הזדמנויות השקעה גדולות, istock

איפה תוכלו לקנות בית ב- 190,000 שקל ולקבל עליו תשואה גדולה?

קליבלנד היא לא שם נוצץ וזה מה שהופך אותה בשנים האחרונות ללהיט בתחום השקעות הנדל"ן בארה"ב. בהשקעה של החל מ-190 אלף שקל אפשר לרכוש בה בית ולקבל עליו תשואה גבוהה

"זה קצת מצחיק, אבל יש לי בית בקליבלנד בזכות מאמן הכדורסל דייוויד בלאט", מספר עמית, עורך דין בסוף שנות השלושים לחייו ואב לילדה, "אני אוהב כדורסל ו-NBA וכשבלאט החל לאמן את קבוצת קליבלנד קאבלירס התחלתי להתעניין בעיר. לא חשבתי להשקיע בנדל"ן אבל ככל שקראתי עליה מחוץ להקשר הספורטיבי גיליתי שהיא יעד נדל"ני רותח בארה"ב. אחרי בדיקות שעשיתי החלטתי שנכון להשקיע בה, אספתי את מעט החסכונות שהיו לי, הוספתי הלוואה קטנה ורכשתי בית בעיר באמצעות 'רילקו השקעות נדל"ן', שליוותה את התהליך מ-א' עד ת'.

בהשקעה של 170 אלף שקל קניתי בקליבלנד בית שרשום על שמי בטאבו וזה אחד הדברים החכמים שעשיתי בחיים. אני נהנה מתשואה יפה, שהייתי יכול רק לחלום עליה אם הייתי מנסה להשקיע במשהו אחר. בלאט כבר מזמן לא בקליבלנד, אבל אני אשאר בעל בית בה הרבה שנים קדימה".

קליבלנד היא לא שם גדול ונוצץ כמו ניו יורק, לוס אנג'לס או מיאמי, וזהו בדיוק מה שהופך אותה בשנים האחרונות ללהיט בתחום השקעות הנדל"ן. הגדולה שבערי אוהיו הוקמה על שפת ימת "אירי" בצפון ארה"ב, והיא כיום מטרופולין של כ-4.5 מיליון בני אדם שרק הולכת ומפתחת. היא נמצאת בתהליך תנופה כלכלית ופיתוח אדיר של בתי ספר, פארקים ומרכזי תרבות המשמשים את האוכלוסייה הצומחת. מאז 2010 הושקעו קרוב רוב ל-20 מיליארד דולר בשדרוג ושיפוץ מרכז העיר והביקוש לבתי ודירות מגורים גבוה. בסוף שנת 2017 מגזין "פורבס" היוקרתי הכתיר אותה כעיר המשתלמת ביותר מבחינת היחס בין עלות הנכס לתשואה שמקבלים עליו.

 הזדמנויות השקעה גדולות

הזדמנויות השקעה גדולות ( istock)

 

הייטק, תעשייה ואלפי סטודנטים

חלק נכבד מכלכלת העיר מושתת על רפואה, ומערכת הבריאות של קליבלנד היא המתפתחת ביותר בארה"ב עם יותר מ-60 בתי חולים הפרושים ברחבי העיר. כמו כן מוקמים בעיר מוסדות הייטק ותעשייה כבדה ובעיר יושבות 10 מטות חברות מרשימת Fortune 500'  המורכבת מהחברות הגדולות במשק האמריקאי. בנוסף, יש בה שני מרכזים עצומים של אמאזון, מרכז כנסים גדול וחדיש, קזינו שמושך אליו מיליוני תיירים בשנה ומרכזי בידור וספורט.

קליבלנד הפכה ליעד חם להשקעה בנדל"ן גם בזכות היותה מרכז אקדמי גדול שמושך אליו אלפי סטודנטים מרחבי ארה"ב. בעיר יש 24 קולג'ים וגופים אקדמיים אשר מושכים אוכלוסייה צעירה וקבועה המספקת זרם שוכרים קבוע. כל אלה הופכים את הנדל"ן להשקעה בטוחה ומניבה, וממצבים אותה  כיעד אטרקטיבי במיוחד להשקעות בנדל"ן בחו"ל עבור ישראלים.

השקעה החל מ-190 אלף שקל ותשואה של כ-14 אחוזים.

כשקונים נדל"ן בחו"ל יש לתכנן את סוג ההשקעה לפי סוג ההון העצמי וחשוב מכך - לעשות זאת באמצעות חברת נדל"ן בעלת מוניטין אשר מכירה היטב את השוק במדינת היעד ואת החוקים והדרישות שיש לעמוד בהם בתהליך הקנייה.

"רילקו השקעות נדל"ן" מציעה לכם לרכוש בית פרטי עם שוכר מהיום הראשון, אשר יירשם על שמכם בטאבו. כל זאת בליווי עורך דין מישראל תחת פיקוחה של חברת טייטל אינשורנס האמריקאית. בהשקעה של החל מ-190 אלף שקלים אפשר לרכוש בית בקליבלנד בשכונה איכותית ולקבל עליו תשואה של כ-14 אחוזים – עסקה מנצחת מבחינת סכום ההשקעה אל מול גובה התשואה.

"רילקו השקעות נדל"ן" מתמחה בהשקעות בארצות הברית והחברה, שהוקמה בארה"ב ולה גם שלוחה בישראל, מאתרת ורוכשת נכסי נדל"ן בשכונות איכותיות, משביחה אותם על ידי שיפוץ ולאחר מכן דואגת לכך שחברת ניהול חיצונית תאתר שוכרים, תאכלס את הנכס ותנהל את אחזקתו וגביית התשלומים. אם הדירה אינה מאוישת חברת הניהול לא מקבלת עמלה כך שיש לה אינטרס למצוא למשקיעים דייר.