מגיוס עד המדינה ועד האישום נגד אבוטבול: פענוח רצח עו"ד חכם

עו"ד יורם חכם רמז ש"משהו לא טוב הולך לקרות", חברו הקרוב של ראש ארגון הפשע הקליט אותו מדבר מיוזמתו על רצח חכם והפך לעד מדינה – כך הושגה פריצת הדרך הדרמטית • עורך דינו של אבוטבול, אבי כהן: "אין לו סיכוי למשפט צדק בישראל"

המשטרה הודיעה השבוע כי יוגש כתב אישום כנגד ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול על חיסולו של עורך דינו יורם חכם, והעבריינים ארתור רוזן ומשה הדס, מקרי רצח שבמשך שנים שכבו במגירה והעלו אבק. פריצת הדרך התאפשרה בזכות עבריין בכיר, איש סודם של בכירי עולם הפשע. לטענתו, אבוטבול החליט למכור אותו לחוקרי היחב"ל על רצח שלא ביצע, כדי להציל את עורו - רגע לפני שסיים לרצות מאסר עולם.


החיבור בין אבוטבול ועו"ד חכם, האחד זינק בעולם הפשע והשני היה השם החם בתחום הפלילי, היה כמעט מתבקש. במשך שנה וחצי מדי יום הם ישבו זה לצד זה באולם בית המשפט המחוזי שבתל אביב. נגד אבוטבול התנהל באותה תקופה משפט חסר תקדים בהיקפו.

 

השופטת (בדימוס) ברכה אופיר-תום, שניהלה את משפטו של אבוטבול, מספרת כי מערכת היחסים בין השניים היתה מרשימה וכי חכם ואבוטבול חלקו כבוד אחד לשני. עם זאת, תוך כי ניהול התיק משהו ביחסים האינטימיים ביניהם השתבש.

 

"היתה תחושה שעו"ד חכם מהלך על ביצים", אומרת אופיר-תום. סנ"צ (בדימוס) ירון לונדון, לשעבר ראש מחלק חקירות ביחב"ל, מוסיף כי עו"ד חכם אף רמז לו ש"משהו לא טוב הולך לקרות". עו"ד חכם חוסל בשנת 2008 בתל אביב ממטען שהוטמן בחלק הקדמי של רכבו.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:
היהודיה שהתאסלמה, התחתנה עם בדואי - ועוררה סערה
הרוגים במהומות בהודו בעקבות הרשעת מנהיג כת באונס שתי מאמינות
האיראנים על הגדרות? תושבי הגולן לא מתרגשים: "טבע שאין באף מקום"

 

אסי אבוטבול בבית המשפט
 

אסי אבוטבול בבית המשפט(צילום מסך - חדשות 10)

חברו הקרוב של אבוטבול הופעל כסוכן והביא מידע שהוביל להתפתחות בחקירת הרצח. על מנת להעביר את חברו של אבוטבול לצד המשטרה, החוקרים הציגו לו פתק שנמצא בתאו של אבוטבול. בפתק מופיע לכאורה שמו של הסוכן וגם פרטים לגבי עסקה שאבוטבול מתכנן להציע למשטרה על מנת לקצר את מאסרו. בפתק מציע אבוטבול לנדב פרטים על רצח עו"ד חכם, ולהטיל את האשמה על אנשים אחרים.


הסוכן שהיה אמור לרצות 30 שנה בכלא החליט להפוך בעצמו לעד מדינה והסכים להקליט את אבוטבול על מנת להוכיח כי אינו קשור לפשע שמופיע בפתק. בהקלטה נשמע אבוטבול כשהוא מדבר מיוזמתו על רצח חכם, כך על פי גורמים במשטרה. מקורבים לחקירה סיפרו כי החליט לדבר רק כי הרגיש שחברו הטוב טמן לו פח וכי לא רצה להיות מופלל בפשע שלא ביצע.


עו"ד אבי כהן, סנגורו של אבוטבול, אמר באולפן "שישי" כי על מנת לפענח את רצח עו"ד חכם המשטרה "עברה קווים אדומים" שכן לא ממשיכים לחקור נאשם שהוא במהלך משפט ואבוטבול נאשם ברצח משה הדס מזה שנתיים. לדבריו לאבוטבול "אין סיכוי למשפט צדק בישראל".

  • תגיות: