29.04.2018

15:00

נושאים חמים
בואו להכיר את הכפתור בייבי
בואו להכיר את הכפתור בייבי,
סטודיו

445 ילדים נשכחו ברכב: למה אנחנו מאמינים שלנו זה לא יקרה?

הנתונים מראים כי 445 ילדים נשכחו ברכב בין השנים 2008-2017! האם אנחנו באמת עושים הכל כדי להבטיח את שלומם ברכב?

על פי דוח בטרם, בין השנים 2008 – 2017 דווח בכלי התקשורת השונים על 445 מקרים של השארת ילדים ברכב, ו-504 מקרי הילכדות ונעילת ילדים ברכב. 24 מהם הסתיימו במוות. אל הנתונים הללו מצטרפים נתוני המשרד לביטחון פנים, מהם עולה כי ב-77 אחוזים מהמקרים הנפגעים הם תינוקות עד גיל 3.

 

מי הם האנשים המסוגלים לשכוח את ילדם במכונית?
לפרופ' דיאמונד, חוקר מוח וזיכרון מאוניברסיטה בפלורידה, יש תשובה פשוטה: "כולנו, כל מי שאי פעם שכח משהו, מתישהו". מסתבר שאנשים רבים מסרבים לנקוט אסטרטגיות זהירות, כיוון שאינם מאמינים שזה עלול לקרות גם להם. "הצעד הראשון שיש לעשות כדי למנוע טרגדיה כזאת הוא לקבל את העובדה שהזיכרון האנושי עלול להכזיב, ושגם הורים דואגים ואוהבים עלולים בסיטואציות מסוימות, לשכוח את ילדיהם ברכב", טוען פרופ' דיאמונד.


דנה ר. מנס ציונה מתוודה שמעולם לא האמינה שהיא מסוגלת לשכוח את הילד ברכב.  "מעולם לא האמנתי שדבר הזוי  כזה יקרה לי, אבל זה קרה. למרבה המזל התקנו ברכב את מערכת הכפתור חודש לפני האירוע. צוות המוקד ניסה לאתר אותי ואת בעלי, אך היינו באזור ללא קליטה ולא קיבלנו את ההודעות. המהלך הבא שלהם היה לשלוח צוות חילוץ היישר לרכב, ולחלץ את אור שלנו. את ההרגשה שלנו אין דרך לתאר במילים."

 

בזמן שבארה"ב ובמדינות החברות באיחוד האירופי מחויב כל רכב על פי חוק להצטייד במערכת כדוגמת "הכפתור", בארץ הדבר נתון לשיקול דעתו של הצרכן. בארה"ב ובמדינות החברות באיחוד האירופי, מחויב כל רכב על פי חוק להצטייד במערכת כדוגמת "הכפתור", שאפשר להתקינה בכל רכב, בבית הלקוח וללא כל התחייבות מצד בעל הרכב.

 

הפיתוח הישראלי החדשני, בעל תו תקן של מכון התקנים, הספיק לקטוף את פרס החדשנות הבינלאומית בקטגוריית אביזרי בטיחות לנהיגה כאשר אל צוות מומחים בראשותו של פרופ' יעקב הורניק מאוניברסיטת תל אביב, הצטרפו הצרכנים הישראלים שבחרו את הכפתור.

 

 

"הכפתור בייבי", היא המערכת הטכנולוגית הראשונה והמתקדמת בעולם למניעת שיכחת ילדים ברכב, הפועלת באמצעות מוקד חירום אנושי סביב השעון, 24/7 , 365 יום בשנה.

 

איך זה עובד? עם הושבת הפעוט בכיסא הבטיחות, המערכת נדרכת. עם הגעת הרכב ליעד וכיבוי המנוע, המערכת מסבה את תשומת ליבו של ההורה באמצעות התרעה בת 30 שניות ע"י צפצופים והבהובים. כעבור שתי דקות, מתקבלת התרעה משולבת שכוללת הודעת טקסט ומייל להורה, הפעלת אורות האיתות ברכב, ובנוסף התרעה במוקד החירום של הכפתור שפועל, כאמור, סביב השעון 24/7. מוקד החירום מנסה ליצור קשר באופן מידי עם ההורה, ובמקרה הצורך מוזעקים למקום כוחות ההצלה לחילוץ הילד בבטיחות מרבית.

 

 

פרס מוצר השנה ל"כפתור" מערכת בטיחות לרכב
בזכות הטכנולוגיה הנחשבת ראשונה מסוגה בעולם להצלת חיים ברכב, זכה הכפתור בפרס מוצר השנה בקטגוריית אביזרי בטיחות לנהיגה.

 

פרסי החדשנות הבינלאומיים של מוצר השנה מוענקים בעולם כבר 30 שנה בלמעלה מ-36 מדינות. בשלב הראשון, צוות מומחים בראשותו של פרופ’ יעקב הורניק מאוניברסיטת תל אביב, החליט אלו מוצרים ושירותים הם חדשניים וראויים לעבור להכרעת הצרכנים.  בשלב השני - נערך סקר בקרב 2000 צרכנים ישראלים, שבחרו את הזוכים.


יערה יוחנן רוזן, מנכ"לית הכפתור, מספרת על המחשבה מאחורי המערכת: "מאחורי הטכנולוגיה הזו קיימת הרבה מאוד יצירתיות, רגישות  ומחשבה על עולמם של הנהג והנוסעים, מתוך רצון לתת פתרון למגוון רחב מאוד של בעיות ומצבים העלולים להתרחש בדרך. כשאנחנו יוצאים לדרך ברכב, יש תחושה של "לבד". עם הכפתור למעשה יש תמיד מישהו שמלווה אותך, קשוב לך וזמין עם פתרון וסיוע מקצועי לכל מצב. השאיפה של הכפתור למצוינות מתבטאת גם בשירותי דרך VIP  - אנחנו מתחייבים לזמנים המהירים ביותר בישראל".
 

"אני מודה שהרבה פעמים אני מרגיש לבד בסיפור הזה", אומר ג', אב לשניים מראשון לציון. "כן, אני מכיר את הביקורת על הרעיון שאני עלול לשכוח את הילד שלי באוטו, אבל המציאות מראה שהכול יכול לקרות. עם הכפתור למעשה יש תמיד מישהו שמלווה אותי, קשוב לי וזמין עם פתרון וסיוע מקצועי לכל מצב. חוץ מזה, העובדה שהכפתור בייבי היא מערכת שפועלת באופן עצמאי לחלוטין, בלי מגע יד אדם, הופכת אותו לרשת בטיחות מושלמת לכל הורה".