BETA

07.02.2018

14:57

קים וקניה
קים וקניה,
אינסטגרם

7 החוקים לזוגיות המושלמת

רוצים זוגיות מושלמת ומאושרת? שחררו את הטלפונים הניידים, תתחילו לדבר אחד עם השניה, ותיצרו חוויות חדשות שיהיה לכם על מה להתרפק עליהן אחר כך

זוגיות טובה מצריכה עבודה יומיומית, השקעה, התמדה, שבירת שגרה, חיזור, ריגושים. וולנטיין הוא הזדמנות נהדרת לעצור לרגע את השגרה ולהתחיל במהלך שיהפוך את הזוגיות שלנו לזוגיות שאנחנו רוצים שתהיה לנו. הנה 7שבעה עקרונות פשוטים ליישום, שאם תתמידו בהם ותכניסו אותם לשגרת חייכם הזוגיות שלכם תשתפר פלאים

 

1. הכניסו את העבודה לשיחה

הקשבה והתעניינות גורמים לצד השני להרגיש מוערך, שייך וחשוב. כולנו רוצים להרגיש כך, לחשוב שלבן/ת הזוג אכפת מאיתנו ושהם רוצים להיות חלק מחיינו. הקפידו בכל ערב לשאול איך עבר היום? מה חדש בעבודה? האם קרה משהו מעניין? שאלו שאלות, הביעו עניין, אפשרו פתח לשיחה. העבודה מהווה נתח משמעותי מהיום שלנו, חשוב שנהיה חלק ממנה, נדע מה קורה שם, נכיר את הנפשות הפועלות.

 

2. הומור שווה המון

צחוק, הומור, משחק, השתטות הופכים כל קשר לקשר קרוב ונפלא. חוויות משותפות והנאות מחזקים את האינטימיות ומאפשרים להכיר לעומק האחד את השניה. קשר שיש בו כיף, צחוק, שחרור הוא קשר שנעים להיות בו, שנמצאים בו מתוך בחירה. קשר כבד שיש בו רק משימות והוראות הפעלה הוא קשר שרוצים לברוח ממנו. העשירו את הקשר בחוויות משותפות שיש בהן צחוק וקלילות והפכו כל זמן משותף לזמן איכות.

 

3. הנייד הוא גנב

מחקרים מראים ש50% מהמריבות בין בני זוג הם בגין הטלפונים הניידים שלנו. הנייד הפך לגנב תשומת הלב מספר 1 ושני בני הזוג מרגישים שהוא בא על חשבונם. כאשר בני הזוג יושבים ביחד וכל אחד עם הטלפון שלו ביד נוצר ריחוק, תחושת חוסר עניין וחוסר אכפתיות. מתחילה אדישות ותחושת בדידות. לשחרר לגמרי את הניידים לא מציאותי ברוב הבתים, אך יחד עם  זאת החליטו על צעדים קטנים של כשעה- שעתיים בכל ערב להיות בלי הנייד. שבו ביחד, התחבקו, דברו, הביטו בעיניים ואל תתפתו לפתוח את הטלפון. כמובן שבארוחת המשותפות, ביציאות ובבילויים הניחו את הניידים בתיק ותהיו מרוכזים האחד בשנייה.

 

4. דברו על הכל

אף אחד מבני הזוג לא קורא מחשבות, הנטייה לשמור בבטן ובסוף להתפוצץ פוגעת באופן תמידי במערכות יחסים. דברו על הדברים בזמן שהם מתרחשים (לא בשעת כעס, קחו אוויר, התרחקו לשעה ודברו). חג האהבה הוא הזדמנות נהדרת לנדבר על הכל ולהתחיל פרק חדש שבו משתפים ברגשות ובמה שעובר לנו בראש. תקשורת מקדמת ופתוחה מעצימה זוגיות, הופכת אותה לקלילה וברורה. אין פרשנויות והכל הופך לפשוט.

 

5. התרפקו על חוויות עבר

היזכרו בכל הדברים שבגללם בחרתם להיות ביחד, נסו להיזכר מה עשיתם בדייט הראשון, ממה צחקתם? איך התרגשתם שראיתם אחד את השנייה, איך הרגשתם שהחלטתם להתחתן? מה ספרתם לחברים? היזכרו בנסיעות המשותפות, בחגיגות שלכם- ימי ההולדת, חגיגות השנה, יום הנישואין הראשון. התרפקו על החוויות והחיו אותם כאילו הם קורים ממש עכשיו.

 

6. השמיעו מחמאות בכמויות

מי לא אוהב שמחמיאים לו? שרואים אותו? שחושבים עליו דברים נפלאים? כולם אוהבים, כולנו זקוקים לפרגונים, לחום ולאהבה. תהיו נדיבים במילים, הראו כמה אתם אוהבים, מעריכים, גאים ומתלהבים אחד מהשנייה. הגידו זאת בקול רם, במילים ברורות, אל תניחו שהצד השני יודע מה אתם מרגישים. אנחנו זקוקים לשמוע זאת כל הזמן.

 

7. צניחה חופשית או חופשה אקזוטית

בכל שנה תחליטו ביחד מהי החוויה של השנה: זו יכולה להיות נסיעה לחו"ל רק שניכם למקום אקזוטי ורומנטי, צניחה חופשית זוגית, קורס זוגי (בישול, טנטרה, ריקוד), לימודים משותפים וכו'. בכל שנה בחרו משהו אחר וחדש ותחגגו את עצם עשייתו ביחד. אל תכניסו לשם שותפים נוספים (לא בני משפחה ולא חברים) הקפידו שתהיה זו החוויה שלכם, שבירת השגרה שלכם.

 

הדר זוהר, היא מאמנת ומלווה תהליכי זוגיות, www.hadarzohar.com