חוגגים עצמאות ברחבי הארץ, Shutterstock

לאן השבוע? אירועי יום העצמאות

זהו אחד השבועות המורכבים עבורנו כמדינה- בין התייחדות עם זכר הנופלים לשמחה על עצמאותנו. למרות שיום הזיכרון עוד לפנינו, הכנו לכם סקירת אירועי עצמאות מרחבי הארץ

מדוושים עצמאות ברחובות

מסע האופניים "רוכבים עצמאות" ה- 34 יתקיים בעיר רחובות ביום העצמאות.

מסע האופניים המסורתי של רחובות ייערך לאורך 11 ק"מ ויעבור בשכונות הוותיקות והחדשות של העיר. בסיום המסע יקבלו כל המשתתפים מדליות. ניתן לשכור במקום אופניים ב- 50 ₪ ולרכוש קסדה ב- 20 ₪.

מתי: 19 באפריל, שעה 08:00

איפה: גן המייסדים רחובות

למי: לכל המשפחה (ילדים יכולים לרכב עצמאית מגיל 9)

כמה: חינם (אין צורך בהרשמה מוקדמת)

לפרטים נוספים: https://www.rehovot.muni.il/articles/1258/

שומרים על כושר בעצמאות

שומרים על כושר בעצמאות (החברה העירונית רחובות)

 

עוד לפני שהיה שם דבש...

שחזור הקרב על יד מרדכי

קיבוץ יד מרדכי ואתר שחזור הקרב המהווה את אחד הסמלים הבולטים של גבורה ועצמאות בפעילות מיוחדת לכבוד יום ההולדת ה-70 למדינה ו-75 שנים לעליה לקרקע ביד מרדכי.

במסגרת הפעילות אתר שחזור הקרב וכלל אתרי המורשת ביד מרדכי פתוחים חינם לקהל המבקרים:

באתר הקרב יוכלו המבקרים להתחפר בתעלות הקשר המקוריות *  לטפס על טנקים ושריונית *  להכיר את כלי הנשק ששימשו את הלוחמים * לשמוע סיפורי גבורה.

המבקרים מוזמנים לשמוע את סיפורם של המגנים, כ-150 חברי קיבוץ ולוחמי פלמ"ח שהצליחו לעצור מעל ל-2,000 חיילים מצרים ולעכב את התקדמותם צפונה כשיעדם לכבוש את תל אביב. באתר שחזור הקרב ימתינו למבקרים מדריכים ומדריכות שיציגו את סיפור המקום מזווית אישית של לוחמי הקיבוץ ולוחמי הפלמ"ח.

במקביל יוכלו המבקרים לעלות לגבעת הפסל של מרדכי אנילביץ', באנדרטת המשוריין ילמדו על סיפור פינוי הילדים שחולצו תחת אש, ולבקר במוזיאון משואה לתקומה המספר את סיפורו של העם היהודי באירופה טרם מלחמת העולם השנייה, החיים בגטו, מרד גטו ורשה ותקומת העם היהודי. 

ביום זה לא תתקיים פעילות חוויה קיבוצית ובית הדבש יהיה סגור למבקרים

***אתר שחזור הקרב נגיש לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים***

מתי: יום חמישי 19/04/2018 בשעות 09:00 ועד 16:00

למי: לכל המשפחה

איפה: קיבוץ יד מרדכי

כמה: הפעילות ללא תשלום

לפרטים נוספים: תיירות יד מרדכי: 08-6720559, www.facebook.com/tourym, tym.co.il

 מורשת קרב ביד מרדכי

מורשת קרב ביד מרדכי (יגאל טיומקין)

 

שרים בעמק

בחג העצמאות הזה, הציבור מוזמן לחגוג 70 שנה לישראל במופע חד פעמי "שרים 70 בפארק המעיינות". בצמוד למעיין עין שוקק והשביל הרטוב להנצחת חלל מערכות ישראל סרן צביקה קפלן ז"ל, יתקיים מופע  70 שירי אהבה לארץ ישראל. המופע יתקיים ביום חמישי 19 באפריל, בין השעות 12:00-16:00 לצד המופע ימוקם הבר אופן של פארק המעיינות למכירת בירות למשתתפים. הישיבה על מחצלות.

הציבור יוזמן לבקר בשביל הרטוב לזכרו של סרן צביקה קפלן ז"ל מקיבוץ מירב הסמוך, שנהרג במבצע "צוק איתן". העבודות לפריצת השביל בוצעו ע"י "כוח צביקה" שמורכב: מבני נוער, חברים, חיילים ובני משפחתו. השביל, שאורכו כ-300 מטרים, עובר בין בריכת עין שוקק, ששוקמה גם היא, ובין טחנת הקמח החדשה. ניתן לטייל בתוואי השביל בתוך המים בין טבע מתפרץ.

מתי: יום חמישי 19/04/2018 בשעות 12:00 ועד 16:00

למי: לכל המשפחה

איפה: פארק המעיינות

כמה: ללא תשלום

לפרטים נוספים ולהזמנה למופע: 04-6488060

 שרים ביד לעצמאות

שרים ביחד לעצמאות (אשחר בצר)

 

יום עצמאות מתוק!

מועצת הדבש מזמינה לחגוג את יום העצמאות (ב-19.4) במכוורות כחול לבן ברחבי הארץ

כולם מוזמנים לבקר במכוורות ביום העצמאות וליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה. במכוורות ניתן לפגוש דבוראים, לטעום, לחוות וללמוד על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח.

להלן מספר המלצות לביקור במכוורות תיירותיות בארץ:

מכוורת דבורת התבור- בשדמות דבורה- מזמינה לפעילות יום עצמאות כחול לבן, הכוללת: ביקור במכון רדיית הדבש, סיור במצפה הדבורים, הסבר וצפייה בשיא עונת גידול זחלי המשי, פעילויות יצירה לילדים הכוללות: הכנת שכמיית דבורה כחול לבן, שוקולד דבש אינדיאני ונרות ריחניים ועוד.

בסיום הפעילות יעמדו לרשות המבקרים מנגלים דולקים לשימוש חופשי. ניתן להביא בשר, ירקות או כל דבר שטעים ולהכין אותו על האש. עלות: 49 ₪ לילד, 39 ₪ למבוגר.

טלפון לתיאום: 04-6769598, 050-5637645 אתר: www.dvorat-hatavor.co.il

מכוורת הבוסתן- בפקיעין- ג'מאל חיר הקים את המכוורת בשנת 1977, מזמין ליהנות ביום העצמאות משילוב של אירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות מגוונות להכרת עולם הדבורה- תהליך ייצור הדבש, ההיסטוריה של כפר פקיעין והעדה הדרוזית. במכוורת- סדנת יצירת נרות, קליעת סלים, מילוי בקבוקים בחול צבעוני, פינת חי ופינת ליטוף, רכיבה על גמלים ועוד. עלות: 15-25 ₪ לסדנא. כניסה לאתר ולפינת החי + סיור- ללא עלות. בין השעות-10:00-18:00. טלפון לתיאום: 052-2477897

יערת הדבש- אלוני אבא- סיור במכוורת ובמרכז המבקרים, צפייה בסרט על חיי הדבורה, לבישת חליפת דבוראים, צפייה בכוורת זכוכית והתנסות ברדיית דבש עם חלות דבש אמתיות, תוך הפעלת צנטריפוגה ידנית קטנה. הדבש זורם לחבית ומוזמנים לטעום. טלפון לתיאום: 054-4437402 

עלות: למשתתף מעל גיל 5- 25 ₪

פרטים נוספים באתר מועצת הדבש - www.honey.org.il

עצמאות במדבר

בערבה תיכונה מזמינים את הציבור הרחב לחגיגות 70 שנה למדינת ישראל ביום העצמאות (יום חמישי, 19.4.18) בנווה המדבר הקסום- פארק ספיר שבלב הערבה תיכונה. האתר שודרג ופותח לאחרונה והוכשר לקליטת קרוואנים ונופשים רבים.

לצד יותר מ-300 חדרי אירוח, חאנים ומבחר אטרקציות תיירותיות, במועצה אזורית ערבה תיכונה השלימו את הקמתו של חניון קרוואנים הראשון ברחבי הערבה התיכונה, בפארק ספיר.

המבלים בפארק ספיר ביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל ייהנו מנווה מדבר קסום בליבה של הערבה, המשתרע על פני כ- 150 דונם ובו שני מעיינות ומפל קטן, הזורם לאגם הפארק, נסתר מהעין, אך סמוך לכביש (כ-6 ק"מ דרומית למושב עין יהב, בסמוך למושב ספיר). באגמון ברווזים, לצדו מרחבי דשא נרחבים ועצים להצללה והשלמת האווירה. כמו כן, במקום פינות ישיבה ואזורי פיקניק על המים והחל מעכשיו גם חניון קרוואנים חדש. במקום פסלים של אומניות תושבות הערבה המתארים את החיים במדבר.

***הפארק נגיש מותאם לציבור הנכים***

מתי: יום העצמאות... ובכלל.

למי: לכל המשפחה

איפה: פארק ספיר, הערבה התיכונה

כמה: עלות משתנה - פרטים באתר

לפרטים והזמנת מקום: תיירות ערבה - www.arava.co.il ובטלפון- 052-8666273

 נווה מדבר - פארק ספיר

נווה מדבר - פארק ספיר (גלעד לבני)

 

שבעים בגובה 2040

החרמון, ההר שזכה בתואר "העיניים של המדינה", מזמין את אזרחי ישראל לסוף שבוע עצמאות במהלכו יתקיימו סיורי מורשת מודרכים לגבעות הקרב, כולל סיפור  הקרב על כיבוש החרמון. סוף השבוע מתחבר ליום העצמאות ומאפשר לרבים לצאת למרחבים ולהכיר את אתר החרמון מזווית שונה. הסיורים המודרכים משלבים טבע, מורשת וגיאופוליטיקה. הסיור מתחיל בפסגת החרמון (2040 מ') בתצפית מרהיבה והסבר על הגולן, הגליל העליון, עמק החולה והרי הלבנון וסיומו בסיפור המרתק של הקרב על החרמון "העיניים של המדינה" בגבעות הקרב.

חבילת סופ"ש עצמאות 70 בשבעים: נסיעה ברכבל ובילוי במזחלות האקסטרים במחיר מיוחד של 70 ₪ לאדם. הסיורים המודרכים יתקיימו בשישי ושבת (20-21.4) בלבד בשעות:  11:00 , 13:00.

הסיורים מתקיימים ללא תשלום ע"י מדריכי החברה להגנת הטבע. משך הסיור כשעה וחצי, יש להגיע חצי שעה לפני שעת הסיור (משך הנסיעה ברכבל 15 דק') ולהצטייד בנעלי הליכה, לבוש חם ומים. בנוסף, ניתן לשלב מסלול הליכה רגלית לכל המשפחה (ללא הדרכה), ההליכה מתחילה במרומי החרמון לשם ניתן להגיע באמצעות רכבל המבקרים.

מתי: שישי-שבת 20-21.4, 8:00-16:00 (כניסת רכב עד השעה 15:00)

למי: לכל המשפחה

איפה: אתר החרמון

כמה: מחירים משתנים ע"פ הפעילות

לפרטים נוספים: 1599-550-560 http://www.skihermon.co.il/

 העיניים של המדינה

העיניים של המדינה (עדי פרץ)

 

קייקי כפר בלום בחיבוק ענק לחיילי צה"ל וחבילת בילוי עצמאות

בקייקי כפר בלום שומרים על המסורת, ביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל חיילי צה"ל הם הכוכבים שנהנים משייט ללא תשלום כחלק מתרומה לקהילה והכרת תודה!

ואם כבר חגיגה למדינה אז  בקייקי כפר בלום  כולם נהנים מחבילת בילוי אטרקטיבית ב-70 ₪  שייט במסלול המשפחתי,  אומגה למים, קולנוע רב חושי ופיקניק במתחם הקמפינג

מתי: יום ה' 19.4, 10:00-16:00

למי: כל המשפחה (מגיל 5)

איפה: קייקי כפר בלום

כמה: חיילים חינם, כל השאר 70 ₪ לאדם

לפרטים נוספים: WWW.KAYAKS.CO.IL    טל: 1-700-50-66-11 (השייט מגיל 5)      

ההטבה לחיילים בהצגת חוגר. 

 קייקים בעצמאות

קייקים בעצמאות (יח"צ)

 

חוגגים עצמאות בצוק- 70 שנה לישראל, 20 שנה לצוק מנרה

צוק מנרה חוגג השנה 20 שנה להקמת האתר במקביל ליום העצמאות ה-70 למדינת ישראל! דגל ישראל ענק יעטר את מצוק האקסטרים.

במהלך סופ"ש עצמאות 70 למדינה, ייהנו מבקרי האתר מחבילת בילוי אטרקטיבית.

נסיעה ברכבל הארוך במדינה במחיר שנות המדינה -70 ₪ לאדם, ובילוי במגלשות ההרים במחירשנות הצוק – 20 ₪ לאדם. בנוסף, מומלץ לצאת לסיורים מודרכים בעקבות לוחמים, למצפור ע"ש אמיר קרא ז"ל, להלך בשביל הרגליים היחפות, לטפס על קיר הבולדרינג וליהנות ממשחקי חשיבה גדולים לכל המשפחה. 

בנוסף כל מתקני הצוק יפעלו כרגיל (בתשלום)

מתי: סופ"ש עצמאות תאריכים 19-21/4, בין השעות 10:00-16:00

למי : לכל המשפחה

איפה: צוק מנרה ממוקם על כביש 90, בין ראש פינה לקריית שמונה.

לפרטים נוספים: www.cliff.co.il  / 04-6905830

דגל ישראל על צוק מנרה

דגל ישראל על צוק מנרה (זוהר גלזר)

 

באר טוביה וקריית מלאכי מתאחדות!... ליום העצמאות

בערב יום העצמאות (18.4) יופיעו על הבמה בפארק העירוני בקריית מלאכי דודו אהרון, מוטי טקה ונועה קירל.

מתי: 18 באפריל, החל מהשעה 20:00

למי: לכל המשפחה.

איפה: בפארק העירוני, קריית מלאכי

כמה: הכניסה חינם

למחרת, ביום העצמאות (19.4) יעלו על הבמה בפארק העירוני של קריית מלאכי הזמר איתי לוי וכוכבות הילדים מיכל הקטנה ונעמה "סופר על".

מתי: 19 באפריל, החל מהשעה 11:30

למי: לכל המשפחה

איפה: בפארק העירוני

כמה: הכניסה חינם

מופע עברי (לידר) בגדרה

אתם מוזמנים לערב מלא במופעים לכל המשפחה. מי יהיה על הבמה? עברי לידר, אליאנה תדהר, 'כוח הקצב' ועוד מגוון מופעים מקומיים.

מתי: 18 באפריל החל מהשעה 20:00

למי: לכל המשפחה

איפה: רחבת מכבי, גדרה

כמה: כניסה ללא תשלום

לפרטים נוספים: http://gedera.muni.il/Index/Entry.aspx?nodeId=1005&entryId=285

 עברי לידר יקפיץ את גדרה

עברי לידר יקפיץ את גדרה (יח"צ)

 

בירת העמק חוגגת עצמאות

משינה, עדן חסון, מושיקו מור, יוסי שטרית. להקות מקומיות, כוכבת הילדים מאייקי במופע חגיגי מופע תופים מוארים, מופע זיקוקים. במתחם יהיו דמויות רחוב הקשורות לחגיגות ה-70, דוכני מכירה ומזון, מסכי ענק שיהיו פזורים בשטח כדי שכל תושב יוכל ליהנות מהמופעים. כל הפעילויות ללא עלות.

מתי: 18 באפריל, החל מהשעה 20:00.

למי: לכל המשפחה

איפה: מתחם התחנה.

כמה: ללא עלות

לפרטים: https://he-il.facebook.com/liveafula

בנוסף, מיצג צה"ל יתקיים ביום חמישי ד' באייר תשע"ח 19.04.2018 בשעה 09:00 באנדרטת כפיר.

חברי משינה יגיעו לעפולה

חברי משינה יגיעו לעפולה (יח"צ)

 

עצמאות לילדים הגדולים

RAVE עצמאות חוזר ובגדול!

קבוצת בלוסטון (בבעלותם של גיא בסר ושי מור יוסף) חוגגת 70 למדינת ישראל ומביאה בפעם החמישית את הרייב המרכזי של יום העצמאות. בשל הביקוש הרב, ייערך השנה הרייב בלייב פארק ראשון לציון, אחד מ-2 הלוקיישנים המובילים להופעות בישראל. החל מ-23:00, יעלו על במת המקום הזמרים עם הגרוב הכי סוחף ב-70 השנים הראשונות למדינה:

מי יופיעו?! סטטיק ובן-אל תבורי; נצ'י נצ'; אליעד; סטפן; סאבלימינל מארח את האולסטרס; סקאזי; טליסמן; בניה ברבי; אקסום; שגיא ביטבוקס; איזי; אביב קאזוש; נוי אלוש ועוד ועוד

מנחה: שגיא ביטבוקס

מתי: יום העצמאות, 18.4, החל מהשעה 23:00

למי: בני נוער וצעירים

איפה: לייב פארק, ראשון לציון

כמה: 159 ₪. מחיר לתושבי ראשון 79 ₪.

לפרטים והזמנת כרטיסים:  באתר טיקט מאסטר ובטלפון *9964

 סטטיק חוגג עצאות בראשון לציון

סטטיק חוגג עצאות בראשון לציון (קבוצת בלוסטון)

 

מחפשים מה לעשות עם הילדים? אוהבים להתעדכן, מה קורה ואיפה? אוהבים לקרוא על תרבות לכל המשפחה? חייגו לטלפון 08-9999410, קבלו גיליון של מגזין הורים וילדים
וכמובן - תוכלו לרכוש מינוי