12.08.2018

12:50

"כפולה" ההצגה: ממתק פופ מהנה לכל המשפחה

ההצגה של "כפולה", הגרסה הבימתית לסדרת הנוער המצליחה בכיכובה של נועה קירל, היא המשך ישיר לסדרה ומציגה את תרבות הפופ העכשווית במלוא תפארתה. ביקורת.

סקרנות רבה אפפה אותי בבואי למופע הבכורה של "כפולה", המופע החדש המבוסס על סדרת הנוער הפופולארית של נועה קירל מערוץ Kidz שרק השבוע סיימה את עונתה השנייה והמותחת.

 

לרוב, כשסדרה מקבלת אינטרפרטציה בימתית, משהו בקסם ובטאץ' שעבד על הבמה אובד, כאילו זה קרוב ומתחקה אחר המקור אבל לא באמת זה. זה למעשה היה החשש העיקרי שעבר במוחי כשהתיישבתי (מושב ליד גיא פינס ששיחק בסדרה בתפקיד עצמו ולידו בתו. "היי גיא!"), מוקף באלפי ילדים והורים, רגע לפני תחילת המופע.

 

למי שטרם צפה בסדרה הסמי-אוטוביוגרפית על חיה של כוכבת הפופ, הנה תקציר מתומצת: עלילת הסדרה מתרחשת בתיכון בו לומדת קירל, כוכבת נוער שמואסת באמרגנים והמפיקים המנהלים את חייה ומחליטים בשבילה ויוצרת דמות דמיונית בשם "קיטי פופר", טוקבקיסטית המעבירה עליה ביקורות קטלניות ברשתות החברתיות.

 

 

בעודה מתאמצת לא לחשוף זהותה הכפולה, קירל נאלצת להתמודד עם המנהל שלה רוברט (שלום אסייג), היחצ"ן שלה פטנגה (עופר שכטר) ואביה דדי (קובי מאור) המגוננים עליה, וכן עם המתחרה שלה גאיה סבן (דין הפנר), שמנסה להכשילה והבויפרנד  שלה בן (עומר דרור). כמו כן עליה להתמודד עם חבריה הרקדנים התככנים קוקי (אלעד אטרקצ'י) ופוקי (איאן פינקוביץ') והכוריאוגרף הנרגן שלה – גרשום גרשונסקי (אורי לייזרוביץ').

 

בעודה מנסה לגלות מי מנסה להתנכל לה, בדתה קירל נוסף ל"קיטי פופר" גם את דמותה של ליבי עומר, הנמסיס שלה שהיא בעצם קירל בתחפושת של חנונית. חברה לספסל הלימודים של נועה, שחר (תובל שפיר) מאוהב בדמותה של ליבי ואף מקים איתה הרכב מוזיקלי ("משהו רטורי") מצליח, עד שבסוף מגלה כי באמת מאוהב בנועה עצמה.

 

בעונה השנייה חזרה קירל לחברתה הטובה ובת כיתתה, ירדן גדות (ריף נאמן), האקרית מחשבים המחפשת את אביה, איתן גדות, סוכן מוסד שנעדר. השתיים מגלות כי סוכנה של קירל, רוברט, הוא למעשה איתן לאחר שעבר תהליך אובדן זהות בעקבות תאונה. במקביל, השתיים מנסות למנוע מפושעים להעביר מכשיר בשם "זודיאק" (מכונה לייצור להיטים בטוחים) לידיים לא נכונות ומסתכנות במוות.

 

במקביל, ירדן מאוהבת בבן כיתתה, צוק צוקרברג (אלי נוס), אך בשלב מסוים הם נפרדים והוא מתנחם בזרועותיה של קוקי, שמנסה להפריד ביניהם.

 

 נועה קירל
 

נועה קירל(צילום מסך )

 

ההצגה עצמה, הייתה שונה לחלוטין משתי העונות הראשונות ושימשה בעצם כהמשך ישיר לעונה השנייה, אך עם קאסט דמויות מצומצם. מי שהשתתפו בהפקה הבימתית היו נועה קירל (בתפקיד עצמה ובתפקיד ליבי עומר), ריף נאמן (ירדן), גרשום (אורי לייזרוביץ'), אושר פטנגה (עופר שכטר), פוקי (איאן פינקוביץ'), צוק (אלי נוס), בן (עומר דרור) וגאיה סבן (דין הפנר). לצידם השתתפה נבחרת מרשימה של עשרות רקדנים ורקדניות.

 

העלילה בהצגה מתרחשת סביב טקס פרסי הגראמי העתידי. נציגי ה"גראמי" מגיעים לבמה לראות הופעתה של נועה קירל ולראות האם היא ראויה להופיע בטקס. רגע לפני הופעתה מכינים אותה היחצן המחוספס אושר והכוריאוגרף גרשום לרגע האמת, כשפתאום גאיה סבן מתפרצת לבמה ומנסה מזלה להרשים את הבוחנים בעצמה, למורת רוחו של בן שמנסה להניא אותה מכך.

 

בעוד קירל וגיא מתחרות על לב הבוחנים, ירדן וצוק מנסים לפלס דרכם לאולם, אך נתקלים בקשיים מצד המאבטחים עד שלבסוף מצליחים להשתחל.

 

 נועה קירל בכפולה
 

נועה קירל בכפולה(צילום מסך )

בעוד החבורה מתחככת על הבמה, מגיחה משום מקום פוקי שמסתבר כי היא וקוקי נחטפו על ידי פושעים שרצו לדעת מה עלה בגורלה של ליבי עומר (קירל בעצמה) שהעלימה את עצמה. ברגע מצוקה, קירל חוזרת לדמותה של ליבי ומשחררת בכך את קוקי מהמעצר. הבוחנים מתעקשים שליבי תופיע בפניהם, וכשהיא עושה זאת, הם מתלהבים ומחליטים כי מי שיופיעו בטקס הגראמי יהיו קירל, סבן ועומר (שבשלב מסוים ירדן מתחפשת אליה בכדי לחפות אחר קירל שהייתה צפויה להופיע על אותה במה עם הדמות שבדתה).

 

הדמויות שמשתתפות בהצגה אך הוצגו רק על גבי המסך ולא פיזית היו תובל שפיר (שחר) שנמצא בקוסטה ריקה עם הוריו ושולח הודעות ווטסאפ מלאות אהבה וגעגועים לנועה וקוקי שהשתחרר מהמאסר.

 

כל השחקנים במופע שרו שירי סולו (חלקם לא שרו אף בסדרה ועל הבמה הציגו כישרונם לראשונה), כשהמופע כלל רפרטואר עשיר של שירים, חלקם מהסדרה (שיר הנושא "כפולה", "לא אכפת לי" ו"מה יקרה" של צמד "משהו אירוני"), חלקם מהרזומה של קירל ("טיקיטאס") וחלקם קאברים כמו למשל "שני משוגעים" שביצעו בן וגאיה, New Rules של דואה ליפה שקירל ביצעה, Toy שביצע גרשום, What About Us של פינק שביצעו ירדן וצוק ו"קוסיטה" שביצע אושר פטנגה.

 

שיר שהיה חסר לי בהצגה היה "אהוב סודי" מהסדרה.

 

הרקדנים הציגו כוריאוגרפיה הדוקה ומעניינת שסחפה את הקהל, הביצועים והעיבודים החדשניים היו מעולים ואמנם לבחור בן 31 קשה להישאר מתוח מהעלילה הבימתית (בניגוד לסדרה), אך אני בטוח שילדים מצאו בה משהו מותח, דרמטי ורומנטי.

 

החששות שהיו לי מהצורה הבימתית של הסדרה נמוגו ברגע שהמסך ירד ועלו כוכבי הסדרה: הם היו מצחיקים, דביקים קצת, מותחים ובעיקר חברו יחד לפצצת כישרון מעוררת התפעלות ורושם.

 

בכלל, המופע כולו הוא חובה לכל מי שעקב אחר הסדרה בשקיקה (כמו כותב שורות אלו), לכל מי שרוצה לדעת ולחזות בצורה חיה כיצד נראה פופ ישראלי עכשווי בשיא תפארתו ובכלל, הקונצרט הזה של קירל הוא ממתק מעניין להורים וילדים.