, שאטרסטוק

איפה קונים גלידה זולה?

אם גם אתם מעבירים את הקיץ החם בליקוק גלידה ללא הפסקה, ודאי תשמחו לשמוע שתוכלו לחסוך הוצאה כספית גדולה אם רק תבחרו לרכוש את הגלידה האהובה עליכם במקום המשתלם ביותר

אין כמו הקיץ - ים, בריכה, אבטיח והרבה הרבה גלידה. אבל יחד עם כל הטוב הזה מגיעות גם לא מעט הוצאות שיכולות להכביד מאוד על כיס ההורים. אם הוצאות הקיץ מעיקות עליכם, עומדות בפניכם שתי אפשרויות - לבלות פחות ולהוציא פחות כסף או לבלות בדיוק באותה מידה אבל להוציא פחות כסף, פשוט במקום הנכון. לפעמים אותו המוצר בדיוק יכול לעלות אחרת לגמרי במקומות שונים. בכדי להבין לעומק בחרנו להשוות את המחירים של הממתק הקייצי האולטימטיבי - גלידה!

 

היצע הגלידות מאוד מגוון ובהתאם גם המחירים. הבחירה בגלידה האהובה עליכם ועל הילדים היא בדרך כלל מאוד אינדיווידואלית ולכל אחד הטעם האישי שלו. אולם מסתבר שגם אם אתם סגורים על גלידה מאוד ספציפית אתם עדיין יכולים לחסוך ובגדול אם רק תדעו לרכוש אותה במקום הנכון.

 

כדי להבין  את פערי המחירים ערכנו השוואה של אריזות גלידה משפחתיות בין שבע רשתות המרכולים הבולטות - ויקטורי, שופרסל, רמי לוי, מגה, יינות ביתן, חצי חינם ורשת המרכולים השכונתית am:pm. הבדיקה שערכנו התרכזה בסניפים באיזור המרכז - רמת גן, גבעתיים, בני ברק, פתח תקווה ותל אביב. בדקנו שישה סוגים של מארזים משפחתיים מהמותגים הפופולריים שהיו הנגישים ביותר בסניפים הנבדקים. הבדיקה נערכה באמצע חודש יולי והקפדנו שלא להתייחס למחירי מבצע אשר עלולים לחלוף עד לפרסום הגליון אלא למחירים הקבועים שצוינו עבור כל מוצר. בנוסף גם לא התייחסנו למבצעי 1+1 וזאת בכדי להשוות את המחיר עבור מי שמעוניין לקנות יחידה אחת של המוצר.

 

התוצאות בטבלה מראות פערים קיצוניים. קשה להצביע על רשת אחת ולהכריז עליה כיקרה יותר מאחרת אבל בהחלט ניתן לומר שרשת AM:PM ורשת מגה הציגו את המחירים היקרים ביותר בקטגוריה בכמות הגדולה ביותר של מוצרים שנבדקו. מהצד השני אפשר להגיד שרשת יינות ביתן זכתה הכי הרבה פעמים בתואר הרשת הזולה בהשוואה לשאר הרשתות עבור המוצרים שנבדקו.

 

 

הפערים בין המחיר הגבוה לנמוך יכולים להגיע לאחוזים מאוד מפתיעים. למשל, מי שרגיל לקנות גלידה בטעם שוקולד בלגי של המותג לה קרמריה ב-AM:PM, יכול לקנות את אותה אריזה בדיוק בויקטורי ב-10.70 ש"ח פחות, פער של כמעט 40%. גם חובבי גלידת שמנת שוקולד עוגיות של האגן דאז שרגילים לרכוש אותה בדרך כלל במגה גבעתיים, יוכלו לקנות אותה בחצי חינם בחולון ב-30% פחות.

 

המסקנה היא שלפחות לגבי גלידות יש אפשרות לחסוך יותר מעשרה שקלים בקניה הבודדת והרבה מאוד כסף כשמדובר בקיץ שלם. בנוסף, שימו לב: המחירים של הרשתות יכולים להשתנות בין יום ומבצעים חד פעמיים יכולים להפוך את הקערה על פיה לכן אל תתעצלו - סקר אישי משלכם יכול להיות שווה הרבה מאוד כסף.

 

בשורה התחתונה - לכל גלידה יש את הרשת הזולה שלה, אז כדאי להשוות מחירים לפני הרכישה.

 

 

(יחצ)