בצל הטענות לזיופים: אבי ניסנקורן נבחר לראשות ההסתדרות

לאחר שבית המשפט קבע אתמול שיש לסיים את ספירת הקולות, פורסמו התוצאות הסופיות. ניסנקורן קיבל 62.42% מהקולות בעוד שיחימוביץ' קיבלה 37.58% מהקולות. יחימוביץ': "בוצעה גניבת בחירות ממוסדת"

  • פורסם ב:
  • 26/05/2017 21:08
  • |
  • עודכן ב:
  • 26/05/2017 21:08
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

לאחר הסערה סביב ספירת הקולות, אבי ניסנקורן נבחר היום (שישי) ליושב ראש הסתדרות העובדים.

 

מהודעת ועדת הבחירות של ההסתדרות עולה אבי ניסנקורן גבר על שלי יחימוביץ' בפער של 24.85%, כלומר למעלה מ-55 אלף קולות. מסיום ספירת הקולות עולה כי ניסנקורן קיבל 62.42% מקולות הבוחרים בעוד שיחימוביץ' קיבלה 37.58% מקולות הבוחרים.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

רכב התהפך בראשל"צ ופגע בהולכי רגל - ארבעה נפצעו

סערת המוניות בנתב"ג: נהגים מונעים העלאה של נוסעים

העולם בתמונות: טראמפ מאויים, זלאטן מתקיף

 

למעלה מ-244 אלף בעלי ובעלות זכות בחירה מימשו את זכותם והצביעו למוסדות הנבחרים של ההסתדרות כאשר אחוז ההצבעה הסופי עמד על 45.66%. מדובר בשיעור הצבעה גבוה ביחס למערכות בחירות קודמות.

 

רשימת עוגנים בראשות ניסנקורן קיבלה 62.7% מהקולות בעוד שרשימת הבית החברתיף בראשות שלי יחימוביץ', קיבלה 37.3% מהקולות. בתוך כך, יו"ר נעמת הנבחרת היא גליה וולוך, המועמדת מטעם אבי ניסנקורן ורשימת עוגנים, שקיבלה 60.9% מקולות הבוחרות.

 

רגע ההכרזה על תוצאות הבחירות. ניסנקורן ניצח בקלות
 

רגע ההכרזה על תוצאות הבחירות. ניסנקורן ניצח בקלות(ללא קרדיט)

חברת הכנסת שלי  יחימוביץ מסרה בתגובה :"אנחנו חיים במדינה דמוקרטית שהליך הבחירות בה הוא תקין ומפוקח ולכן קשה להסביר למתבונן מבחוץ שלא מדובר במערכת בחירות כפי שחווה אותה אדם נורמטיבי שהולך לקלפי ומצביע לכנסת כרצונו. מכירה את הכללים ומכבדת אותם כשהם ראויים לכבוד, אך הפעם למרבה הצער איני יכולה להשתתף בטקס המכובד "ברכתי את המנצח", משום שבוצעה גניבת בחירות ממוסדת ושיטתית, מתוכננת בקור רוח ונעדרת לחלוטין מנגנון בקרה ופיקוח ממלכתי, שיפוטי או אובייקטיבי. נגיש עתירה לביטול הבחירות וקיומן מחדש תחת חוקי המדינה".

 

שר האוצר משה כחלון טילפן לברך את ניסנקורן על זכייתו: "אני מברך את ידידי אבי ניסנקורן על בחירתו לקדנציה נוספת כיו"ר ההסתדרות. יש לנו עבודה רבה להמשיך ולעשות יחד על מנת לקדם את הערכים המשותפים שאנו חולקים, כפי שעשינו במהלך לקליטת עובדי קבלן ובהנהגת הסכם שכר מצמצם פערים. נמשיך ונפעל בצורה מאוזנת ששומרת על האדם העובד אך גם על מקומות העבודה למען הצמחת המשק והכלכלה הישראלית".

 

ח"כ איציק שמולי אמר בתגובה כי "הייתה התמודדות לא פשוטה והגמלאים נהרו לקלפיות והכריעו. ציבור הגמלאים נענה לקריאתי והתייצב בצורה חסרת תקדים בקלפיות לתמיכה בניסנקורן. אני יודע שעכשיו ההסתדרות תתייצב בכל הכוח במאבקים הקריטיים עבורם להעלאת הפנסיות וחקיקת חוק סיעוד ממלכתי".


שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, בירך את ניסנקורן: "אנו מברכים על בחירתו של ניסנקורן, שהוכיח את עצמו לאורך השנים כשותף אמיתי של נציגי המעסיקים לקידום המשק הישראלי. יחדיו נוכל להמשיך ולפעול בשיתוף פעולה מלא לקידום הכלכלה הישראלית, העלאת הצמיחה והעלאת פריון העבודה במשק לטובת העסקים והעובדים כאחד".

 

תגיע ערעור. יחימוביץ'
 

תגיע ערעור. יחימוביץ'(ללא קרדיט)

כזכור, בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה ביום רביעי לעצור את ספירת הקולות בקלפיות באופן זמני. את ההחלטה קיבל בית המשפט בעקבות עתירתה של יחימוביץ', שהוגשה בעקבות טענות מצידה לזיופים. אתמול הסכימה יחימוביץ' לקבל את הצעת בית המשפט המחוזי בתל אביב לחדש את ספירת הקולות.

 

 

  • תגיות: