רעידת האדמה במקסיקו: לפחות 61 הרוגים, כמעט 2 מיליון בני אדם נותקו מחשמל

הרשויות במדינה מסרו כי מניין ההרוגים כתוצאה מרעידת האדמה החזקה עלה. מאות בניינים קרסו או ניזוקו והחשמל נותק. מדובר ברעש האדמה החזק ביותר שארע במקסיקו אי פעם. תושבת מקסיקו סיטי: "בכיתי מרוב פחד"

ממדי ההרס של רעידת האדמה שהכתה במקסיקו הבוקר (שישי), מתחילים להתברר. הרשויות במדינה מסרו כי לפחות 61 בני אדם נהרגו, 17 מהם בעיירה חוצ'יטאן, כאשר החשש הוא שהמספר ימשיך לעלות.


כ-50 מיליון אנשים הרגישו רעש בעוצמה 8.1, החזק ביותר מאז שהחלו המדידות. מאות בניינים קרסו או ניזוקו והחשמל נותק, לפחות לזמן קצר, ליותר מ-1.8 מיליון אנשים.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

תאונת אימונים בדרום: חייל צה"ל נפצע קשה בהתפוצצות רימון
ישראלי במקסיקו: "הכל רעד, היתה בהלה והיסטריה"
ראש אמ"ן על רקע התקיפה בסוריה: "צה"ל פועל להרחקת המלחמה"

 

הרשויות סגרו את בתי הספר על מנת לוודא את תקינות המבנים. בתוך כך, תושבי בירת המדינה, מקסיקו סיטי, שרחוקה יותר מאלף ק"מ ממרכז הרעש, נסו לרחובות. "שמעתי את הבניין חורק ואז אחזתי בחברה שלי ובכיתי כי מאוד פחדתי. זה משהו שלא חוויתי אף פעם", מספרת תושבת מקסיקו סיטי.

 

בית במחוז וואחקה שנהרס ברעידת אדמה במקסיקו
 

בית במחוז וואחקה שנהרס ברעידת אדמה במקסיקו(AFP)

עד כה לא דווח על נפגעים ישראלים וממשרד החוץ נמסר כי לכל השליחים הישראלים שלום וכי הם בקשר עם השגרירות הישראלית במדינה.


לפחות 20 רעשי משנה הורגשו בעוצמה של 4 ואף יותר בחמש השעות שלאחר הרעש המרכזי שהתרחש ב-11 דקות לחצות, שעון מקומי. מרכז הרעש היה באוקיינוס השקט, 165 ק"מ מערבית מהגבול עם גואטמלה, בעומק 70 ק"מ.

 

אזהרת צונאמי הוצאה לכל מדינות מרכז אמריקה שלהן חוף לאוקיינוס השקט, בכללן מקסיקו, גוואטמלה, אל סלבדור, ניקרגואה, הונדורס, קוסטה ריקה ופנמה. כך גם לגבי מדינת אקוודור שבדרום אמריקה. על פי התקשורת המקומית, גלי צונאמי בגובה 3-4 מטרים מתקדמים לכיוון המדינה ואנשים נקראו להתרחק מאזור החוף.

  • תגיות: