BETA

10.11.2012

00:25

עודכן:

מעפעפות: המסקרה המושלמת לגלאם בעיניים

מגוון המסקרות העצום שעומד לרשותנו היום מאוד מבלבל. דנרה, בלוגרית הטיפוח המובילה מהבלוג danra's vault, עושה לכן סדר ומזכירה למה לא כדאי לוותר על המסקרה - הנשק היומיומי לעפעוף מושלם

אם יש מוצר איפור, שפשוט לא כדאי לצאת מהבית בלעדיו הרי שזוהי המסקרה. השינוי שהיא עושה בלוק הכללי מהותי ביותר והשימוש נטול מאמץ וזמן. היא מדגישה לנו את העיניים, מעניקה להן מסגרת, מוציאה מהחיוורון הכללי ומעניקה מראה עירני ונשי. גם למי שאינה מקפידה להתאפר כלל ביומיום, כדאי לאמץ שימוש שוטף קבוע במסקרה. אם העיניים הן הראי לנפש אז המסקרה היא הראי לגלאם הפרטי שלנו, לא?

 

סיבוב מהיר במחלקת הקוסמטיקה מראה, כי יש היום ממש אינפלציה בשוק המסקרות עם חידושים אינסופיים וזה מאוד מבלבל. המוצר הסופר פופולרי הזה מגיע היום בכל כך הרבה גרסאות שונות, שמבטיחות לנו כל טוב: הארכה, עיבוי, עיגול, למראה דרמטי, סקסי, בובתי, עם מברשת רחבה, צרה, עגולה, משולשת ובמגוון צבעים. אין לזה סוף ונראה, שחוץ מקפה המסקרה עושה הכל.

מברשת פיצית או ענקית?

לכל אחת יש ריסים שונים עם צרכים שונים. אין לכך חוקים, אבל בגדול מי שזכתה לריסים ארוכים, כדאי לה להתמקד במסקרות מעבות ומי שמתחזקת ריסים קצרים צריכה להתמקד במסקרות מאריכות. כל אחת יכולה לחפש במסקרה תכונות שונות, שישדרגו את הריסים שלה באופן, שהכי יחמיא בלוק הכללי. שימוש מקדים במעגל ריסים בהחלט יעזור להעצמת הביצועים של כל מסקרה, כך גם פריימר לריסים. חשוב לזכור, שמסקרה שתהיה מדהימה לאחת לא תהיה בטוח מוצלחת לאחרת.

 

תנוחה אלטרנטיבית להנחת המסקרה

המסקרה השחורה היא באופן מובהק הפופולרית ביותר וכל מותג יציע לנו אותה במספר גרסאות, שיענו על צרכים שונים. ברגע שתדעו להגדיר מה בדיוק אתן מחפשות במסקרה, כך ניתן יהיה לצמצם את האפשרויות. אל תתפתו להתרשם מריסיי הפרזנטוריות בפרסומות, שם משתמשים בריסים מלאכותיים ובעריכה מקצועית בפוטו שופ. ריסים בדיוק כמו בפרסומת שום מסקרה לא תעשה לכן.

 

נכון, יש מסקרות שהביצועים שלהן מעניקים ריסי מניפה מאסיביים, אך בפועל זה יוצר מראה של ריסי עכביש עמוסים בחומר וזה לא באמת מחמיא לאף אחת. על מנת להימנע ממראה כזה ולהשיג מראה נקי ומדויק, נקו את קצה המברשת מעודף החומר עליו ורק אז התחילו להשתמש במסקרה. עדיף כאשר הראש מוטה אחורנית להימנע מלכלוך בטעות של העפעף. במידה ונוצר כתם על העור, חכו שהחומר יתייבש ואז הסירו בקלות באמצעות מקל אוזניים יבש. 

 

רגע הפרידה: זו לא את, זו היא

חשוב להיצמד למסקרה איכותית ולא משנה של איזה מותג היא. כזו שתחזיק מעמד לאורך כל היום בכל מזג אוויר, לא נוזלת בקיץ ולא מתפוררת בחורף. צריך לזכור שהמחיר לאו דווקא מעיד על האיכות. מסקרות שמדביקות את הריסים, שמתפוררות, נמרחות, לא עמידות מספיק - אינן מסקרות איכותיות. אל תהיו סלחניות למסקרה בעקבות סנטימנטים כאלו ואחרים, פשוט תחליפו אותה. בנוסף, למסקרה יש אורך חיים קצר ביותר יחסית לשאר מוצרי האיפור. 

 

נכון שיש את מי שמתקשות להיפרד מהמסקרה שלהן גם אחרי שנה ויותר, אבל זמן השימוש המומלץ הוא של 3-6 חודשים. גם אם המסקרה עוד לא התייבשה ואנחנו מרגישות שלא ניצלנו אותה מספיק, יש רגע שפשוט צריך להיפרד יפה ולמצוא חברה חדשה לתיק האיפור. בגלל אורך החיים הקצר הזה, לא מומלץ להשתמש במספר מסקרות במקביל, הרי לא נספיק לנצל אותן. אל תפתחו את המסקרה עד שאתן מתכננות להשתמש בה שכן התוקף הוא מרגע הפתיחה ולא מרגע השימוש.

 

משובחות גם בגוון חום

לפעמים מסקרה שחורה מרגישה בולטת מדי, בעיקר בשעות היום. מסקרה בגוון חום כהה תעשה בדיוק את אותה העבודה, רק מבלי להעניק מראה נוקשה ומאופר מדי. יש מגוון מסקרות חומות שבפועל נראות מאוד כהות על הריסים, הן אינן צעקניות וצבעוניות אלא מחמיאות כמעט לכולן ומתאימות לכל סגנון איפור שנבחר. לא מעט מסקרות שחורות מוצעות בגוון החום ולכן תמיד אפשר לאמץ את המסקרה השחורה הפייבוריטית שלכן, גם בצבע הזה.

וגם צבעוניות

נחמד מדי פעם לגוון עם מסקרה צבעונית במיוחד, שעכשיו זה מאוד אופנתי וטרנדי, כפי שנראה על מסלולי תצוגות האופנה. יש מגוון צבעים שאפשר לבחור: כחול, ירוק, סגול ועוד. בחירה בגוון קונטרסטי תדגיש את צבע העיניים: גוון סגול לעיניים ירוקות וגוון כחול לעיניים חומות. לעיתים המראה יוצא צעקני מדי ובשביל לאמץ מראה לביש ומחמיא יותר מומלץ למרוח מסקרה שחורה ובקצות הריסים להוסיף מסקרה צבעונית. 

 

בניגוד למסקרה שחורה, שאפשר להשתמש בה גם ללא שום איפור נוסף, עם מסקרה צבעונית חשוב להקפיד על איפור הפנים אחרת זה פשוט יראה תלוש מהמראה הכללי. בחרתן בריסים צבעוניים? מומלץ ששאר הלוק יהיה מתון יותר מבחינת הגוון. חשוב לבחור בגוון מסקרה שיחמיא לכן ושיהיה הרמוני עם שאר האיפור.

 

להפיח חיים בלוק עם צבע בריסים

בסופו של דבר, בלי להתרשם מביצועי המסקרה על הריסים שלנו, לא נדע עד כמה היא באמת אפקטיבית עבורנו ועד כמה היא עומדת בהבטחות המפתות שלה. המלצות מחברות זה נחמד אבל זה לא מבטיח התאמה מושלמת. בשורה התחתונה די מדובר על ניסוי וטעייה. הרי אין אפשרות אמיתית לבחון אותה בלי לרכוש אותה. נכון, יש טסטרים למסקרות, אבל עם אסופת הבקטריות, ששורצת בהן לא כדאי למהר להפקיר את העיניים  לניסוי שכזה. דלקת עיניים אף פעם לא מתאימה ולכו תדעו מה היה לזו שהשתמשה בטסטר לפניכן. חוץ מזה לא ברור כמה זמן הטסטר שם ומה מצב הפורמולה. כך שחוץ מלהתרשם מעיצוב המברשת, אין ממש מה לעשות עם הטסטרים.

 

גם מדונה לא מוותרת על המסקרה

כן, חוץ מהתנסות אישית אין באמת דרך לקבוע האם המסקרה מוצלחת עבורנו. בשביל לצמצם את ההימור לפני הרכישה כדאי לעשות מחקר קטן ברשת ולקרוא חוות דעת על מסקרות, שסיקרנו אתכן ולהתרשם האם זו שהמליצה אוחזת בריסים עם צורך שדומה לשלכן. אין שום סיבה להוציא הון על מסקרה, בטח לא כאשר אורך החיים שלה קצר כל כך. יש מגוון מסקרות של מותגים ברמות מחיר שונות, שמוצעים בהנחות מפליגות. אז אל תחכו לרגע האחרון כשהמסקרה שלכן התייבשה ואתן חייבות חדשה, עקבו אחר המבצעים ברשתות השונות ורכשו מסקרה בהנחה אטרקטיבית.

 

 ולסיום - אל תשכחו שאין לזה סוף, מסקרה מסקרנת היום תהיה חדשות ישנות מחר. ברגע שתצא מסקרה חדשה עם הבטחות עוד יותר מרחיקות לכת ומברשת חדשנית ומוזרה עוד יותר, סביר שמפלס הסקרנות יעלה שוב מחדש.

 

 

לבלוג של דנרה

לינקים נוספים:

איפור בגוונים טבעיים

טרנד הכתרים על השיער

צמת קשת

צבעי השיער האופנתיים של הקיץ

טרנד השיער המבולגן

ליפסטיק נועז בסגנון שנות השישים

תסרוקות בסגנון שנות השישים

עיני חתול: איפור בהשראת מד מן

הפיפטיז התקשרו: איפור בסגנון רטרו

ציפורניים מטופחות - מדריך