וונדרווייס: הגאדג'ט והאפקליציה שידברו עבורכם עם מזגן וקומקום

חברת סטארט-אפ מנסה לשים את ישראל על המפה בתחום העוזרות האישיות: שילוב בין אפליקציה למכשיר דמוי רמקול יאפשר לכם לתקשר עם הבית החכם מכל מקום שתהיו בו. כך זה עובד

מה דעתכם לדבר עם המזגן, או לשוחח עם הקומקום שלכם? המצאה ישראלית חדשה מאפשרת לעשות זאת דרך הסמארטפון.

 

בארץ זה קצת פחות נפוץ עדיין, אבל תחום העוזרות האישיות הסלולריות הולך ותופס תאוצה בעולם. המפורסמת ביותר היא "אמזון אקו" המאפשרת שיחה אינטראקטיבית עם מכשירי הבית החכם, ואפילו שולטת בהם. אבל חברה ישראלית בשם "וונדר ווייס" (WonderVoice) רוצה להיכנס גם לתחום הזה.

 

>> לכתבות נוספות

חוזרים ללימודים: חמש מדפסות שכדאי שתכירו

חוזרים ללימודים: מחשבים נישאים שלא ירוששו אתכם

סטארטאפ ניישן: לשלוט בשדה הקרב העתידי מהמשרד

 

"אנחנו בנינו עוזרת קולית", מספר גל מלמד, מנכ"ל החברה, "שעוזרת לך להיות מחוברת כל הזמן עם הרשתות החברתיות ועם הבית החכם בעזרת קול. היא מתממשקת כרגע עם פייסבוק, טוויטר, ספוטיפיי - דברים שאנשים צריכים להשתמש בהם תוך כדי נהיגה".

 

כשאתם יושבים ברכב, למשל, תוכלו לבקש מהעוזרת האישית שלכם להקריא לכם את פיד החדשות בפייסבוק או לספר לכם מה הנושאים הטרנדיים בטוויטר - וגם לעשות לייק לציוצים או פוסטים. מצד שני, היא גם מאפשרת לכם לבקש כשאתם במשרד מהדוד החשמלי, למשל, להדליק ולכבות את עצמו.

 

היכולת לדבר עם הבית עובדת תודות למערכת הפעלה המחוברת בבית החכם ועוברת על גלי הרשת, ישירות למערכת ששולטת בבית.

 

את WonderVoice מתכננים היזמים למכור לחברות שמפתחות בית חכם, במחיר של 100 עד 150 דולר ליחידה. ובינתיים, אגב, אף אחד עוד לא לימד את העוזרת האישית לדבר בעברית.