אחרי פלין בשרשרת - נשארו רק טראמפ וקושנר • פרשנות

עסקת הטיעון הדרמטית עליה חתם היועץ לביטחון לאומי לשעבר ומקורבו של טראמפ, והדיווח כי יהפוך לעד מדינה - מרמזים כי יש בידו מידע משמעותי, שיכול לגעת רק לשתי הדמויות הבכירות ביותר בבית הלבן. אחרי ההתפתחות היום, התמונה שונה לחלוטין

הדרמה בוושינגטון: עסקת הטיעון שחתם אתמול (שישי) מייקל פלין, אחד מאנשי המפתח בחקירת המעורבות הרוסית ששימש כיועץ לביטחון לאומי לשעבר של טראמפ, היא דרמטית במיוחד. מאחורי הדרמה עומד החוקר המיוחד, רוברט מולר, שהביא את פלין להודות כי שיקר כשטען כי לא נפגש עם השגריר הרוסי, ולהאשים אותו בעדות שקר.


מדובר בדרמה של ממש, לאור העובדה שפלין היה אחד האנשים הקרובים ביותר לטראמפ, אשר לפני תפקידו הממשל שימש כיועצו בקמפיין הבחירות. טראמפ כזכור נאלץ לפטר אותו בעקבות ההתפתחויות בחקירה הרוסית, וכעת לא מן הנמנע שיהיה כאב ראש לא קטן בעבורו.


>> חקירת המעורבות הרוסית - כתבות נוספות בנושא:

טראמפ חוזר בו: "מאמין לסוכנויות המודיעין לגבי התערבות הרוסים"

דיווח: קושנר מסר מסמכים לחוקר המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב

"בכירים רוסים התרברבו כי יכולים להשפיע על טראמפ באמצעות פלין"


יפיל את טראמפ וקושנר? פלין במטה ה-FBI, היום
 

יפיל את טראמפ וקושנר? פלין במטה ה-FBI, היום(רויטרס)

לאור העובדה שמולר הסכים לחתום על עסקת הטיעון עם פלין, סביר להניח שייתן לו מידע לגבי קשרים של אנשים אחרים בקמפיין עם רוסיה. יש רק שני אנשים שנמצאים ב"שרשרת המזון" מעל מייקל פלין - ג'ראד קושנר וטראמפ עצמו.


מוקדם יותר היום דיווחה רשת ABC כי בכוונתו של פלין לשמש כעד מדינה ולהעיד נגד טראמפ, בטענה כי הוא בעצמו ביקש ממנו ליצור את הקשר עם הרוסים. אם אכן מדובר בדיווח נכון, הרי שמדובר בתוספת משמעותית לדרמה שכבר מתחוללת בעקבות ההודאה של פלין.


עוד דווח ב-ABC, כי שני בכירים המעורים בפרטי החקירה טענו כי קושנר הוא "הדמות הבכירה בצוות המעבר" שאמר לפלין לשוחח עם השגריר הרוסי על ההצבעה המתוכננת נגד ישראל באו"ם, אחת הטענות שעליהן שיקר, כך הסתבר בדיעבד. בבית הלבן כבר טענו כי "כל מה שפלין הודה - לא קשור אליהם", אבל האבנים מסתדרות אחרת מכפי שהן הסתדרו עד כה.

 

  • תגיות: