ארזו לבד: הפנסיונרים שיוצאים לטייל מסביב לעולם בלי לעשות חשבון לילדים

בישראל ניתן למצוא יותר ויותר סבים וסבתות שחיים את החיים הטובים ומתעלמים מהירושה שהיו אמורים להותיר לילדיהם. קפיצה ממפל בגובה 11 מטר ווטיפוסי הרים היא עוד יום עבורם

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כמעט 600 אלף ישראלים בני יותר מ-65 טסו בשנה שעברה לחו"ל. זו שכבת הגילאים המטיילת ביותר בארץ.

 

ולא מדובר על טיולים לאירופה או ביקור קצר ביוון. קזחסטן, סין, קוסטה ריקה, איסלנד, קרואטיה, ונצואלה, פרו, ניו זילנד ובוליביה הן רק חלק מהיעדים שמאפשרים קפיצות ממפלים גבוהים וטיפוסי הרים.


אלי, פנסיונר בן 83, טייל בלמעלה מ-100 מדינות ומספר שהוא משתדל לא לחזור למדינה שבה ביקר פעם אחת. כשהוא נשאל לגבי הקושי הפיזי בטיולים, הוא משיב: "אני לא חושש מכלום. מה שאני לא יכול לעשות, אני לא עושה. אבל אני עושה הכל, זה בסדר". לגבי הירושה, אומר אלי כי הכסף שברשותו היום נחסך על ידו עבורו ושלילדיו יש מספיק זמן לחסוך לעצמם.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:
"עשיתי את מה שמצופה ממני": ריאיון עם החייל שירה במחבל בחלמיש
אם שסבלה מסרטן במוח סירבה לטיפול על מנת ללדת
האישה שאיתו: מה אנחנו יודעים על זוגתו של קים ג'ונג און?

 

בייביסיטר זה פאסה. הגמלאים שמטיילים בעולם ולא משאירים ירושה לילדים
 

בייביסיטר זה פאסה. הגמלאים שמטיילים בעולם ולא משאירים ירושה לילדים(חדשות 10)

בין דיונים על תרופות לילדים ונכדים, החברים משוחחים על יעדי חו"ל אפשריים וכראוי, הטיולים נערכים בתנאים טובים שמאפשרים לגמלאים ליהנות מכל העולמות.


ומה הילדים אומרים? חלק מעירים בהומור שהנסיעה היא על חשבונם ויש כאלה שגם מקוננים על כך שאלה שאמורים לתפקד כבייביסיטר - בורחים מהמדינה.

  • תגיות: