אותך קרוב, רק לדעתנו הוא רצה קרוב מדי - מי אנחנו שנתווכח? אז נשחרר אותך בשביל שהוא ירוויח, הרי הוא יוצר והוא לוקח, נשחרר אותך בידיעה שהרווחנו ממך כל מה שרק אפשר", הוסיפה רפאלה בהספד שלה. "כל הזמן שהיית איתנו, לימדת אותנו טוב לב מהו. בנייך, שרק לחייך ידעו, תמיד היו חבוקים בזרועותייך ולטופים בחום ובאהבה שלך, מלאכים קטנים שעוד לא טעמו את העולם שאליו התאמצת להביא אותם. נאהב אתכם עד יומנו האחרון".

 

 

רבים ליוו את השלושה בדרכם האחרונה
 

רבים ליוו את השלושה בדרכם האחרונה(גלעד שושן)

 

"קרה לנו אסון שאי אפשר לתאר אותו, טבחו את הבת ואת הנכדים שלי. הוא פשוט חיכה שנצא מהבית וביצע את הטבח", סיפרה הבוקר רווית כרסנטי, אמה של דור וסבתם של יוסף ובנימין. "ראינו את הנכדים שלנו דקורים ואת הבת שלי שרועה על הרצפה, ראינו את הילד המסכן שנרצח ולא היה קשור למשפחה שלנו. הוא חשוד ברצח) נעל את הדלת של הבית ופשוט ברח".

 

"כשבעלי איתן חזר הביתה, הוא ראה חלון פתוח וקרא לדור, אבל אף אחד לא ענה. חוץ מחושך בעיניים לא ראינו כלום. הוא לקח את הפרחים שלנו, הייתה לי ילדה יפהפייה", הוסיפה כרסנטי. "הוא גרם לה לחזור בתשובה, היא עשתה הכל בשבילו. איך אפשר לרצוח את הילדים שלך, את האישה שהגנה עליך בחירוף נפש?".

 

"נחמן, היית צדיק, תמחל לי ולאמא ולכל האחים והאחיות אם ציערנו אותך יתר על המידה. היום אני מבין שנפלה בחלקי זכות להיות אבא שלך, וכמו תמיד אפשר להעריך את זה רק אחרי שנפרדים. אם נפרדנו ממך ככה, כנראה שאתה צדיק גדול מאוד", ספד ישראל עתיה, אביו של נחמן.

 

 

נרצח על ידי שכנו. הלווייתו של נחמן עתיה
 

נרצח על ידי שכנו. הלווייתו של נחמן עתיה(גלעד שושן)

 

מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום בנצרת את מעצרו של אב המשפחה, החשוד ברצח אשתו, שני בניו ושל עתיה, שלו לא היה עבר פלילי. החשוד גם נשלח לבדיקה פסיכיאטרית. מחקירת האירוע עלה כי האב ככל הנראה דקר את הארבעה למוות בצהרי שבת, נמלט מהמקום - ואף דקר את אחיו של נחמן, שנפצע באורח בינוני.


בידי חוקרי ימ"ר צפון ומשטרת טבריה מספיק ראיות הקושרות את החשוד למעשה, ובחקירתו הוא אף קשר את עצמו לזירה. המשטרה עדיין חוקרת מהו המניע לרצח האכזרי.

 

צפו: דור ושניה בניה מובאים למנוחות >>