קרקע, חדשות 10

ב-119 אלף שקלים בלבד: חצי דונם בגבעת עדה שיסדר לכם את האקזיט

בחברת "נחלה - קרקע שהיא נכס" זיהו את הפוטנציאל של בנימינה-גבעת עדה, וכעת מוכרת החברה חלק מיחידות הקרקע למשקיעים, במחיר אטרקטיבי של 119 אלף שקל למגרש של חצי דונם

קבלו תרגיל קטן על השקעה כספית חכמה. נניח שאתם פותחים חיסכון לילד ומפרישים אליו 500 שקלים מדי חודש, אחרי שנה תצברו 6,000 שקלים ואחרי 20 שנים יחכו לילדיכם בבנק 120 אלף שקלים. מה לדעתם יותר כדאי לילד לקבל - 120 אלף שקלים או חצי דונם קרקע? מה יהיה שווה יותר ומניב יותר כהשקעה? השקעה בנדל"ן היא השקעה בטוחה משום שערך הקרקע במדינת ישראל רק עולה.

עכשיו, כשברור שאוכלוסיית המדינה גדלה אך השטח אינו משתנה וערך הקרקע רק יעלה, נותר לחשוב היכן כדאי לקנות שטח אדמה ומאיזה סוג. המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה היא אחד המקומות האיכותיים למגורים בישראל והיא הפכה לאחד ממוקדי המשיכה הגדולים ביותר למשפחות צעירות המחפשות איכות חיים ושקט. הקרבה לאזורי התעסוקה, היותה סמוכה לחוף הים ולהרי הכרמל, יחד עם צירי תחבורה מרכזיים דוגמת כביש 4 וכביש 6 שעוברים בסמוך הפכו את היישוב למוקד עלייה לרגל למשפחות שמחפשות את האיזון הנכון. התושבים במושבה יכולים להמשיך לעבוד במרכז או בחיפה וליהנות מחיי קהילה שקטים ונוף ירוק. בשנים הקרובות צפויה המושבה להתרחב משמעותית ואף להכפיל את מספר התושבים שלה, כך שזהו הזמן להשקיע בה בנדל"ן.

"הסכום שיושקע בקרקע כיום יהיו שווים בעתיד הרבה יותר"

בחברת "נחלה - קרקע שהיא נכס" זיהו את הפוטנציאל האדיר של בנימינה-גבעת עדה, ולפני מספר שנים רכשה החברה חלקות אדמה במערב גבעת עדה, סמוך לתחנת הרכבת המפורסמת וההיסטורית של בנימינה. כעת, מקצה החברה חלק מיחידות הקרקע למשקיעים, במחיר אטרקטיבי של 119 אלף שקל למגרשים של חצי דונם.

מדובר בקרקע חקלאית בגבעת עדה, אולם אין צורך לחשוב אוטומטית על המילה "הפשרה", משום שהקרקע היא השקעה לכל דבר, כזאת שאפשר למכור אחרי כמה שנים. "הקרקע לא חייבת לחכות להפשרה כדי להפיק ממנה תשואה", אומר דביר רדושינסקי, מבעלי חברת "נחלה - קרקע שהיא נכס", "119 אלף שקלים שיושקעו בקרקע כיום יהיו שווים בעוד חמש שנים הרבה יותר מאשר הפקדת אותו סכום בבנק. הקרקע תניב תשואה גבוהה יותר מאשר החיסכון בבנק. הקרקע הזאת היא סוג של קרן השתלמות או חיסכון".

 משפחה

חצי הדונם יכולים לעבור בעתיד גם לילדים ( אתר תמונות)

 

יתרון נוסף של השקעה נדל"נית זו הוא שתמיד ניתן למכור את הקרקע, בטח ובטח כשבזמן ההפשרה משיגים את אחוזי הרווח הטובים ביותר. גם אם השנים עוברות – כאפיק השקעתי קצר רכישת חצי דונם ביישוב איכותי כמו בנימינה-גבעת עדה במחיר של 119 אלף שקלים בלבד זו עדיין השקעה בטוחה יותר מכל אפיק אחר.

"אפשר למכור את הקרקע ברווח גדול בעוד כמה שנים גם מבלי שהקרקע הופשרה, אלא כשהשקעה פוטנציאלית", מוסיף רדושינסקי, "מלאי הקרקעות שנמצא בידינו מוגבל והמחירים עולים מדי שנה. האוכלוסייה גדלה ושטח המדינה לא משתנה, כך שהערך תמיד יעלה".

מדובר בהשקעה משתלמת מאוד. חצי הדונם יכולים לעבור בעתיד לילדים או לנכדים, אפשר למכור את הקרקע עוד לפני שתופשר למשקיעים או לממש את ייעודה. דבר אחד בטוח – במחיר של מכונית חדשה, חצי דונם אדמה בבנימינה-גבעת עדה יכול להיות האקזיט שלכם.