BETA

11.01.2018

11:59

עודכן:

 6 טעויות באהבה
6 טעויות באהבה,
אינסטגרם

רוצים להישאר יחד לנצח? אל תעשו את הדבר הנורא הזה

כמה מכם עושים השוואות בקשר שלכם לאחרים, מבקרים זה את זה והופכים להיות ההורים אחד של השנייה? טעות! הנה 6 דברים שאסור לכם לעשות אם אתם אוהבים זה או זו

כל אחד מאיתנו הנמצא במערכת זוגית, לא היה רוצה שהכל ילך בפשטות, בקלות ובזרימה. בפועל, שמירה על זוגיות טובה, מפרה, מקדמת ומאושרת לאורך זמן היא אחד הדברים המאתגרים בחיינו.

 

אין ספק שאהבה, מסירות, התמסרות, מחויבות, אחריות והשקעה הדדית מחויבים על מנת להצליח בקשר ולהיות מאושרים בו. מתן תשומת לב, הקשבה לצרכים ולבקשות בן/ת הזוג חשובים גם הם לשמירה על זוגיות טובה.

 

אך מה קורה כאשר אלו מתבצעים באופן נפלא, אך עדיין ישנה תחושה תמידית של כעס, אשמה וחוסר שביעות רצון?

אם אלו התחושות, סביר שאחד או שניים מהצדדים עושים לפחות אחת מהטעויות הבאות:

 

1. השוואות לאחרים

 

השוואות שנעשות ע"י בני/ות הזוג לנשים או גברים אחרים גורמים באופן מיידי לתחושת חוסר ביטחון, ירידה בדימוי העצמי ותחושה שאני לא מספיק טוב/ה.

 

אצל גברים הדבר חמור במיוחד: כל גבר רוצה להרגיש זכר אלפא- כל גבר רוצה שבת זוגו תרגיש שהוא זכר אלפא שלה. האישה הופכת אותו לזכר אלפא ע"י מתן חשיבות. כאשר היא משווה אותו לגבר אחר- מבחינתה היא רק משווה- אך מבחינתו היא מצביעה על הגבר האחר שהוא זכר אלפא. התוצאה: הוא מאבד ביטחון שהיא האישה שלו, שהיא שייכת לו, שהוא זכר האלפא שלה. מחר היא יכולה ללכת למישהו אחר.

 

כל המשפטים כמו: "למה את לא יכולה להיות כמו אישתו של", "ראית שהוא קנה לה", אישתו של.. תמיד מחכה לו עם אוכל שהוא מגיע הביתה", הבעל של.. תמיד חושב ומפנק אותה", אח שלך, תמיד מתחשב באשתו", המשפטים הללו חייבים לצאת מהשיח שלכם. הם גורמים בדיוק להיפך ממה שרצינו, מורידים את האנרגיה והמוטיבציה לתת ולהעניק האחד לשניה.

 

 אל תערכו השוואות

אל תערכו השוואות( פוטוליה)

 

 

2. ביקורת אאוט

 

אף אחד מאיתנו לא אוהב לקבל ביקורת מאנשים ובעיקר מבני זוג דרך מילים שנאמרות בגוף שני ובטון מאשים.  ביקורות מהסוג הזה גורמות לתחושת השפלה, התכווצות ובהכרח אינן מקדמות או מצמיחות. שני הצדדים לא יכולים להכיל או להקשיב לשיח מבקר, מחנך ומאשים.

 

חשוב שתדברו בגוף ראשון, ללא אינטונציה של אשמה או ביקורת. גברים אסור לכם בשום אופן להעיר לנשותיכם על שהשמינו או נראות פחות טוב מבעבר-אישה ששואלת "השמנתי?" גם אם השמינה- להגיד אני לא חושב... יש לה עיניים ומראה- היא רואה זאת לבד. אישה שמקבלת הערות כמו "יש לך ריח לא טוב, שמנת, וכדומה"- קשה לה להרגיש ביטחון בהיבט האינטימי, קשה לה להרגיש חופשיה או להיות עירומה מול בן זוגה.

 

3. דיי לתוקפנות

 

כאשר אחד מבני הזוג מדבר בישירות כלפי הצד השני, ישנה תחושה של חוסר אכפתיות וראייה אותו/ה. ישנה תחושה של תוקפנות, וחוסר התחשבות. ישירות ="אני רוצה להגיד את מה שיש לי כאן ועכשיו ללא קשר למה שהשני מרגיש או חווה". הישירות גורמת לאדם, לא להסתכל על צרכיו של זה שעומד מולו, אלא קודם להוציא את מה שיש לו בראש וגורם לצד השני, להרגשת קורבן- שהוא לא חשוב.

 

כאשר אחד מבני הזוג מרגיש תוקפנות, מיד הוא נכנס לעמדת המתגונן, מה שמייצר לופ אינסופי. הפתרון: לומר את מה שיש לי בכנות ורגישות, לאחר בדיקה שהשני רוצה, יכול ומסוגל לשמוע את דברי, כך שני הצדדים מרגישים מסופקים ושמתחשבים בהם.

 

4. הפכתם להורים במקום לאוהבים

 

כאשר אישה דואגת לבן זוגה כאילו שהיה אחד מילדיה, לא סומכת עליו, עושה עבורו דברים שיכול ואמור לעשות בעצמו, שולטת בו ומאפשרת לו להישען עליה באופן מלא- היא הופכת אותו לילד שלה ונעשית אמא שלו במקום האישה שלו.

 

כאשר הגבר שולט בכל צעד של האישה, לא מאפשר לה לצמוח, לקבל החלטות, לנהל את חייה, להתפתח ולגדול הוא הופך להיות אבא שלה והיא הופכת לילדה שלו. התוצאה המיידית היא ירידה בתשוקה ובמשיכה המינית. חשוב שכל אחד מהצדדים יתייחס אחד לשנייה באופן הנכון ולא ביחסי הורה/ילד.

 

 מגע לאורך כל הדרך

מגע לאורך כל הדרך(פוטוליה )

 

 

5. תנו אוויר

 

חשוב והכרחי שמעבר לחיים הזוגיים, יהיו חיים מלאים לכל אחד מבני הזוג בנפרד. כאשר נוצרת תלות של אחד מבני הזוג או של שניהם אחד בשני, ישנה תחושה של חוסר אוויר, מחנק ומסכנות. בדרך כלל אחד מבני הזוג מרגיש שהשני "חונק" אותו, תלוי בו והוא מוותר על דברים רק כדי לא לפגוע בו.

 

אפשרו לכל אחד מבני הזוג לפתח את עצמו, את תחביביו, מאוויו ורצונותיו. הקפידו לשים גבולות, ללמוד לדרוש ולבקש את המקום האישי בתוך הקשר. התפתחות אישית, לצד זוגיות היא קריטית.

 

6. אדישות וחסך במגע

 

חום ואהבה הינם צורך הישרדותי של כל בני האדם. לעיתים, עם הזמן אנחנו מפסיקים לתת חום ואהבה- מפסיקים לגעת, לנשק, לחבק, להסתכל בעיניים, לתת תשומת לב, לחזר, לפנק, לקנות ולעשות מחוות אחד כלפי השנייה. קריטי לשמור ולשמר על כל אלו על מנת שהזוגיות תשמר.

 

הדר זוהר היא מאמנת ומלווה תהליכי זוגיות