04.07.2017

04:44

עודכן:

גיא זוארץ ויעל בר זוהר. רק הירח
גיא זוארץ ויעל בר זוהר. רק הירח,
אביב חופי

רומנטיים: גיא זוארץ ויעל בר זוהר בדואט משותף

יהוא ירון עם רוק מתוחכם, "קפה שחור חזק" עם שיר מחאה, אתנקיס עם שיר חדש, גיא זוארץ ויעל בר זוהר מפתיעים ואתם חייבים להכיר את נטע ברקמן

 

צפו: הדואט החדש של הזוג הלוהט ביותר בביצה המקומית: גיא זוארץ ויעל בר זוהר - "רק הירח", שיר שנכתב על ידי אמיר תומר התסריטאי של "הישרדות". כמה רומנטי!

 

 

"קפה שחור חזק", אחד ההרכבים המרעננים והמפולפלים בסצינת ההיפ הופ המקומית, ממשיך להמטיר להיטים בשרשרת הקיץ ואחרי "זקוף", שירם המחאתי במיוחד, משחררים השניים להיט קיץ חדש - "שחקן", שיר המעביר ביקורת על דור האינסטנט העכשווי, המרדף אחר הכסף המהיר בעוד הדברים החשובים ביותר לכל אדם, לפי הצמד, זו אישה, אהבה ובעיקר כנות בינו לבין עצמו. שיר מעולה עם מוסר השכל.

 

 

"בטוח" הוא שם אלבומה החדש של להקת אתניקס (ללא תמיר קליסקי). בהאזנה חוזרת ונשנית לאלבום המעולה ניתן לשמוע את אתניקס של ראשית הדרך (סוף האייטיז) עם הטקסטים המיוחדים והמקוריים של נחמה, הלחנים הקליטים ופורצי הדרך הממזגים מזרח ומערב והאותנטיות הרלוונטית השומרת על האלבום בתו התקן של אתניקס. באלבום הרומנטי תוכלו לשמוע השפעות קלות של מוסיקה מזרחית ים תיכונית ( כמו ב"איש זהב" או השפעות תימניות כב"לב לביא"), אתנו רוק ("כוכביי אניס", "הנני") ומעט נגיעות דיסקו-פופ ("הנני", "הזמן ירפא").

 

 

במה חדשה: הכירו יוצרת צעירה ומוכשרת בשם נטע ברקמן (23) מרמת השרון. ברקמן, הלומדת ברימון, יוצרת ומלחינה שירים מגיל 11 ומילדותה המוקדמת מבלה על במות, מופיעה ומקליטה שירים. בתיכון, פגשה במפיק המוסיקלי גל פדה שזיהה את הפוטנציאל בה ועם שחרורה מהצבא החלו השניים לעמול על אלבום הבכורה שלה מתוכו יצא בימים אלה סינגל ראשון, מעולה ופולקי במיוחד - "אם יוצאים" (מילים ולחן: נטע ברקמן).

 

 

השבוע נפתח עבורי עם הפתעה נעימה: שיר חדש של יהוא ירון, אחד היוצרים החשובים והמעניינים ברוק הישראלי החדש שלדעתי לא זוכה מספיק להערכה ראויה: לירון יש ליריקה מתוחכמת המתכתבת היטב עם מלודיות עמוקות ומעט אפלוליות שהולמות היטב את קולו המחוספס והערב לאוזן וכל אלה, לצד העובדה שלאורך שני אלבומיו הקודמים ואלבומו השלישי שבדרך הוא הולך עם האמת המוסיקלית שלו, הופכת אותו לפורץ דרך. השיר החדש שלו "נצח זה שקר" מתוך האלבום החדש והעתידי ("אם לא נרקוד, לא נבין כלום") הוא מאסטרפיס של "מלנכוליה אופטימית" עם מלודיה עשירה (הנשמעת כיצירה פסיכודלית מהסיקסטיז), קליטה ומרגשת. כמה ענוג וכמה נוגע!