דיווח: יועץ בכיר בבית הלבן נחקר בפרשת המעורבות הרוסית בבחירות

סטיבן מילר הוא הדמות הבכירה ביותר שזומנה לחקירה על ידי צוותו של רוברט מולר. על פי ה-CNN, החוקרים התעניינו בחלקו של היועץ בפיטורי ראש ה-FBI, ג'יימס קומי. חקירתו של מילר מביאה את החקירה למעגל הקרוב ביותר לנשיא טראמפ

סטיבן מילר, יועץ בכיר בבית הלבן, נחקר לאחרונה בקשר למעורבותו בפרשיית ההתערבות הרוסית בבחירות האחרונות בארצות הברית, כך פרסמה הלילה (שישי) רשת CNN.


מילר הוא הדמות הבכירה ביותר בבית הלבן שזומנה לשיחה על ידי צוות החקירה של רוברט מולר, והשיחה עמו מסמנת את התקרבות החקירה אל חוגו הקרוב ביותר של הנשיא האמריקני, דונלד טראמפ. על פי המקורות של ה-CNN, אחת הנושאים עליהם תושאל מילר הוא חלקו בפיטוריו של ראש ה-FBI, ג'יימס קומי.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

עד כמה דרמטית הגשת כתבי האישום בחקירת המעורבות הרוסית?

ראש הקמפיין של טראמפ הואשם בקשירת קשר נגד ארה"ב

פוטין תוקף את ארה"ב: "רוצה לגרום לבעיות בבחירות ברוסיה"


החוקרים התעניינו גם בפגישה בה נכח מילר ובה יועץ לשעבר למדיניות חוץ, ג'ורג' פפדופולוס, אמר לכאורה כי הוא יכול לארגן פגישה בין טראמפ לנשיא פוטין באמצעות קשריו. לאחרונה, פפדופולוס הואשם בכך ששיקר לבולשת הפדרלית בנוגע לקשרים הרוסיים שהיו לו בזמן הקמפיין לנשיאות.

 

נחקר בקשר למעורבתו בפיטורי קומי. סטיבן מילר (ארכיון)
 

נחקר בקשר למעורבתו בפיטורי קומי. סטיבן מילר (ארכיון)(רויטרס)

על פי המקורות, מילר עזר לטראמפ לנסח מסמך בו הוא מסביר את סיבותיו לפיטורי קומי, צעד שנחשב בזמנו חריג. בסופו של דבר, אותו מסמך לא הובא לכדי שימוש, אבל על פי גורמים המעורים בעניין - צוות החקירה של מולר הראה בו עניין.

 

בעוד הסיבה הרשמית לפיטורי קומי המצוינת במסמך היא, בין היתר, כשלונו בטיפול פרשת המיילים של הילרי קלינטון, טראמפ הצהיר ימים לאחר הפיטורים כי החקירה בנושא הרוסי היא אחד מהשיקולים לפיטורים. אם כן, ייתכן שמילר נחקר בהקשר למעורבתו בפיטורים ובחלקו ביצירת "כיסוי" שיעניק להם לגיטימציה.

 

בנוסף, לפי עדות שמסר לוועדת הקונגרס שומר הראש לשעבר של הנשיא טראמפ, קית' שילר ב-2013, כשטראמפ היה במוסקבה לתחרות מיס יוניברס הציע מיליארדר רוסי לשלוח לחדר שלו 5 נערות ליווי. שומר הראש דחה את ההצעה, סיפר על כך לטראמפ והשניים צחקו על כך. עם זאת, שומר הראש אמר שאינו יודע מה קרה לאחר מכן, כשהלך לחדרו לישון.

 

 

  • תגיות: