BETA

עודכן:

10 דברים שלא ידעתם על כינים
10 דברים שלא ידעתם על כינים,
fotolia

מתקפה מביכה: 10 דברים שחייבים לדעת על כינים

הן כאן בכדי להישאר: הכינים לא הולכות לשום מקום גם בחופש הגדול, הן עובדות ביום ובלילה, בחגים ושבתות ומדביקות אחים, הורים, סבים וסבתות. הנה 10 דברים שלא ידעתם על כינת הראש

לא רק בגן או בבית הספר, הכינים לא פוסחות על תינוקות, מבוגרים וחופשים. גם בחופש הגדול אפשר להידבק בכינים, גם אימא ואבא נדבקים, אחים, אחיות וסבתות. איך נמנעים ומה אתם בכלל יודעים על כינים?

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

 

1.  הכינה נחמה

קיימים בעולם 400 מינים של כינים. 3 מהם מדביקים בני אדם, ואחת מהם בלבד, בחרה לטייל לנו על הראש.

 

2. כמעט כולם נכנסים לסטטיסטיקה

75% מילדי ישראל נדבקו לפחות פעם אחת בחייהם בכינמת הראש, אבל סביר להניח ש 100% מהם (ומההורים שלהם) שונאים את תהליך הטיפול והחפיפה.

 

3. בושה

הורים רבים מתכחשים לקיומה של הכינה ומתביישים לדבר עליה. חשוב להדגיש שבניגוד לדעה הרווחת, לא נמצא כל קשר בין היגיינה וניקיון, לבין הסיכוי להידבק. ראש נקי אינו חסין יותר מפני הדבקה בכינים מאשר ראש מלוכלך.

 

 

גם אימהות נדבקות ומתביישות
 

גם אימהות נדבקות ומתביישות(fotolia)

 

 

4. מוצצת ומאלחשת

כינת הראש נושכת את עור הקרקפת שלנו 4-5 פעמים ביום ומוצצת לנו את הדם. אנחנו לא ממש מרגישים בזה מכיוון שלשמחתנו היא לפחות מפרישה גם חומרי אילחוש.

 

5. יאללה בלאגן

בניגוד למיתוס הרווח, כינת הראש לא בהכרח גורמת לגרד. זו הסיבה שברב המקרים ההורים מבחינים במכה כשכבר יש חגיגה על הראש.

 

6. חייבת דם

כינת הראש ניזונה מדם כל חייה ולכן יכולה לחיות רק יום יומיים מחוץ לשיער שלנו. אם אין לכם כח לכבס בובות, להרתיח כובעים או לשטוף קוקיות, אתם יכולים לאחסן הכל בשקית סגורה למשך יומיים, זה כבר יעשה את העבודה.

 

7. מסרבות להיפרד

במהלך חייה, כינת הראש מטילה 50-150 ביצים ומדביקה אותן לשיער שלנו באמצעות דבק חזק, המורכב מחלבונים. גם ביצים "מתות" לא נעלמות מעצמן ואם לא נוציא אותן בעצמנו הן יכולות להישאר על הראש, אפילו חצי שנה.

 

 

מסרבת להיפרד
 

מסרבת להיפרד(fotolia)

 

 

8. למה צריך לטפל שוב ושוב?

ביצי הכינים מוטלות כאשר הן מכוסות במעטה הגנה קשיח ובוקעות רק לאחר 7-10 ימים. לכן, קשה מאוד להשמיד את ביצי הכינים עצמן ורב הטיפולים הקיימים כיום משמידים רק את הכינים והוולדות שלהן. זו הסיבה שרב מוצרי הכינים הקיימים בשוק מצריכים טיפול נוסף לאחר 7 ימים, למעט התכשיר הדרין ONCE, שמחסל אותן כבר לאחר טיפול אחד.

 

9. חפשו עד שתמצאו

כיני הראש אוהבות להטיל את ביציהן באזורים החמים בראש. אם לאחד מבני המשפחה מהחברים של הילדים שלכם יש כינים, כדאי שתעשו לילדים שלכם חיפוש בעורף או מאחורי האוזניים. לא מצאתם? חפשו שוב והפעם עם משקפיים או זכוכית מגדלת.

 

10. תמיד חוזרת

לצערנו הרב, גם אחרי שהורגים אותה, כינת הראש חוזרת! לכן, חשוב מאוד לנסות ולמנוע הדבקה: לסרק את השיער באופן יומיומי במסרק סמיך, לבדוק את כל בני המשפחה (כולל תינוקות), לאסוף שיער הדוק או לקלוע לצמה ולהימנע משימוש משותף במברשות, מסרקים, כובעים וכלי מיטה. עזרה בהכנת הכתבה: מלכה מנדל, M.P.H, מנהלת תוכן - חברת התרופות רפא המשווקת את מוצרי הדרין

 

3 מוצרים שיעזרו לכם להיפטר מהכינים

 

1. נוביקיד

אחרי התכשירים השונים, מגיע לראשונה מכשיר חדש של חברת TechCare , שפיתחה יחד עם בוגרי מכון ויצמן ובליווי רופאים וחוקרים, מכשיר חדשני להשמדת כינים וביצי כינים ולטיפול מונע שנקרא נוביקיד - המיועד לשימוש רב פעמי. אחת הבעיות הגדולות בטיפול בכינים הם בעצם הביצים, וזהו המכשיר הראשון מסוגו בעולם להשמדת כינים וביצי כינים ולטיפול מונע. עוד יתרון בולט למכשיר החדש הוא עצם היותו קצר, כך שתוך 10 דקות בלבד הטיפול מסתיים. בתוך המכשיר ישנו חומר פעיל בקפסולות ובו תערובת 100% טבעית של חומצת חומץ ורוזמרין ממקור צמחי, ללא חומרים כימיים, חומרי הדברה או סיליקון והוא איננו שמנוני. הטיפול מתאים לכל בני המשפחה (ילדים מגיל 4 ולמבוגרים). החיסרון היחיד שלו, זה שהוא לא מתאים לילדים קטנים מתחת לגיל 4. כמה: 249 שקלים כמחיר השקה. מחיר הקפסולות בכישה נוספת: 59 שקלים.

 

 מכשיר נובוקיד וקפסולות

מכשיר נובוקיד וקפסולות (יחצ )

 

 

2. הדרין

הדרין מציעים מארז של 2 מוצרים: האחד מתאים לטיפול והשני למניעה: הדרין ONCE תרסיס - מטרתו השמדת הכינים וביצי הכינים בטיפול אחד ללא הצורך לחזור על טיפול נוסף לאחר שבוע או 10 ימים. התכשיר מתאים לבעלי שיער ארוך ומתולתל. התכשיר השני, הדרין פרוטקט – הוא בעצם ספריי לשימוש קבוע למניעת התרבות כינים על הראש. בזמן השימוש, כל כינה חדשה שתגיע לראש, לרוב תושמד מיד ולא תתרבה. המוצרים ללא חומרי הדברה ומתאימים לכל הגילאים ולתינוקות מגיל 6 חודשים. כמה עולה: מחיר: 120.40 שקלים.

 

 מארז הדרין

מארז הדרין (יחצ )

 

 

3. "RESULTZ STOP"

תכשיר נוסף, המיובא לישראל ע"י חברת לפידות מדיקל, מבוסס על הטכנולוגיה NEEM TECH ובו חומר פעיל של תמצית נים, תמצית טבעית המופקת מעץ הנים המציפה את מערכת הנשימה של הכינה ומשבשת את הובלת החמצן שלה. התמצית חודרת גם לביצי הכינים וחונקת אותן, מה שמאפשר ל- Resultz Stop להשמיד הן את הכינים והן את ביצי הכינים בטיפול אחד בלבד. את ה- Resultz stop מורחים על שיער יבש כמו בשאר התכשירים ומשאירים את השמפו על הראש במשך 10 דקות. כמה עולה: 89.9 שקלים.

 

 ריזאלטס סטופ

ריזאלטס סטופ(יחצ )