,

סלקום: "התקלה תוקנה אצל מרבית הלקוחות"

אחרי יום שלם בלי אפשרות להשתמש בטלפון הסלולרי, חברת סלקום הודיעה כי משעות הערב מרבית לקוחות החברה לא חווים את התקלה. עם זאת בחברה הדגישו כי ימשיכו לפעול בנוהל חירום ביום הקרוב ויעקבו אחר תפקוד הרשת

(0:36 דקות)

חברת סלקום הודיעה הלילה (רביעי) כי מהשעה 21:30 אמש, מרבית לקוחות החברה לא חווים את התקלה שנמשכה משעות הבוקר. עם זאת בחברה הדגישו כי עדיין לא ניתן לומר שהתקלה לגמרי מאחוריהם, ולכן ימשיכו לפעול בנוהל חירום גם היום ויעקבו אחר תפקוד הרשת.

 

יותר משלושה מיליון לקוחות סלקום לא יכלו להוציא ולקבל שיחות לסירוגין אתמול במהלך רוב היום. לפי דיווח סלקום, התקלה אירעה בבסיס הנתונים של הרשת הסלולרית - המאגר שמכיל את כל הנתונים על כל המנויים. לפי הערכות הכשל היה מערכתי, גם בתוכנה וגם בחומרה של החברה.

 

גם מנכ"ל הרשת, עמוס שפירא, התייחס אמש לתקלה ואמר כי לא  יכול היה להצביע על מקור התקלה. "יש השערות וכיוונים, אבל אני לא יכול לומר מהו מקור התקלה לפני שאני אהיה בטוח שזה המצב". בין האפשרויות לסיבה לתקלה שהועלו נמצאת גם חבלה - אפשרות שלא שוללים בסלקום, אך גם לא מאשרים.

עם זאת, העדיף שפירא להציג את הצד האופטימי של מערכות החברה. "במערכת תקשורת כזו, כמות האפשרויות והצירופים, במיוחד כשזו תקלת תוכנה, הוא כמעט אין סופי", הסביר שפירא. "המערכת שלנו לא בנויה על יחידה אחת ואין שום דבר שאין לו גיבוי. לכן, להוציא את התקלה ב-1995, לא הייתה תקלה בסדר גודל כזה. העובדה הזו מעידה על איכות הרשת".

 

ב-1995 פיצתה סלקום את לקוחותיה בעקבות התקלה, אך עדיין לא ברור אם כך יהיה גם הפעם. "אני רוצה להסתכל בעיני הלקוחות ולומר להם שאני מצטער. נשאלתי האם יש לנו ביטוח ושאלות דומות, אבל לא עסקתי בנושא", הדגיש שפירא. "המחויבות שלנו כרגע היא להחזיר את הרשת לתקינות שלה, כי זה מה שמעניין את הלקוחות שלנו. קודם נמצא את הסיבה ונפיק את הלקחים - ורק אז נתייחס להיבטים אחרים של העניין".