גורמים במשטרה - אנו יודעים מי העביר את הטלפונים לח"כ גטאס ומתי

לאחר שהוארך מעצרו של חבר הכנסת מהרשימה המשותפת, אמר היום יו"ר הכנסת לרשת ב' כי קצין הכנסת החליט לסגור את לשכתו מחשש לשיבוש הליכי חקירה. בנוסף, תדון ועדת האתיקה בכנסת באפשרות לשלול את שכרו

פרסום ראשון - גורמים במשטרה לחדשות 10: "אנחנו יודעים מי העביר לגטאס את הטלפונים ואיפה הייתה הפגישה״, זאת לאחר שגאטס סירב בחקירה להסגיר מאיפה קיבל את הפלאפונים.

 

יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, אמר הבוקר (שישי) בראיון לרשת ב', כי על פי החלטת קצין הכנסת, תיסגר לשכתו של חבר הכנסת גטאס בשל החשש לשיבוש הליכי חקירה. המשמעות היא שאף אחד מאלו שעובדים בלשכה, החל מעוזריו הפרלמנטריים וכלה במנקים, לא יוכלו להיכנס ללשכת הח"כ.

 

בנוסף לכך צפויה ועדת האתיקה של הכנסת לדון בקרובת בעשרות פניות של ח"כים שדרשו לשלול את משכורתו שחודשית של גטאס, בשל החשדות החמורים נגדו. שלילת משכורת היא הליך אפשרי, אולם ישנו צורך בהסכמה פה אחד של כלל חברי הוועדה, כולל ח"כ יוסף ג'בארין ממפלגתו של גטאס.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:
"מאבק מוחות מתמיד": המלחמה של בתי הכלא הביטחוניים בהברחות
פרסום ראשון: ח"כ גטאס מבקש להסיר את חסינותו מפני מעצר
עודה מתייחס לחשדות נגד גטאס: "ניסיון להסית נגד הציבור הערבי"


 

 

יו
 

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין (חדשות 10)

מוקדם יותר היום האריך בית המשפט את מעצרו של גטאס בארבעה ימים עד ליום שני, זאת למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בשישה ימים. במרכז הטענות כנגד גטאס, כך טענה המשטרה, אלמוני שהיה אחראי על הקשר עם האסירים הבטחוניים, אשר חבר הכנסת החשוד מסרב למסור את שמו.

 

גטאס כזכור חשוד שהעביר מכשירים סלולריים ופתקים לאסירים בטחוניים המוחזקים בכלא קציעות. בשל החשדות החמורים הוא הורה להסיר את חסינותו, ואתמול הוא נעצר ונחקר בפעם השנייה ב"להב 433". חשוב לציין עם זאת, שבמוקד החשדות המכשירים הסלולריים שהעביר גטאס, ולא הפתקים שהכניס.

 

  • תגיות: