טלטלה נוספת בבית הלבן: דונלד טראמפ הדיח את יועצו סטיב באנון

דוברת הבית הלבן אישרה כי ראש הסגל ג'ון קלי ובאנון עצמו סיכמו על כך שהאחרון יסיים היום את שירותו תחת הנשיא. ההדחה של באנון, דמות שנויה במחלוקת שמלווה את טראמפ מאז הבחירות, מהווה מהפכה של ממש • זמן קצר לאחר מכן חזר לתפקידו הקודם כיו"ר אתר הימין הקיצוני "ברייט-בארט"

סטיב באנון, יועצו של שיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הודח על ידו מהתפקיד. באנון סיכם אתמול (שישי) עם ראש סגל הבית הלבן, ג'ון קלי, כי זה יהיה יומו האחרון בתפקיד - כך מסרה דוברת הבית הלבן, שרה סנדרס.

 

באנון היה יועצו של טראמפ החל מקמפיין הבחירות של 2016. מדובר בדמות שנויה במחלוקת המזוהה עם הימין הקיצוני: באנון היה יו"ר ובעלי ברייט-בארט, אתר הימין הקיצוני שהיה מן הפלטפורמות שהביאו לנסיקתו של טראמפ במהלך מערכת הבחירות. זמן קצר לאחר ההדחה חזר לתפקיד זה.


>> כתבות נוספות בנושא: הדחות בסביבת הנשיא טראמפ

מצעד ההדחות בבית הלבן נמשך? "סטיב באנון בדרך החוצה"

דיווח: סטיבן מילר ימונה במקום סקרמוצ'י למנהל התקשורת בבית הלבן

לאחר שהדובר תקף אותו בריאיון - טראמפ הודיע על הדחתו של ראש הסגל

 

בדרך החוצה. סטיב באנון, היועץ האסטרטגי של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ
 

בדרך החוצה. סטיב באנון, היועץ האסטרטגי של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ(רויטרס)

בהתייחסות ראשונה לאחר ההדחה אמר באנון בריאיון לרשת "בלומברג" האמריקנית, כי הוא לא יפסיק להילחם למען טראמפ. "אני עוזב את הבית הלבן ויוצא למלחמה למען הנשיא טראמפ נגד יריביו בגבעת הקפיטול, בתקשורת ובתאגידים".

 

הקמפיין של המועמד הרפובליקני דאז נתקל בבעיות בעקבות החקירות סביב מנהל הקמפיין הקודם, שנדרש לעזוב. בעקבות זאת, מינה טראמפ את באנון לתפקיד היועץ לשארית הקמפיין, ובהמשך אף ליועץ האסטרטגי שלו. כך הייתה לו דלת פתוחה לנשיא.


הסיטואציה הזו עוררה ביקורת קשה: המבקרים רואים בבאנון גזען לבן ואנטישמי. יש הטוענים שמי שהזין את טראמפ בכך ש"יש צדדים אלימים רבים" באירועים הקשים בווירג'יניה - דיבר מגרונו של באנון.

 

החשד בממשל היה שהדלפות לידי גורמי ימין היו באחריותו. אלו אתרים שתוקפים את טראמפ על אי-מימוש "לאומנות כלכלית" בה באנון דוגל. באנון אמר בריאיון שהעניק לאחרונה כי "בבית הלבן מרטיבים במכנסיים בגללי" - ולפי הניו יורק טיימס, שדיווח מוקדם יותר על הפיטורין מפי מקורבים לממשל, באנון אמר זאת בידיעה שיתפטר.

  • תגיות: