"במעורבות ישראלית": רוסיה וארה"ב סיכמו על הפסקת אש בסוריה

לאחר פגישתם של טראמפ ופוטין, הודיעו המדינות שהפסקת האש בדרום-מערב סוריה תיכנס לתוקפה ביום ראשון. "ישראל וירדן הם חלק מההסכם", אמר בכיר אמריקני. טילרסון: "פוטין הבטיח לטראמפ שלא התערב בבחירות בארה"ב"

הפסקת אש בסוריה. ארה"ב ורוסיה הודיעו הערב (שישי) כי סיכמו על הפסקת אש בדרום-מערב סוריה, שתיכנס לתוקפה ביום ראשון הקרוב.

 

מדובר באזור בו התקיימה בשבועות האחרונים לחימה עזה ממנה בוצע "זליגה" של ירי לעבר יישובי הצפון בישראל. בכיר אמריקני מסר מוקדם יותר כי "ישראל וירדן הן חלק מההסכם".


>> לידיעות נוספות בנושא

טראמפ נפגש לראשונה עם פוטין: "מצפים לדברים חיוביים"

כמה שעות לפני פגישתם: טראמפ ופוטין לחצו ידיים לראשונה

לקראת פסגת ה-G-20: עימותים בהפגנת ענק בהמבורג

 

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב התייחס במהלך מסיבת עיתונאים ב-G20 להסכם הפסקת האש. "פוטין וטראמפ מבינים את הצורך בחיפוש אחר הסכמים המיטיבים עם השניים והגיעו להסכמה בנוגע להפסקת אשר החל מהתשעה ביולי", אמר לברוב, "המדינות מוכנות לפקח על הביטחון באזור זה".

הפסקת האש תיכנס לתוקפה ביום ראשון. סוריה
 

הפסקת האש תיכנס לתוקפה ביום ראשון. סוריה(ללא קרדיט)

שר החוץ האמריקני רקס טילרסון התייחס גם הוא לנושא במסיבת עיתונאים, שנערכה במהלך הוועידה. "פוטין וטראמפ שוחחו על הפסקת האש בדרום מערב סוריה וגם על איזורים נוספים בסוריה שבהם ניתן להרגיע את המצב", אמר טילרסון, "ארה"ב לא רואה תפקיד ארוך טווח למשפחת אסד בסוריה".

 

עוד הוסיף טילרסון ש"הפגישה הייתה חיובית והייתה כימיה טובה בין המנהיגים". שר החוץ אף ציין ש"לא נקבעה פגישה נוספת בנושא, אך קבוצת עבודה תוקם כדי להגיע להסכם מסגרת בנושא סייבר ואי התערבות פוליטית".

 

טילרסון אף סיפר ש"במהלך פגישתם, טראמפ לחץ על פוטין בנושא ההתערבות של הרוסים בבחירות בארה"ב יותר מפעם אחת, אבל פוטין הכחיש את מעורבות מדינתו ואף נתן לטראמפ את הבטחתו כי רוסיה לא התערבה בבחירות בארה"ב". בנוסף, רוסיה ביקשה הוכחות להתערבות במערכת הבחירות.

 

‏פגישתם של טראמפ ופוטין, שנערכה שעתיים ו-20 דקות, התקיימה בצל הפגנות שנערכות בהמבורג שמטרתם לסכל את הוועידה. המפגינים מוחים על סחר חופשי וביטול הסכם האקלים על ידי דונלד טראמפ. בין המפגינים ישנם גם נציגים של אנטיפא, רשת ארגונים אנטי-פשיסטית. משטרת המבורג נאלצה לירות יריית אזהרה נגד מפגינים שהתקיפו שוטרים.

 

 

פוטין הכחיש מעורבות בבחירות בארה"ב

 

 

  • תגיות: