BETA

05.12.2016

22:09

נושאים חמים

פרסום ראשון: אביה של המתלוננת א' לבוכריס - "יצאת לקרב מול בתי, מגיעה לה התנצלות"

אביה של א', ראש לשכתו לשעבר של תא"ל אופק בוכריס והמתלוננת המרכזית נגדו, פרסם הערב מכתב בו הוא פונה לקצין הבכיר ודורש ממנו להביע התנצלות בפני בתו: "לאחר ששמעתי את הסיפור, כאבא, הרגשתי שכל מה שאני רוצה זה להיות איתך לבד בחדר. אין לי מושג מה עבר במוח החולני והמעוות שלך"

אביה של א', ראש לשכתו לשעבר של תא"ל אופק בוכריס שהגישה נגדו תלונה על הטרדה מינית, פנה הערב (שני) לקצין הבכיר בדרישה שיתנצל.

 

מספר ימים לאחר שבוכריס פרסם מכתב התנצלות לנשים שהתלוננו נגדו, וזאת במסגרת עסקת הסדר הטיעון שלו, פנה אליו אביה של א', המתלוננת המרכזית בפרשה, בבקשה שיבקש סליחה על מעשיו: "אופק בוכריס, עברו כבר תשעה חודשים מאז שהפרשה נחשפה בתקשורת, תשעה חודשים שבהם אנחנו שומעים שהבת שלנו שקרנית, רודפת בצע, הייתה מאוהבת בך, מעלילה ועוד", כתב האב במכתב שפרסם.

 

 

כתבות נוספות אודות פרשת אופק בוכריס:

בוכריס פרסם מכתב התנצלות: "לוקח אחריות מלאה על מעשיי"

בלעדי: העימותים, השקרים והסתירות בעדויות - תיק בוכריס נחשף

איזנקוט: "לעבירות בהן הודה בוכריס אין ולא יהיה מקום בצה"ל"

 

 

 

"היית מפקד כמו שלימדו אותנו". תא"ל אופק בוכריס(יותם באלוה)

 

"הסיפור המבחיל הזה נמצא בתודעתנו כשנתיים וחצי, מהרגע שבתי כינסה את המשפחה וסיפרה לנו באומץ רב ובגבורה את הדברים הנוראים שעשית לה לפני חמש שנים ויותר. עד לאותו רגע היית בעיניי מפקד כמו שלימדו אותנו בחטיבה. לאחר ששמעתי את הסיפור, כאבא, הרגשתי באותו רגע שכל מה שאני רוצה זה להיות איתך לבד בחדר.. אין לי מושג מה עבר במוח החולני והמעוות שלך שנתן לך את הזכות לפגוע בבתנו, שבתפקידה הייתה הכי קרובה אליך ונתנה בך את היקר מכל - אמון מלא", הוא הוסיף.


"אני לא מאחל לאף אבא, גם לא לך, להרגיש שלא הצלחת להגן על הבת שלך מפני אנשים כמוך. לא מאחל לך את הכעס, לא מאחל לך את ההאשמה העצמית ואת תחושת הכישלון. לא מאחל לך אפילו את חוסר האונים הזה של לשבת תשעה חודשים ולראות את הפרח של מוכפש ומושמץ, את הנפש שלה נרצחת, כשאתה לא יכול לעשות כלום כדי לתבוע את הצדק שלה", הוסיף האב.

 

"גם אחרי שאזרה אומץ והגישה תלונה, אתה ישבת מולה בעימות, הסתכלת לה בעיניים, ובמצח נחושה קראת לה שקרנית והמשכת לשבת ולשקר שם. רצחת וגם ירשת. יצאת לתקשורת ואמרת שלדברים אין שחר, לא היה ולא נברא. שיקרת, שיקרת וסובבת את הסכין בלב של הבת שלי ובלב של כולנו. הילדה המדהימה שלי, שיצאה לדרך הקשה הזו בלי שום נקמה בלב הטוב שלה, רק רצון לסגור מעגל, להוציא את האמת לאור, ותקווה שסוף סוף תיקח אחריות על המעשים שלך בה".

 

"והכי מדהים זה שכל הרשע הזה שנשפך עליה, לא גרם לה לרצות נקמה - רק צדק. כל הרשע הזה לא הצליח לרצוח את הטוב שבה. אתה בכלל מסוגל להבין איזה נזק עצום גרמת לה ולאיזה עולם בלהות הכנסת את כולנו? יש לך לב להבין את זה? חמלה? כבוד? אופק בוכריס, אתה לא יצאת לקרב על חייך, אתה יצאת לקרב נגד הבת שלי, שבאומץ, מול כל העולם, אמרה את האמת. דוד מול גוליית, החייל המעוטר והגיבור איבד את האומץ, איבד את הדרך, את הערכים ואת צלם האנוש. גיבור הוא זה שכובש את יצרו - גיבור אתה לא".


"לבת שלנו מגיעה התנצלות ממך, התנצלות אמיתית ולא ההודעה שביקשו ממך לכתוב. התנצלות על זה שניצלת אותה, שבגדת באמון שנתנה בך, התנצלות על כל הדרך שעברה ועוד תצטרך לעבור כדי לשקם את עצמה, התנצלות על השנים היפות שגזלת ממנה, התנצלות על התמונות שהיא רואה ונזכרת במה שקרה. אחרי שתשמע את זה, בטח אתה או דובריך תגידו 'אנחנו מבינים את האבא, מדבר מדם לבו'. זה נכון, אני אבא ואני מדם לבי, אבל הדברים שלי הם נכונים, והיום כולם כבר יודעים את זה - אתה עבריין מין ושקרן גדול. הבת שלי אמרה את האמת".

 

"אופק בוכריס - יש עוד הזדמנות. אם נשארה אצלך קמצוץ של צלם אנוש, אם הייתה בך אי פעם תכונה אחת שדרושה כדי להיות מפקד, אם אתה גבר באמת, אתה צריך לקום ולהתנצל בפני הבת שלי. אבל באמת להתנצל. אבא של א'", סיכם האב הפגוע.

 

בקרב בני משפחתה של א' מרגישים כי כל מה שנשאר מעסקת הטיעון של בוכריס זה מכתב ההתנצלות שלו בלבד, ולכן הם מאמינים כי מה שנכון ל-א' לעשות הוא להמשיך בחייך ולהסכים לעסקת הטיעון הזו. מבחינתם, נשאר להם עכשיו רק לחכות שבוכריס יתנצל בפני בתם.