06.11.2018

12:19

עיר ללא הפסקה: הלילה הלבן המסורתי יתאחד השנה עם האירווזיון

תל-אביב-יפו חוגגת במשך כשבועיים: אירועי "הלילה הלבן" הוקדמו על מנת להתאחד עם חגיגות האירוויזיון 2019 שיתקיים בעיר. לכל הפרטים

לכבוד אירוע ה אירוויזיון 2019 שיתקיים בתל אביב, עיריית תל-אביב-יפו מארגנת מסיבת אירוויזיון צבעונית בכל רחבי העיר במשך כשבועיים, שכחלק ממנה יערך גם "הלילה הלבן" המסורתי, אשר השנה הוחלט להקדימו כפי שפורסם כאן לראשונה לפני שבועיים. אירועי "הלילה הלבן" יתקיימו ביום חמישי 16 במאי 2019, היום בו יערך חצי גמר האירוויזיון ויומיים לפני הגמר. מצעד הגאווה 2019 ייערך כמנהגו בחודש יוני- בתאריך 14 ליוני.

 

הלילה הלבן שמתקיים מידי שנה הוא חגיגה הכוללת עשרות אירועים הנערכים במקביל בכל רחבי העיר- בחוצות ובמרכזי תרבות, משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה. הלילה הלבן משלב את ערכיה של העיר כעיר תרבות מגוונת ומקורית וכ"עיר ללא הפסקה", בועטת ותוססת. 

 

השנה, לאור העובדה שתל אביב-יפו מארחת את תחרות האירוויזיון 2019, במהלכה צפויים להגיע לעיר עשרות אלפי תיירים, הוחלט להקדים את אירועי הלילה הלבן ולשלבם בשלל האירועים שיתקיימו בעיר.

 

 
כחלק מאירוח התחרות תקיים העירייה מספר אירועים מרכזיים: 
•    טקס חילופי מפתחות בבית-העיר ההיסטורי ברחוב ביאליק (28.1)
•    כנס ראשי המשלחות (10-12.3) 
•    טקס פתיחה ואירוע "השטיח האדום" ברחבת מוזיאון תל-אביב לאמנות (12.5) 
•    גולת הכותרת- הקמת כפר האירוויזיון (18-9.5), היורו ויליג', בפארק צ'ארלס קלור, שיהיה פתוח לקהל הרחב למשך כשבועיים ויכלול הופעות של כוכבי עבר והווה של התחרות, מזון ושתייה והקרנות של חצאי הגמר(14,16.5) והגמר (18.5).

לקראת אירוויזיון 2019 מתכננת העירייה להפוך את תל-אביב-יפו לעיר האירווזיונים הגדולה בעולם. על פי נתונים מערים מארחות בעבר, קיים צפי להגעתם של כ-20 אלף תיירים לטובת האירוויזיון, אשר צפויים להכניס כ-100 מיליון ₪ ישירות לעיר.  תחרות האירוויזיון גם זוכה לחשיפה גדולה ואחוזי צפייה גבוהים ברחבי העולם - משדר הגמר שלה מגיע לבדו למעל מאתיים מיליון אנשים באירופה, אוסטרליה ובשנים האחרונות גם ארה"ב. לכך יש להוסיף גם את משדרי חצאי הגמר גם להם חשיפה נרחבת.

 

זו תהיה השנה ה-64 בה מתקיימת התחרות בעולם, כאשר זו הפעם הראשונה בה התחרות תתקיים בתל אביב-יפו והפעם השלישית בה התחרות מתקיימת בישראל בכלל, מתוך ארבע פעמים בהן זכתה ישראל בתחרות.

 

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "אנחנו הולכים לקיים בעיר תל אביב-יפו אירוויזיון מדהים. אני מבטיח לתושבי העיר, הציבור הישראלי והתיירים שיגיעו לכאן - חוויה בלתי רגילה ושבועיים של חגיגות ללא הפסקה, כמו שהעיר שלנו יודעת לספק. בנוסף החלטנו שבין עשרות האירועים והאטרקציות שיתקיימו בעיר, נקיים בסמוך לאירוויזיון גם את אירועי "הלילה הלבן" שמושכים לעיר אמנים מכל רחבי הארץ - כדי לחשוף לתייר את פניה היפות של מדינת ישראל".