רומן אברמוביץ', רויטרס

כבר לא משלנו: אחרי ההנפקה שבוטלה, לאן נעלם עודד קובו?

ההנפקה של חברת "שלנו" כבר הרחק מאחורינו וכנראה שלא תפגע עוד במשקיעים ישראלים, אז מדוע נמצא המנכ"ל בהונג קונג? הם ינסה למכור את התשקיף הבעייתי לבורסה הסינית?

מה עושה מנכ"ל חברת "שלנו" הכושלת בהונג קונג? על פי חשבון הסנאפצ'אט של עודד קובו מסתמן כי עברה החלטה במטה החברה להעביר את משרדיהם לעיר, שמחזיקה באחת הבורסות החזקות בעולם.

 

כזכור, בעיתונים כלכליים שונים בישראל נחשף התשקיף המטריד של החברה, אשר לא צפה לה הכנסות, ומעבר לכך - שבכיריה מקבלים שכר מנהלים שמן, וכי 60 אחוזים מהאפליקציות שהיא "משיקה" לא קיימות.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

השערוריה סביב "בליינדספוט" מגיעה לכנסת

בר רפאלי מגיבה לסערה סביב האפליקציה של אחיה

משיבים מלחמה: בליינדספוט בקמפיין נגדי

 

החשד להונאה עורר זעם ציבורי רחב מאוד ובחברה נאלצו להודיע על ביטול ההנפקה, ששוויה נאמד בכ-200 מיליון שקלים. מצד החברה נטען כי ההנפקה נכשלה לא בגלל התשקיפים שסיפקה אלא בגלל שהעיתונות הכלכלית בארץ (וגם מערכת "הצינור") רדפה אותם באופן שיטתי, כמובן כרמז עבה ליחס שקיבל דור רפאלי מהתקשורת ("דור תסגור") בעקבות יצירת האפליקציה השערורייתית "בליינד ספוט".

 

מאז נרגעו הרוחות ופוטרו 30 עובדי חברה (אך הפעילות בארץ, נכון לרגע זה, לא פסקה). ניתן היה להניח כי בעקבות הכישלון להנפיק את החברה או להציג תשקיף ריאלי, מישהו בהנהלה יצטרך לספק תשובות לאלה שכבר השקיעו (עם שמות מפוצצים כמו הזמרים וויל. איי. אם וניקי מינאז', ודיג'יים כמו אביצ'י ודייויד גואטה), אך יכול מאוד להיות שהפיאסקו לא ייגמר פה, אלה פשוט ינדוד לשוק אחר - מה שנקרא "עסקים כרגיל".

על פי הערכות שונות, הסיבה שמשרדי החברה הועברו להונג קונג היא בעקבות ניסיון הנפקה נוסף, הפעם בבורסה המקומית. איתן אבריאל, עורך מגזין "The Marker", הגיב על המעבר: "אם החברה כל כך נהדרת מדוע היא לא מנפיקה את עצמה בבורסה הנחשבת בעולם - ה NASDAK שבניו יורק? יכול להיות שקובו הצליח לשכנע את המוסדיים הסינים שבגלל שהחברה ישראלית, היא בהכרח גם מוצלחת".

 

 

 

 

עודד קובו
 

עודד קובו(צילום מסך)