20.06.2018

12:48

בעקבות בקשה של משפחות מתאבדים: ירדנה ארזי גנזה שיר חדש

ארזי שיחררה את השיר "אם הוא יילך" לפני פחות מחודש והבוקר (רביעי) הוציאה בקשה לכל תחנות הרדיו - לגנוז את השיר. לכל הפרטים

השיר "אם הוא יילך" בביצועה של ירדנה ארזי, פורסם לפני פחות מחודש כחלק משירי הגאווה של שבוע הגאווה. השיר היה להיט בקרב הקהילה ובכלל אבל הבוקר ביקשה ארזי לגנוז אותו ולא להשמיע אותו בתחנות הרדיו. 

 

השיר (אותו כתבה איה כורם) מתאר בצורה הומוריסטית את כל הדרכים בהן תשים הדוברת קץ לחייה אם אהוב ליבה יילך, ביניהן - לקפוץ מהמרפסת, להכניס אצבע לשטקר, להיכנס למקלחת עם מגהץ ועוד. בית לדוגמא:

 

"אם הוא ילך - יהיה נורא 
כבר קניתי את החבל 
וגם מאוורר תקרה 
אני למדתי ברשת 
איך קושרים כזה מן קשר 
אם הוא יאמר שלום - 
אני גמורה"

 

 

כמובן שהשיר נכתב באופן מקאברי הומוריסטי אבל ארזי בחרה לכבד את בקשת המשפחות השכולות ואת פניית ההורים אשר איבדו את ילדיהם בנסיבות טרגיות ואמרו כי השיר מכיל מילים שעלולות להשפיע על מעשי ילדים ובני נוער - ולגנוז את השיר לאלתר. 

 

במכתב ששלחה ארזי לתחנות הרדיו תחת הכותרת: הפסקת השמעת השיר "אם הוא ילך", כתבה ארזי כך:

 

"בתחילת החודש הוצאתי לרדיו את השיר "אם הוא ילך" למילים של איה כורם ולחן של כריסטופר בלנקינסופ. בימים האחרונים, יחד עם השמעות השיר ברדיו, קיבלתי פניות אישיות מצד בני משפחות של מי ששמו קץ לחייהם, אשר הביעו אי נוחות ממילות השיר, העוסקות באהבה עד מוות ובתיאור, קברטי, מקאברי והומוריסטי, של רצון ליטול את החיים.

 

דבריהם נגעו ללבי ואני לא יכולה להתעלם מהדברים שנאמרו ונכתבו לי בדם לבם של הכותבים,  ולכן, בצעד חריג, אני פונה אליכם בבקשה להימנע מהשמעת השיר. לא קל לקבל החלטה לגנוז שיר אחרי שכבר יצא לאור, ועם זאת, אני עומדת מאחורי ההחלטה הזו ומבקשת שתכבדו אותה".