וואווי חשפה את ה-P30: כמה הוא יעלה בישראל?

זום עוצמתי וצילום לילה משופר: ענקית הסלולר הסינית וואווי חשפה בשעה האחרונה את הסמארטפונים החדשים בסדרת הדגל שלה. אז מה הבשורה? וכמה הם יעלו לכם? הנה כל הפרטים

בארוע שנערך בפאריז, חשפה בשעה האחרונה ענקית הסלולר הסינית וואווי את המכשירים החדשים בסדרת הדגל שלה, הלא היא סידרת ה P30. בפתח הארוע הוצג סרטון תדמית מיוחד ובו דיברו בכירים בענקיות תקשורת אירופאיות דוגמת טלפוניקה ואורנג', בשבחי החברה - זאת על רקע טענות שנשמעו ברחבי העולם בנושא אבטחת מידע הקשורות ליחסיה של החברה עם הממשל הסיני.

2018 הייתה שנה לא קלה עבור החברה, אך בחודשים האחרונים נראה כי היא מצליחה להתאושש מבחינה תדמיתית, וכך -חודש אחרי שחשפה מכשיר מתקפל שהצליח לעורר גלים ברחבי העולם, וואווי מתפנה להשיק את דגמי ה P30 החדשים ונראה כי הפעם גולת הכותרת היא יכולות הזום המרשימות של מערך הצילום, כמו גם יכולות צילום מפתיעות בתנאי תאורה נמוכים.

ריצ'רד יו, מנכ"ל חטיבצ האלקטרוניקה של וואווי

ריצ'רד יו, מנכ"ל חטיבת האלקטרוניקה של וואווי ( יח"צ)

 

לדברי ריצ'רד יו (Richard Yu), מנכ"ל חטיבת האלקטרוניקה הצרכנית של Huawei: "סדרת  ה-  Huawei P30החדשה מהווה פריצת דרך שבאה בעקבות עשרות שנים שהוקדשו לפיתוח טכנולוגיית המצלמות. זוהי סדרה המגדירה מחדש את הכללים ותשנה את תפיסת הצילום הנייד על ידי הצרכנים. חידושים כגון חיישן SuperSpectrum ועדשתSuperZoom  מאפשרים לנו להרחיב את גבולות הצילום הנייד ולפרוץ את גבולות צילום הווידיאו, תחום ששקט על שמריו זמן רב מדי. סדרת Huawei P30  תכתיב את הקצב לכמה דורות באים של סמארטפונים".


 

זום פי 50 וחיישני תאורה מתקדמים

 

דגם ה-P30 הרגיל יגיע עם מסך OLED שטוח בגודל 6.1 אינצ', בדומה לגלקסי S10 ברזולוציית FHD. דגם הפרו לעומת זאת כבר יגיע עם מסך 6.47 אינץ מקומר - גם הוא ברזולוצית FHD. שני הדגמים מצויידים במעבד החדש של החברה, הקירין 980.

מערך הצילום בסדרת ה-P30 שונה ממכשיר למכשיר: דגם הפרו מכיל מערך צילום מתקדם המכיל 4 חיישנים אחוריים המסוגלים לנפק תמונה מרשימה בזום של עד לא פחות מפי 50. השידרוג השמעותי הזה מתאפשר הודות לזום אופטי כפול 5 ולזום היברידי כפול 10. אלגוריתם חכם שפתחה החברה משלב את השניים לזום דיגטלי של עד פי 50 - שאם להאמין להדגמה שנכחנו בה - אמור להתעלות על כל יצרניות הסלולר האחרות. ה- P30 לעומת זאת מגיע עם זום אופטי של פי 3 שמסוגל נפק תוצאה סופית של זום דיגיטלי עד פי 30. 

P30: מבט מאחור

P30: מבט מאחור ( יוסי לוי)

 

כאמור ה-Huawei P30 Pro מצויד במערך צילום בעל ארבע מצלמות תוצרת לייקה (Leica), וביניהן מצלמה עיקרית של 40 מגה פיקסל עם חיישן SuperSpectrum Sensor, מצלמה בעלת זווית רחבה במיוחד ו-עם חיישן 20 מגה פיקסל, מצלמת טלפוטו של 8 מגה פיקסל ומצלמת TOF המצויידת בחיישן המספק מידע על מרחק ועומק שדה - ובפשטות - חיישן שיהפוך את אפ'ט ה"בוקה " האהוב ליותר חד וממוקד.המצלמה הקידמית בדגם הפרו המצלמה מצויידת בחיישן 32 מגה פיקסל מרשים. ה- P30 מכחע עם מערך צילום שאינו כולל את חיישן הTOF ועם מערך צילום משולש בעל מבנה דומה אך עם חיישני  40 מגה פיקסל, 16 מגה פיקסל ו- 8 מגה פיקסל בהתאם.

בחברה מתגאים כי המכשירים החדשים צויידו בחיישני אור מתקדמים של סוני המאפשרים רגישות חשיפה, מה שמכונה גם - ISO, של עד 409,600, נתון מרשים לכל הדעות. בהדגמה שנערכה בארוע עצמו המכשיר הפגין יכולת צילום מרשימה בתנאי תאורה נמוכים בהשוואה שערכן שם לדגמים האחרונים של סמסונג ואפל.

דגם הפרו יגיע כשהוא מצוייד ביכולות טעינה מהירות,  טכנולוגיית ה-SuperCharge של החברה, המאפשרת טעינה מהירה של W40  כמו גם סוללת 4,200mAh, בעוד הדגם הרגיל מציג  טעינה מהירה של W15 וסוללה בעלת קיבולת של  3650 mAh. בנוסף רק דגם הפרו צוייד בטעינה גב אלחוטית מהירה וביכולת להטעין מכשירים אחרים. 

כמה הוא יעלה בישראל?

ובכן, מכשיר ה- P30 Pro יהיה זמין בגרסת 256GB עם 8GB RAM במחיר מומלץ של 3,999 שקלים, ובגרסת 128GB עם 6GB RAM במחיר מומלץ של 3,499 שקלים. מכשיר ה- P30 יהיה זמין בגרסת 128GB עם 6GB RAM במחיר מומלץ של 2,899 שקלים.

* הכותב היה אורח החברה בארוע