בעקבות סערת הפינוי בחברון: "כוננות הפסדים" בקואליציה

בעקבות הסערה הפוליטית סביב פינוי המתנחלים מהבתים בחברון, בקואליציה מתכוננים לקשיים בהצבעות הכנסת בשבוע הבא. במפלגת הבית היהודי גינו את החחלטה ואף איימו בהפלת הקואליציה. ראש הממשלה הודיע כי הוא תומך בהחלטת שר הביטחון אך "ממשיך לתמוך בהתיישבות"

החלטתו של שר הביטחון, משה יעלון, לפנות את עשרות המתנחלים שנכנסו אתמול לשני בתים בשכונת אברהם אבינו שבחברון, עוררה היום (שישי) סערה פוליטית בקואליציה.


במפלגת הבית היהודי גינו את החחלטה ואף איימו כי אם המתנחלים לא ישובו מיד לבתים - הקואליציה תיפול. היחסים בקואליציה גם כך עכורים מאוד, בעיקר סביב שולחן הקבינט, אך חבריה מתחילים לשלם איזשהו מחיר על גל הטרור האחרון.


החלטתו של שר הביטחון היתה לאכוף את החוק. יועצו, איציק אשכנזי, קרא לפטר את בנט מהממשלה. "נוכחות הבית היהודי בממשלה מזיקה לביטחון ישראל, מזיקה לשלטון החוק ומזיקה לפיתוחה ולשגשוגה של ההתיישבות. אנחנו כממשלה חייבים לחשב מסלול מחדש", כתב שחשבון הפייסבוק שלו.


ההחלטתו של יעלון עלולה לעורר לקואליציה קשיים בהצבעות הכנסת בשבוע הבא, אך ההערכות הן שהדבר לא יתפתח לכדי משבר קואליציוני ממשי. אמנם הממשלה לא בסכנה ממשית, אך זוהי הוכחה לכך שהלכידות של "ממשלת ה-61" היא אינה לכידות אמיתית.


מוקדם יותר הערב, התייחס גם ראש הממשלה לפרשה. "אני תומך בהתיישבות ומעריך את המתיישבים שעומדים באומץ ובנחישות יום יום מול הטרור" אמר נתניהו, "כולנו מחויבים לכבד את החוק, ובמקרה זה לא הוסדרו עדיין כל האישורים". עוד הוסיף ראש הממשלה כי "ברגע שהאישורים יוסדרו, יוכלו המתיישבים לשוב לבתים, כפי שקרה במקרים דומים בעבר".

 

 

"פועל לאכיפת החוק". יעלון(חדשות 10)

  • תגיות: