03.03.2009

00:11

ניני ועוואד ישירו באירוויזיון את "עינייך"

בתחרות הקדם אירוויזיון שנערכה הערב נבחר לייצג את ישראל השיר "עינייך". הוא יבוצע במוסקבה על ידי מירה עוואד ואחינועם ניני לראשונה בעברית, אנגלית וערבית

השיר "עינייך" ("There Must Be Another Way") נבחר לייצג את ישראל על ידי אחינועם ניני ומירה עוואד בתחרות האירוויזיון שתתקיים השנה בעיר מוסקבה שברוסיה. משדר קדם האירוויזיון אותו הנחתה השנה עדן הראל שודר הערב מאולפן נקדי בירושלים ובמהלכו בוצעו ארבעה שירים – "בואי לרקוד איתי", "עינייך", "נאמין בחלום", ו"כל שנייה" – ארבעתם נכתבו והולחנו על ידי ניני, עוואד וגיל דור שגם הפיק מוזיקלית.

קולות המאזינים והצופים אוחדו עם קולותיהם של שופטי הוועדה המיוחדת מטעם רשות השידור שבראשה עומד יו"ר הרשות משה גביש וחברים בה, בין השאר, מוטי שקלאר (מנכ"ל רשות השידור), יעקב נווה (נציג איגוד האמנים הוועד המנהל), יואב גינאי (מנהל מחלקת התרבות והבידור של ערוץ 1 וראש המשלחת למוסקבה) ויובל גנור (מנהלת תחנת הרדיו 88FM). זו הפעם הראשונה בתולדות תחרות האירוויזיון שהשיר שייצג את ישראל יבוצע בשלוש שפות - עברית, ערבית ואנגלית.

בשנה שעברה היה זה בועז מעודה שייצג את ישראל בתחרות שהתקיימה בבלגרד, עם השיר "כאילו כאן" אותו כתבה דנה אינטרנשיונל. מעודה העפיל לשלב הגמר של התחרות והצליח לחלץ 124 נקודות ולהגיע למקום התשיעי. אחינועם ניני ומירה עוואד יעלו בעוד חודשיים על בימת האירוויזיון במוסקבה. הבחירה ביהודיה ובערביה לייצג את ישראל התקבלה בשיא התקיפה בעזה במסגרת מבצע "עופרת יצוקה" ועל אף שכל השירים עוסקים באחדות ובשלום, לא כולם ראו את ההחלטה בעין יפה. עוואד מקבלת תגובות קשות מהציבור הערבי בעוד שניני נתקלת בהתנגדות ובמחאות בהופעותיה האחרונות בספרד. בכל מקרה נראה שהעניין הציבורי סביב השתיים יביא אותן לפחות עד שלב הגמר.

"אנחנו שמחות שיש לנו הזדמנות להעביר מסר של קומוניקציה, שלום ודו קיום", אמרה ניני הערב. "אנשים רוצים משהו שאפשר להיאחז ולהאמין בו. אולי אם נבחר בדרך האחרת נוכל להגיע למקום טוב יותר".

נשיא המדינה, שמעון פרס, בירך את השתיים: "אחינועם שרה את ישראל. אני לא מכיר הסברה טובה יותר משיר של אחינועם ואני לא מכיר שיר יפה יותר למען השלום משיר של אחינועם. העובדה ששתיהן מופיעות יחד היא שיר למען השלום. אני מאוד מעריך את מה שהן עושות למען העמים שלהן ולמען שלום כל העמים".

תחרות האירוויזיון תשודר בשידור ישיר בערוץ הראשון בתאריכים הבאים: 12 במאי 2009 – חצי הגמר הראשון בו מתמודדת ישראל, 14 במאי 2009 – חצי הגמר השני, 16 במאי 2009 – הגמר.

>>> אל תפספסו: הרגעים הכי מביכים שאספנו מתחרויות הקדם מאז ומעולם