,

עקב מותו של ג'ובס: גוגל וסמסונג דוחות את מועד השקת נקסוס פריים

שתי החברות הודיעו כי אירוע ההכרזה על מכשיר הדגל הבא של אנדרואיד נדחה למועד מאוחר יותר. "זה פשוט לא הזמן הנכון להשקת מכשיר חדש", מסרה גוגל

ריק

סמסונג הודיעה היום (ו') על דחיית אירוע "Unpacked 2011", בו היתה צפויה החברה להשיק בשיתוף עם גוגל את מכשיר הדגל החדש של אנדרואיד, הגלקסי נקסוס פריים ואת מערכת ההפעלה מהדור הבא של גוגל, ה-Ice Cream Sandwich. הסיבה, כך עולה מההכרזה לעיתונות, היא מותו של מייסד אפל סטיב ג'ובס, אמש, בגיל 56.  

 

אירוע ההשקה של היה אמור להתרחש ביום שלישי הקרוב ב-11 לאוקטובר, וסביר להניח כי החברות לא רצו להכריז על מכשיר חדש באותו שבוע שבו תתרחש הלוויתו של ג'ובס. בהודעה המשותפת של סמסונג וגוגל נכתב: "הגענו להסכמה שזה פשוט לא הזמן הנכון להשקת מכשיר חדש. התאריך והאירוע החדש להשקה יוכרזו במהרה". שעות ספורות לאחר הודעה זו, למד בלוג הטכנולוגיה The Next Web כי החברות מתככנות אירוע Unpacked חלופי ב-27 באוקטובר, אשר יערך בלונדון ושככל הנראה בו ייחשף נקסוס פריים.

 

מכשיר הנקסוס פריים סומן עוד לפני יציאתו כמתחרה הראשי של אייפון 4S החדש, שהושק לפני שבוע מאפל. לפי המידע שהודלף, היא יהיה האנדרואיד הראשון שיריץ את מערכת ההפעלה החדשה Ice Cream Sandwich (אנדרואיד 4.0), שתהיה זהה הן לטאבלטים והן לסמארטפוני אנדרואיד.

 

בנוסף, נקסוס פריים צפוי לתמוך ברשת הדור הרביעי, ולכלול מעבד כפול ליבה במהירות 1.5 GHz, מסך Super AMOLED HD ברזולוציה של 720p, וזיכרון פנימי בנפח 1GB. עוד דובר במפרט על מצלמה קדמית באיכות 1 מגה פיקסל, ומצלמה אחורית באיכות 5 מגה פיקסל.

 

מראהו החיצוני של הנקסוס פריים עוד לא נחשף, אך בסרטון הזמנה לאירוע ההשקה, ששחררה סמסונג לפני יומיים, ניתן לראות בבירור כי המכשיר מעוצב בסגנון קודמו, נקסוס S, עם גב מקומר ודקיק. GSM Arena הציג גם הוא אמש תמונה שנטען כי היא של הנקסוס, בה ניתן לראות חלק מהמסך. לפי התמונה ניתן להסיק כי המסך ככל הנראה בגודל 4.6 אינץ', ואינו כולל כפתורים פיזיים מתחת למסך, בדומה לטאבלטי אנדרואיד.

 

 

עוד בנושא:

דלף לרשת: האם כך תראה מערכת ההפעלה הבאה של אנדרואיד?