לגור ביחד או לא? זו השאלה, pixabay

4 סיבות למה לא לעבור לגור ביחד בפרק ב'

למרות הרצון העז של נשים רבות שעברו תהליך גירושין, לעבור לגור עם בן הזוג החדש - כדאי לעצור רגע לפני שאורזים ולחשוב האם זה באמת מתאים?

ב' יושבת מולי ומתלבטת. בן זוגה בשנתיים האחרונות הציע לה לעבור לגור ביחד,  היא אימא לשני  בנים חמודים בני 14 ו - 10 והוא אבא לשתי בנות חמודות בנות 13 ו – 8. (הגדולה ממש לא מתחברת אליה, הקטנה ממש כן). המחשבות שלה נעות בקיצוניות בין תמונות בלונדיניות מתקתקות , לבין תמונות מאתגרות ומרתיעות שהיא מכירה מהחיים האמיתיים של חברות שלה, שנמצאות בפרק ב' ובחרו לעבור לגור ביחד.

התהליך האימוני מאמין שהתשובות לכל השאלות נמצאות אצל המתאמנת. הבחירה הנכונה ביותר עבורה, היא שלה. התפקיד שלי הוא לשאול, להאיר עם פנס את הדרך ולשקף לה את הפחדים, הרצונות ואת האמונות שלה.

לבקשתה בחרנו להתמקד היום בקשיים ובסיבות ל - למה לא לעבור לגור ביחד.

  1. אין אמת אחת – חווית הגירושין היא חוויה מטלטלת לרובנו. יש המון תחושות של כאב, כישלון וייסורי מצפון מול הילדים שלך, מול עצמך, ההורים, החברים והסביבה.  יחד עם זאת תכנית ההבראה והשינוי אינה משותפת לכל הגימליות באשר הן. יש כאלה שרוצות להתחתן שוב, ויש כאלה שנשבעו לעצמן never again , יש כאלה שממש רוצות ילדים משותפים ויש את אלה שבקושי מסתדרות עם הילדים הקיימים, יש כאלה שחולמות על בית גדול ומגורים ביחד ומולן כאלה שלא מוכנות להכניס אף אחד למבצר שלהן. לפני שאת אומרת כן או לא למגורים משותפים, תעשי שיחה כנה עם עצמך (או עם חברה /  אשת מקצוע) ותחשבי איפה את נמצאת על הסקאלה, מה את באמת רוצה עבורך ועבור ילדיך?, האם את רוצה ומוכנה לפתוח את הלב ואת הבית לילדים שהם לא שלך. במשפט אחד – האם הפתרון שכולם רצים אליו, נכון בהכרח עבורי כעת?
  1. זוגיות פרק ב'- זוגיות פרק ב' יכולה להית דבר נפלא. למצוא את האדם שעושה לך טוב בלב ובראש הוא לא דבר פשוט בפרק א', הוא מסובך פי כמה בפרק ב'. נתוני הפתיחה הם מאתגרים ואתם לא מגיעים לוח חלק לזוגיות הזאת. יחד עם זאת once מצאתם את אשר אהבה נפשכם, תשמרו ותגדלו אתכם באהבה רבה. תשקיעו בעצמכם ובזוגיות. מגיע לכם. עברתם מספיק בפרק א'.  האם זוגיות פרק ב' שווה בהכרח למשפחתיות פרק ב'? האם ההמשך הטבעי של הזוגיות שלכם הוא ליצור משפחה אחת גדולה ומורכבת? האם ברגע שחיים באותו בית, מתראים כל יום ונופלים לדינמיקות של פרק א' דוגמת רשימת מכולת או ערימות כביסה, הזוגיות מתחזקת? במשפט אחד – נסי להבין מה יותר נכון עבורך, האם זוגיות ומשפחתיות חייבים להתקיים באותו מרחב מגורים משותף מבחינתך?
  1. גיל הילדים – גיל הילדים הוא גורם משמעותי ביותר בקבלת ההחלטה. ככל שהגיל הוא נמוך יותר סיכויי ההצלחה של המעבר המשותף גבוהים יותר. במידה והילדים בגיל ההתבגרות, המעבר הופך להיות קשה מאוד עד בלתי אפשרי לעיתים. גיל ההתבגרות מאתגר מספיק גם כשמדובר בילדים הביולוגים שלך, להם את יכולה להעיר /לצעוק / להתעלם (מחקי את המיותר). איך את אמורה להגיב כשהמתבגרים/ ות הם הילדים של בן זוגך?  עד כמה את יכולה להתערב? לשהות? להשפיע/ לשנות את הסיטואציה?במשפט אחד – מדובר בנושא מהותי שיכול לפרק משפחתיות וזוגיות פרק ב' בקלות, נסי להבין מה נכון באמת עבורך ועבורו.
  1. פתרון כלכלי – אחד השיקולים העיקריים בלעבור לגור ביחד הוא שזה לא הגיוני לשלם פעמיים שכר דירה והרבה יותר הגיוני לשלם על דירה אחת ולאחד את ההוצאות וההכנסות. מצד שני, להתגרש גם לא היה הצעד הכי כלכלי בעולם ועדיין בוחרים בו שליש מהזוגות בישראל. הנושא הכלכלי הוא טריקי, לשני הכיוונים ומאוד אישי, לכל אחת יש את השיקולים שלה, ההכנסות, הדירה (אם יש אחת כזאת) והתמיכה החיצונית מההורים, במידה והיא קיימת. במשפט אחד – נסי להבין האם זאת הסיבה היחידה שבגללה את רוצה לעבור והאם האיחוד הכלכלי נכון עבורך ועבור הילדים שלך.מאמנת אישית לנשים ומתמחה בנשים שנמצאות בתהליך גירושין או אחריו

מיכל צרפתי היא מאמנת אישית לנשים ומתמחה בנשים שנמצאות בתהליך גירושין או אחריו