10tv, 10tv

הסיפור מאחורי המועמד הרפובליקני: מי הוא באמת דונלד טראמפ?

מה מריץ גבר בן 70 שהיה פעם דמוקרט ואחר כך רפובליקן להתפלש בבוץ, לחשוף את חייו הגדושים והלא שקטים ולרוץ לתפקיד של האיש החזק בעולם? חברים מהעבר ומהווה ומומחים מנתחים את אישיותו של המועמד הכי לא שגרתי שהיה עד כה לנשיאות ארה"ב

  • פורסם ב:
  • 04/11/2016 22:49
  • |
  • עודכן ב:
  • 05/11/2016 09:38
  • |
  • כתבים:
  • אילה חסון

רק ביום שלישי בשעת לילה מאוחרת נדע אם דונלד טראמפ, המועמד שלא מותיר איש אדיש, שהופעתו מחוללת, זעם, חרדה, תיעוב והערצה, היה תופעה חולפת בחיינו או שאמריקה תבחר לבחור בו.

 

הוא נולד ב-1946 בקווינס להורים ממוצא גרמני וסקוטי. בגיל 13 אחרי עימות עם המורה שלו למוסיקה, אביו, איש עסקים בתחום הנדל"ן, שילח אותו לפנימייה צבאית. "הוא לא הפגין בכלל התנהגות שלילית, הוא היה מעין אח גדול בשבילי. אני יודע שזה נשמע מוזר לעומת הדונלד שאנו מכירים עכשיו, אבל אני הכרתי אדם נחמד ואדיב", מספר סנדי מקינטוש חבר ילדות של טראמפ.

 

לכתבות נוספות בחדשות:

"עשו ממני שטן": ראיון ראשון עם הגננת שהורשעה בתקיפת פעוטות
תיעוד מיוחד: הטיפול השנוי במחלוקת שניתן לחיילים הלומי קרב ממלחמת יום הכיפורים

הקרב על הירושה: המסמכים שעלולים להצית אש משפטית באימפריה של מוזי ורטהיים

 

טראמפ הנער הצטיין בפנימייה הצבאית אבל לא פנה לקריירה צבאית, אפילו התחמק משירות צבאי בווייטנאם. הוא המשיך במסורת של אביו ופנה לעולם העסקים. נפל וקם וצבר ממון שמוערך היום בכארבעה מיליארדי דולרים. "אביו אמר לו שניצחון זה הכל ושהוא מוכרח לנצח בכל רגע בחייו", מדגיש מייקל דה אנטוניו, מחבר הביוגרפיה של המועמד הרפובליקני.

 

 

"אביו לימד אותו שניצחון זה הכל". טראמפ הצעיר ובני משפחתו(ללא קרדיט)

אבל הכסף לא הספיק - טראמפ רצה את השואו ביזנס: מיס יוניברס, תכניות ריאליטי, הופעות אורח בסרטים. שם במרוץ לתוכנית "המתמחה" לגבי מי יקבל את המשרה הנחשקת אצלו, הוא הסביר את כללי המשחק: "התחרות, תקיעות הסכין בגב, כל אלמנט הוא חלק מהעניין", אמר טראמפ. למעשה, הכללים מבחינתו הם אותם כללים במרוץ לבית הלבן.

 

טראמפ נישא שלוש פעמים. הוא הביא לעולם חמישה ילדים. הקטן, ברון שמו, מאשתו מלניה, רק בן 9. את בתו אייוונקה מנישואיו הראשונים שילב בעולם העסקים עוד לפני שנישאה לג'רלד קושנר יהודי ממשפחה עשירה ומיוחסת.
טראמפ מתגורר בלבה העשיר של מנהטן במגדל שקרוי על שמו, בפנטהאוז תלת קומתי ששווי כמאה מיליוני דולרים - ועדיין עבור לא מעט אמריקנים הוא נתפס אחד משלנו.

 

 

נתפס בעיני אמריקנים רבים כאחד משלהם. דונלד טראמפ
 

נתפס בעיני אמריקנים רבים כאחד משלהם. דונלד טראמפ(רויטרס)

כל הופעה שלו היא בלתי שגרתית ולא מאפיינת הופעות של פוליטיקאים, לא בבחירת המלים ולא במופע עצמו. "אמריקה כבר עייפה מהממסדיות והוא מצליח לתת את האשליה שהוא חלק מהעם ונותן לאמריקה את האמריקאי הממוצע, למרות שהוא לא ממוצע בכלל", מציינת פרופסור קרין נהון, מומחית לפוליטיקה.

 

זו לא הייתה מערכת בחירות, זו הייתה רכבת הרים אולי רכבת שדים, שבה שני מתמודדים לבנים ועשירים שהיו פעם חברים תושבי ניו יורק התגוששו לקראת גיל 70 עד זוב דם, עלבו האחד באחר בלי רחמים. היא הייתה בצעירותה רפובליקנית, הוא היה דמוקרט. אחד מהם יישב בעוד מספר ימים בבית הלבן, ישלוט בכסף ובכוח. כנראה שהם יודעים מדוע שווה לשלם מחיר אישי כל כך כבד.

 

  • תגיות: