08.01.2019

12:26

 עם הגיל הקולגן יורד
עם הגיל הקולגן יורד,
יחצ

כתוב בעור: כל הדרכים הבטוחות להעלמת קמטים

אם שקלתם לעשות מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלורונית או ביררתם על מיזותרפיה או פוטו ריג'וביניישן, ויצאתם מבולבלים, אתם לא לבד. בשוק קיימים מגוון רחב של טיפולים אסתטיים להצערת עור הפנים, ולעיתים בשל ריבוי השיטות הקיימות בתחום אנחנו מרגישים שאנו הולכים לאיבוד, ואף מתקשים להחליט איזה טיפול מתאים עבורנו. עשינו לכם סדר, על מנת שתוכלו לבחור בשיטה המתאימה ביותר עבורכם לטיפול בקמטים שנוצרו עם השנים.

 

כשאנחנו צעירים הקמטים רק בראשית היווצרותם – ברגע ששריר מכווץ משתחרר גם הקמט עצמו משתחרר. אולם ככל שאנחנו מתבגרים, כמות הקולוגן והאלסטין – החומרים המצויים בעור והשומרים של האלסטיות שלו – הולכים ומתמעטים, העור הופך פחות גמיש, הקמטים נוצרים ונשארים קבועים. בשלב הבא, גם כשאנחנו לא מכווצים את השרירים, יש קמטים שכבר חרצו בפנים פסים קבועים.

 

הזרקת בוטוקס

אחד הפתרונות המוכרים לטיפול בקמטים הוא באמצעות הזרקת בוטוקס בחלק העליון של הפנים (מצח, בין הגבות וצדי העיניים). בניגוד למה שחושבים – בוטוקס אינו חומר מילוי, ולכן לא יעלים קמט קיים, אלא יחליש את השריר ויגרום להשטחתו. כמו כן, זהו טיפול מניעתי ורצוי להתחיל עם הזרקות לפני שהקמטים הופכים לקבועים, כי אז הטיפול יהיה פחות אפקטיבי.

 

הטיפול בבוטוקס כמו טיפולים אחרים, דורש הקפדה על הזרקה נכונה מבחינת מינון החומר ואזור ההזרקה. המטרה היא לשמור על ארשת פנים טבעית ולא קפואה ומאידך, להמעיט בכיווץ השרירים שיוצרים קמטים.

 

 הזרקת בוטוקס מחייבת מקצועיות של רופא

הזרקת בוטוקס מחייבת מקצועיות של רופא ( יחצ)

 


 

חומרי מילוי טבעיים

ניתן לטפל נקודתית בקמטים וקמטוטים באזורים כמו מצח, בין הגבות, סביב העיניים, צדי האף והפה, באמצעות הזרקת חומרי מילוי כגון: חומצה היאלורונית וקולגן- בחלק התחתון.

 

חומרים טבעיים אלו מיוצרים וקיימים בגופנו. שניהם מופיעים בדחיסויות שונות – נוזלית או יותר סמיכה. בהתאם לעומק הקמט יודעים איזה מהם להזריק. קמטוטים עדינים יותר יצריכו שימוש בחומר דליל יותר וקמט עמוק יותר בחומר סמיך יותר. בנוסף, לקמטים עמוקים יתכן וטיפול יחיד לא יספיק ויהיה צורך בטיפול השלמה.

יש לקחת בחשבון כי בעקבות הטיפול עשויה להופיע נפיחות קלה באזור ההזרקה, אשר צפויה לפוג אחרי יום.

אך ככל שנזריק נעודד את העור שלנו לייצור עוד קולגן, ואז כמות המילוי שנצטרך בהמשך – תפחת. כמובן ככל שנמלא את הקמטים נשמור על העור מפני היווצרות קמטים חדשים.


טיפולים למרקם העור

כיום ישנם טיפולים אלטרנטיביים להצערת מראה העור המתמקדים בהעלמת נימי דם, כתמים ונמשים. בטיפולים אלה, בניגוד לשיפור נקודתי של קמטים, הפעולה היא על מרקם העור, במטרה ליצור מרקם של עור זוהר, מוצק, ורענן.

 

פוטו ריג'וביניישן: טיפולים בטכנולוגיה של אור, הכוונה היא בשימוש בהבזקי קרני לייזר, שפעולתן מעלימה כתמים, נימים ומה שמכונה קופרוז, ומחדשות את מרקם העור. טיפול זה מגרה את העור שלנו לחדש את הסיבים האלסטיים.

התוצאה: פחות נימים וכתמים, ועור יותר רענן ויפה.

 

מזותרפיה: שיטה שפותחה בצרפת בשנות ה-50' במאה הקודמת לטיפולים שונים, וכבר למעלה מ-10 שנים היא שימושית גם בתחום הרפואה האסתטית. באמצעות טיפול מקומי מחזקים וממצקים את העור על ידי דקירות קטנטנות, בשכבה מסוימת של העור. מדובר בטיפול שאינו כואב, בדקירות זעירות ועדינות, המאפשרות להחדיר לעור חומרי הזנה . החומרים יכולים להיות אלופתיים והומופתיים כמו ויטמינים, מינרלים, חומרים לשיפור זרימת דם, וחומצות מעשירות שמטיבות עם המראה וגם מעודדות את העור שלנו לייצר בעצמו את הקולגן שפוחת והולך עם הגיל. משך הטיפול בין ארבעה לעשרה טיפולים, תלוי בעורו של המטופל.

 

ממולץ להתחיל את הטיפול כשהעור עדיין לא מבוגר ומקומט, בגילאים צעירים כמו אמצע ה-30, כטיפול מניעתי, כאשר מתחילים סימני קימוט ראשוניים. יחד עם זאת,  גם בגילאים 40-60 חשוב ביותר להזין ולאזן עור מתבגר ומזדקן ולשמרו במצב טוב ואלסטי. טיפול מיזותרפיה- מזוליפט עשוי למנוע את הניתוח להרמת הפנים בכמה שנים טובות, לשמור על איכות העור וגמישותו.

 

בנוסף, הטיפול מומלץ גם למי שעברו מילוי קמטים או מתיחת פנים. המתיחה אינה משפרת את מרקם העור והמיזותרפיה מאפשרת מראה קורן וזוהר.

 

לתיאום פגישת ייעוץ אנא מלאי את הפרטים בטופס>>

 

 

 

היכן כדאי לבצע את הטיפול?

חשוב לציין כי קיימים מקומות מסוכנים במיוחד להזרקה כמו: זווית העין הפנימית, בין הגבות, מתחת לעיניים וצדי האף. לכן,  עדיף תמיד לבחור לעבור טיפולים אסתטיים אצל רופא עור או מנתח פלסטי משום שהם מכירים היטב את האנטומיה של הפנים, את תופעות הלוואי ואת הסכנות.

 

ברשת מרפאות פרופורציה, הרכבנו צוות מובחר של מיטב הכירורגים הפלסטיים, רופאי האסתטיקה, מומחי כלי הדם ורפואת העור ולכן ביכולתנו להתאים עבור כל מטופל את הטיפול המתאים ביותר עבורו. כל זאת – על מנת להביא לתוצאות מיטביות.