זמן משבר, fotolia

5 סימנים שהגיע הזמן לשקול פרידה

נישואין הם טנגו מורכב ועדין בין שני אנשים. לפעמים הריקוד מוצלח יותר ולפעמים הוא ממש מקרטע. איך אתם יכולים לדעת אם הנישואין שלכם בדרך למטה או שאתם חווים קושי סביר שנובע מעייפות ושחיקה מלרקוד את ריקוד החיים? כל הטיפים

  • פורסם ב:
  • 20/07/2016 11:56
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/07/2016 11:56
  • |

אתם זוכרים את הרגע הזה בחתונה שלכם כשה - Dj ביקש מכולם לשבת, כל האורות כוונו אליכם ואתם רקדתם את ה - ריקוד שלכם? כמה תשוקה ושמחה הייתה שם, כמה תיאום, אהבה וקבלה הדדית של הטעויות שביצע האחר בצעדי הריקוד? אז מה קרה לריקוד הזה שנה אחרי החתונה, שלוש שנים אחרי או עשר?

 

נישואין הם טנגו מורכב ועדין בין שני אנשים. לפעמים הריקוד מוצלח יותר ולפעמים הוא ממש מקרטע. איך אתם יכולים לדעת אם הנישואין שלכם בדרך למטה לכיוון הריקוד האחרון שלהם או שאתם חווים קושי סביר, שנובע מעייפות ושחיקה מלרקוד את ריקוד החיים?

 

 

 

(סטודיו נענע10, אימג'בנק/GettyImages)

הנה 5 סימנים שהגיע הזמן לשקול פרידה


תקשורת

כמה פעמים אתם מסתמסים ביום, כמה פעמים אתם מנהלים שיחות טכניות קצרות של תלך תביא? מתי באמת דיברתם בפעם האחרונה? תקשורת טובה היא היכולת להגיד אחד לשניה הכל, לשבת על הספה, לכבות את המסכים ולדבר בסוף היום למרות העייפות, הילדים וערימות הכביסה הלא נגמרות. לדבר לפחות חצי שעה ביום, להסתכל בעיניים ולהקשיב! באמת ובכנות. האם אתם חיים במקביל אחד לשניה?

 

תשוקה

זוכרים איך בתחילת הדרך לא יכולתם להוריד את הידיים אחד מהשני וחשבתם שזה ישאר ככה לנצח? מין הנו, אחד מהצרכים הקיומים הבסיסיים של בני אדם יחד עם אוכל, שינה ואוויר. תקשורת גופנית מאוד חשובה ובסיסית לקיום והצלחת הקשר. אז באיזו תדירות אתם שוכבים? עד כמה אתם באמת נמשכים אחד לשניה? האם הצרכים המיניים שלכם זהים? אם אתם צריכים לחשוב לפני שאתם עונים, יש בעיה.


זלזול

איך אתם מתווכחים, תוך כמה זמן אתם משלימים, עד כמה אתם בוחרים לפגוע מילולית אחד בשניה בזמן הוויכוח? כשהוויכוחים ביניכם עוברים לשלב של גלגול עיניים אחד כלפי השניה או תנועת יד שמבטלת את דברי אחד מכם לחלוטין, אתם נכנסים לאזור הבעייתי של זלזול וחוסר קבלת / ראיית האחר, מה שעלול להביא אתכם לנתק תקשורתי וזוגי מוחלט.


הדדיות

"למה תמיד אני עושה הכל בבית הזה..?", "מה כבר ביקשתי ממך..?!" - עד כמה אתם מרגישים קורבן בתוך מערכת היחסים הזאת, עד כמה החלוקה ביניכם היא שיוויונית והדדית? חוסר הדדיות מעלה משמעותית את תחושת המרמור והתסכול של אחד מהצדדים בקשר. מרמור ותסכול מתמשים, הם מחרבי קשר ידועים.


מימוש עצמי

את מרגישה שהלכת לעצמך לאיבוד בתוך הזוגיות והמשפחתיות, את זוכרת שהיו לך פעם תחביבים שממש אהבת רק אין לך מושג היום מה הם היו? עד כמה ויתרתם על עצמכם בתוך הקשר הזה? עד כמה הלכתם רחוק מהחלומות שלכם, מהרצונות והשאיפות האישיות / מקצועיות שלכם? במידה והתרחקתם מידיי ואתם מפסיקים לזהות את האני האוטנתי שלכם,בתוך הזוגיות - תעצרו, לחשב מסלול מחדש.

 

כל עוד יש רצון והערכה הדדית להיות בקשר יש על מה לעבוד, במידה ולא יש להסתכל במראה ולענות בכנות לעצמכם לאן אתם בוחרים להמשיך מכאן.

 

 

***הכותבת היא מיכל צרפתי, מאמנת אישית לנשים ומתמחה בנשים שנמצאות בתהליך גירושין או אחריו