06.07.2017

01:37

נושאים חמים

"המקור": הון-שלטון - ההתחייבות המוזרה של חבר הכנסת מוזס לעו"ד שלמה נס

תצהיר יוצא דופן שהוגש לבית המשפט ע"י עורך דין נס, פרקליט מאוד בכיר המקורב לפוליטיקאים, חושף מפגשים שקיים עם סגן שר החינוך לשעבר מנחם מוזס מיהדות התורה. עורך הדין והבן של מוזס דיברו אז על יצירת שותפות בייזום בנייה לחרדים בבית שמש - ואז חה"כ, כך לפי התצהיר, התחייב לסייע להם בפעילות הזאת "מתוקף מעמדו ותפקידיו בכנסת" • תכנית סיום העונה של המקור

תגובות לתחקיר "המקור":

 

תגובת חבר הכנסת מנחם מוזס: ממועד היבחרו של חה"כ מוזס לכנסת, מניותיו הועברו לנאמנות עיוורת, וחה"כ מוזס לא היה מעורב בכל דבר ועניין הנוגע לפעילות חברת 'נחלת אליעזר'. בתביעה שהתנהלה לפני זמן רב, נמחקו הטענות הנוגעות למעורבות כלשהי של חה"כ מוזס בעסקה בין עו"ד נס לבנו של חה"כ מוזס, כבר בשלב הראשוני של הדיונים".

 

"טענות חה"כ מוזס נטענו בהרחבה בהליכים שהתנהלו בערכאות ושנגעו לערבות מלפני שנים רבות שנתן חה"כ מוזס לאדם אחר והליכים אלו הסתיימו בסופה של דרך בפשרה. כל בר דעת שיעיין בתיק אליו אתה מפנה בכתבה יבין מייד שהעובדות שונות בתכלית".

 

"פעילותו של חה"כ מוזס בכנסת לא נגעה מעולם ובכל צורה שהיא בעניינים הנוגעים לפעילות החברה. חה"כ פעל ופועל ימים כלילות על מנת לסייע בפתרון מצוקת הדיור בישראל בכלל ובמגזר החרדי בפרט ואין כל שחר לקשר כלשהו בין פעילותו זו ופעילות החברה", לשון התגובה

 

>> "המקור" - כתבות נוספות:

16 הרוגים - 0 אשמים: מחדלי אסונות הגז הגדולים

האישה שרוצה לנהל בי"ח - ומרגיזה את הממסד הרפואי בישראל

פרטים חדשים על הפעולות והמבצעים הנועזים בתולדות המדינה

 

 

נועד עם בנו של עורך הדין. ח
 

נועד עם בנו של עורך הדין. ח"כ מוזס(שוקי לרר)

 

תגובת עו"ד שלמה נס: "קיים פער בין גישותינו: אתם ב'המקור' טוענים לקונספירציה, ומתבססים על התזה לפיה כביכול - 'לא יעלה על הדעת ששלמה נס פעל באופן בו פעל אלמלא היתה לו כוונה מסחרית', ואילו אנחנו טוענים, לגבי אותן עובדות עצמן שלשלמה נס היתה אך ורק כוונה ציבורית חיובית ומיטיבה, כאשר לתוצאה הלא טובה גרמו -
א. נוכלותו של ח"כ מוזס, כפי שנתגלתה בבתי המשפט בהם הוא נתבע על ידי שלמה נס ב. נאיביות של שלמה נס שהניח שכמוהו גם כוונתו של ח"כ מוזס היא אך ורק למען הציבור החרדי - עובדה שהתגלה כטעות פאטאלית".


"זו הסיבה שבניגוד להתנהלותו בעסקים - שלמה נס קיבל את הצהרותיו של ח"כ מוזס כפשוטן ולא בדק אותן לעומק. בדיעבד, כמובן שהיתה זו טעות נאויוית, שגם אנשים חכמים ומנוסים נופלים בה לעיתים; טעות שעלתה לשלמה נס ולחברתו מליוני שקלים, כאשר כל 'חטאו' היה רצון עז לסייע לאוכלוסיה החרדית בנושא הדיור בר השגה".

 

"בעינינו אין זה הוגן תקשורתית לקחת שני אירועים שאירעו בפער של 3 שנים ולחבר ביניהם. חשוב להבהיר שכאשר שלמה נס התגייס לפעילות ציבורית לפתרון מצוקות הדיור של הציבור החרדי בשנת 2010 - הוא לא העלה בדעתו ששלוש שנים אחר כך הוא יאלץ להיות מעורב גם באספקטים המסחריים של הדיור החרדי. לכן, כאשר ח"כ מוזס הצהיר שהוא יפעל בכנסת למען פתרון מצוקת הדיור של החרדים - הדברים כוונו אך ורק לאספקטים הציבוריים ובתוקף תפקידו ומעמדו בציבור החרדי. גם המציאות, 3 שנים אחר-כך, הוכיחה שח"כ מוזס לא פעל בכלום למען הפרוייקטים הללו. אז למה להשחיר פניו של אדם ללא סיבה אמיתית?".

 

"שלמה נס נכנס לכל העניין לא בכובעו כאיש עסקים, אלא כנצר לשושלת אדמו"רים, המקורב לראשי הקהילות החרדיות והאדמו"רים בחצרות השונות, ופועל ללא מטרות רווח לעזרת הציבור הזה. ההסבר האמיתי והפשוט (לא זה הקונספירטיבי כפי שאתם טוענים לו) הוא שבתוך המהלך הגדול של מציאת פתרונות לפורום הדיור, עלתה יוזמה לגשת למכרזים שנפתחו בבית שמש, אך אז הוברר כי בלוחות הזמנים הצפופים מול הבנקים לא ניתן היה לגשת כקבוצת רכישה, ואז "שלף" ח"כ מוזס הצעה, כי יש אצלו מן העבר, חברה 'רדומה' 'ריקה' שאין בה פעילות, עם סיווג קבלני מתאים לצורכי הפורום".

 

"איש לא העלה על דעתו כי חה"כ מוזס יסלף את האמת ויסתיר את מצבה האמיתי של החברה ויסבך ציבור גדול. ולכן, לא נעשתה בדיקה רגילה המצופה בהליך רכישה של חברה עסקית. איש לא ידע על חובות ועל וכל הסבך שעמד ברקע החברה. על טעויות משלמים. בדיעבד, ברור שלא היינו צריכים לסמוך על מילתו של ח"כ מוזס, שכפי שהוכח בבתי המשפט, הונה את שלמה נס ואת חברתו והונה ציבור גדול. אולם, מאחר ושלמה נס נכנס לחברה רק כ"הלוואת ביניים" ובהינתן שלוחות הזמנים היו קצרים והנחת המוצא היתה שיש כאן איש ציבור המציע פתרון לציבור אותו הוא מייצג כפי שתואר לעיל - הנושא אכן לא נבדק. בדיעבד היתה זו טעות, אבל ברור שלא מעשה מתוכנן, שכן הטעות הזו, שנבעה מתוך רצון לסייע לציבור החרדי ולנזקקים לדיור במחירים נורמלים, עלתה לחברת שלמה נס בהפסדים של מליוני שקלים", לשון התגובה.