ממשיך לשבור ימינה? האסטרטגיה של אבי גבאי עובדת, לפחות בינתיים

יו"ר מפלגת העבודה קיבל החלטה אסטרטגית ולפיה הוא גם פועל: האמירות הקורצות לימין ולציבור הדתי והמסורתי לא היו בשום שלב פליטות פה. לפי הסקרים, זה מצליח לו בשלב זה • פרשנות

השמאל שכח מה זה להיות יהודי והרשימה המשותפת לא תשב איתו בקואליציה: אבי גבאי קיבל החלטה אסטרטגית ולפיה הוא גם פועל. שרשרת האמירות שלו הקורצות לימין ולציבור הדתי והמסורתי לא היו בשום שלב פליטות פה.

 

בשיחות ההרגעה שקיים גבאי במהלך השבוע עם בכירי מפלגתו הסביר את הקשר הדברים המלא אבל לרגע לא הביע חרטה או כוונה לחזור בו מהקו האסטרטגי הברור.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

אבי גבאי: מוכן להיות מס' 2 של לפיד, השמאל שכח מה זה להיות יהודי

אבי גבאי בבקעת הירדן: "חיזוק הביטחון מצריך התיישבות"

גבאי: "אנחנו לא צריכים לפחד מערבים, הם צריכים לפחד מאיתנו"

 

בניגוד ליאיר לפיד שמנהל מפלגה ללא אופוזיציה פנימית או איום על מעמדו כיו"ר, למפלגת העבודה יש DNA אחר: המחנאות הפנימית, חילופי ההנהגה התדירים מסוגלים להצמיח ביקורת קטלנית מבית נוכח תנועה חדה בנוסח שמבצע גבאי ובכל זאת דבריו עוברים בשקט וגם הביקורת שנשמעה היתה רפה למדי.

אבי גבאי
 

אבי גבאי(רויטרס)

לגבאי, כמו לקודמיו, לא תהיה קרוב לוודאי הזמנות שנייה אם יפסיד בבחירות. גם חבריו למפלגה יודעים זאת ולפי שעה מאפשרים לו מרחב תמרון רחב בניסוי שהוא מבצע לעגל ולרכך את דימויה של המפלגה. אם יצליח, מה טוב עבורם. אם ייכשל, ישלפו שם מיד את החרבות. כמעט כולם שתקו, חוץ מאהוד ברק, שהחל לקדם עצמו באופן בלתי מוצנע.

 

בינתיים, האסטרטגיה עובדת עבור גבאי - מנדטים בודדים אולי עוברים למרצ אבל במקביל נרשמת תנועת קולות קלה מהימין הרך לעבר העבודה ויש עתיד. לו גבאי היה יורד בסקרים, זה כנראה היה מספיק לערער את מנהיגותו במפלגה.

  • תגיות: