בין פסלים של מצביאים ואהדת כורי פחם: עידן הטראמפ

ברוב חלקי ארה"ב התמיכה בנשיא עומדת על כ-40 אחוזים, בווירג'יניה המערבית הוא נהנה מתמיכה של בין 60 ל-70 אחוזים. יצאנו לביקור במקדואל, המחוז שבו שמונה מכל עשרה בוחרים הצביעו לטראמפ • מקום 2 בפרויקט "אנשי השנה"

וירג'יניה המערבית היא אחת המדינות העניות ביותר בארצות הברית ובזמן מערכת הבחירות האחרונה, שיעורי התמיכה בדונלד טראמפ היו הגבוהים ביותר.

 

המדינה הזאת היא מדינה של כורים, מדינה של חקלאות, ותושביה מרגישים שהם נותרו מאחור כאשר העולם התקדם טכנולוגית.


"כי הוא אמר שהוא יחזור את עבודות כריית הפחם", אומרת סברינה שריידר, פעילה פוליטית, כשהיא מסבירה מדוע הנשיא פופולרי במקדואל, המחוז שבו שמונה מכל עשרה בוחרים הצביעו לו. "לא ראיתי שינוי רב", אומר אליסון ברני, תושב המחוז. "בסופו של דבר זה ישתנה", משיב תושב אחר ומוסיף: "זה לא יכול להיות גרוע יותר".

 

לכתבות נוספות בפרויקט >>
החיים נחצו לשניים: קרוביה של האחות שהוצתה למוות מתקשים לחזור לשגרה
"עד מדינה זה הכרח בל יגונה": ריאיון בלעדי עם המפכ"ל רוני אלשיך
דאע"ש, היום שאחרי: ארגון הטרור נחלש, איראן וחיזבאללה תפסו את מקומו


טראמפ בעצרת תמיכה באריזונה
 

טראמפ בעצרת תמיכה באריזונה(רויטרס)

אלכס תומאס, עיתונאי, אומר לחדשות 10 שלהגיד שהמצב יחזור לקדמותו כפי שהיה לפני כמה עשורים "זו הגזמה קלה" וטוען שטראמפ מצא מקלט במדינה שבה רבים מתושביה התנגדו למדיניותה של הילרי קלינטון.


הדיון על טראמפ הוא לא רק דיון על אדם. הוא דיון על האמונות האמריקניות הבסיסיות שקבעו האבות המייסדים של האומה. במדינות דרומיות רבות מתנהל דיון סביב הפסלים של הגנרלים מצבא הדרום שמוצבים ברחבי המדינות "זה חלק מההיסטוריה", מספרת נינה רו, תושבת אוקלהומה, שמתארת את טראמפ כ"נשיא הגדול מכולם" ומאמינה שהתקשורת מוטה ומשדרת חדשות מזויפות.

 

בחור צעיר בשם ג'ייקוב מסכם עבורנו את הנושא: "הוא נשיא טוב כי הוא עושה עבודה טובה".

  • תגיות: