09.05.2018

14:44

רומיאו סנטוס בישראל: הופעה בלתי נשכחת, לטוב ולרע

מלך הבאצ'טה היה בשיאו, אך נאלץ להתמודד עם הפקה ברמה נמוכה במיוחד, שפגעה קשות בהופעה • זוהר צלח, ביקורת

האם המוזיקה הלטינית בישראל נמצאת בדעיכה? קשה עדיין לומר, אבל הנתונים של הזמן האחרון לא מבשרים טובות. כשמסתכלים על הופעות של כוכבי מוזיקה לטינית מובהקים (ואני מוציא את אנריקה מהמשוואה, כי מדובר בכוכב פופ שנמצא בתודעה כבר שנים) מגלים תמונה מעט עגומה.

 

שתי הופעות גדולות (ויסין ופארוקו) הועברו מהיכל מנורה להאנגר 11 בשל מכירת כרטיסים דלה ואפילו מאלומה, הכוכב הגדול ביותר של הז'אנר כיום, מתקשה למכור כרטיסים לקראת ההופעה שלו בפארק הירקון.

 

 

אמש (ג') הגיע תורו של רומיאו סנטוס, מי שנחשב למלך הבאצ'טה, להופיע בישראל. הכוכב האמריקאי היה אמור להופיע בהיכל מנורה אך בשל מכירת כרטיסים דלה ההופעה עברה להאנגר 11.

 

לקראת ההופעה ההפקה התחייבה "להופעת לייב בלתי נשכחת, באורך של למעלה משעתיים וחצי עם סטנדרטים ואיכויות ברמה עולמית", לזכותם ייאמר שהמופע באמת היה בלתי נשכח, אבל ממש לא מהסיבות הנכונות.

 

רומיאו סנטוס בישראל
 

רומיאו סנטוס בישראל( צילום: עמית נגר )

 

 

הכוכב הלטיני היה מיועד לעלות לבמה ב-21:30, זה כמובן לא קרה. רק בשעה 22:00 הכוכב עלה אלא שאז התגלתה תקלה טכנית בסאונד, שאילצה את רומיאו לרדת מהבמה. לא מעט זמן עמדה הלהקה שליותה את סנטוס על הבמה וניסתה להחזיק את הקהל עד שהתקלה סודרה. לבסוף, ב-22:40, עלה הכוכב לבמה להופעה של כמעט שעה וחצי.

 

אלא שגם אז, הסאונד במקום היה בסטנדרט שמתאים יותר להופעות בבתי ספר מאשר להופעות בסדר גודל כזה. תוסיפו לזה, תאורה עלובה, צפיפות בלתי נסבלת וחום נוראי (וכדאי שמישהו בהאנגר יחשוב על מערכת מיזוג חדשה) וקיבלתם את אחת ההפקות המאתגרות (בלשון המעטה) שהיו כאן בזמן האחרון.

 

סנטוס עצמו עשה את כל מה שצריך נכון. הוא שילב בהופעה גם שירים חדשים וגם קלאסיקות (כולל "Obsession" האלמותי של אוונטורה) ותקשר המון עם הקהל שהיה נלהב במיוחד.

 


אחד מהשיאים של הערב הגיע כשסנטוס העלה שני מעריצים נלהבים שנכנסו לנעליים של דדי יאנקי וניקי ג'אם כדי לשיר איתו את "Bella y Sensual". הביצוע היה מעולה מה שמעלה שאלות על האותנטיות של האנשים שנבחרו מהקהל (מה הסיכוי שהוא בחר שני אנשים רנדומליים מהקהל שלא רק מכירים את השיר בעל פה, אלא גם יודעים לרקוד ולשיר?).

 

בהמשך ההופעה העלה סנטוס מעריצה לבמה, שר לה, חיבק אותה ואף נישק אותה להתלהבות הקהל (מכין את הקרקע למאלומה?), ההתרגשות העצומה של הבחורה שהייתה על הבמה הייתה אדירה, וסנטוס התגלה כצ'ארמר אמיתי כשהרגיע אותה.

 

 רומיאו סנטוס בישראל
 

רומיאו סנטוס בישראל (צילום: עמית נגר )

 

 

ברמת הפרפורמנס, סנטוס הוכיח שאין הרבה זמרים לטיניים שיכולים להתחרות בו. מעבר לעובדה שיש לו קול מדהים ומיוחד, הוא יודע להגיש שירים ברמה הגבוהה ביותר. הענטוזים והפלרטוטים עם הקהל היו במידה ובטוב טעם ומעל לכל בלטה הכריזמה והצ'ארם הטבעי שיש לכוכב, שבשלב מסוים אף הצליח להשכיח את כל הבעיות מסביב.

 

בשורה התחתונה, ההופעה של רומיאו סנטוס בישראל הייתה בלתי נשכחת, לטוב ולרע. הכוכב היה בשיאו, אך נאלץ להתמודד עם הפקה ברמה נמוכה במיוחד, שפגעה קשות בהופעה. כולי תקווה שנקבל את סנטוס שוב בישראל עם הפקה בסדר גודל שאמן מוכשר כמוהו ראוי לה.

 

 

 

קרדיט וידאו: אורית מזרחי