התמונה הזוכה, אינסטגרם\ dinalf

הפתעה: צלמת ישראלית בין הזוכים בתחרות צילום של אפל העולמית

תמונה של צלמת ישראלית בשם דינה אלפסי נבחרה כאחת מעשרת התמונות הטובות ביותר שהוגשו לתחרות צילום שערכה אפל העולמית. בינתיים הפרס שאפל מעניקה לזוכים מעורר סערה

כבוד כחול לבן: חברת אפל העולמית פירסמה את רשימת עשרת הזוכים בתחרות הצילום שערכה, אשר נשאה את השם "“Shot on iPhone”. התחרות נפתחה לפני כחודש וכללה כמובן רק תמונות שצולמו באמצעות מכשיר האייפון של החברה. בין עשרת הזוכים נמצאת גם הצלמת דינה אלפסי מחדרה.

 אלפסי זכתה בשנים האחרונות בשלל פרסים על כישורי הצילום שלה באייפון. עוד בשנת 2016 קטע וידאו שצילמה כיכב בסרטון פרסומת של אפל העולמית. הקשר ההוא נוצר לאחר שנציגי החברה פנו אליה באינסטגרם וביקשו ממנה אישור להשתמש בסרטון ששיתפה ברשת החברתית. בשנת 2017 תמונה אחרת שלה זכתה בתחרות צילום באמצעות מכשיר האייפון בשם ה" iPhone Photography Awards", ורק לפני חודש קטפה פרס דומה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Go into your heart ? #whpunexpected #mydinstreetmoments #shotoniphone #vsco J4 #jj_forum_2502

A post shared by DiNA ALFASi (@dinalf) on

אלפסי צילמה את התמונה הזוכה שלה (מצורפת מעלה) באמצעות מכשיר האייפון X. מדובר בתצלום של שלולית בצורת לב שלכדה את תשומת ליבה של אלפסי בעת שפסעה בשכונת בת גלים בחיפה, בדרך למקום עבודתה בבית החולים רמב"ם. חדי עין ודאי יבחינו ברקע בהשתקפות של מבנה הפקולטה לרפואה של הטכניון כשהוא מגיח מהפינה העליונה. אל כל אלו נוסף הכיתוב - "Go into your heart".

מנימוקי השופטים בתחרות?" מדובר בפרספקטיבה ייחודית ומבט חדש על מושא צילום פופולארי - ההשתקפות...עומק השדה של מצלמת האייפון איפשר למעשה את התמונה הזו - הישג שמצלמת DSLR רגילה תתקשה לעמוד בו".

אלפסי,  הנדסאית אדריכלות במקצועה מספרת כי היא מצלמת באמצעות האייפון כבר שבע שנים, ובארבע השנים האחרונות החלה להשתתף בתחרות בינלאומיות וכאמור - גם לקצור פרסים רבים בדרך. בשיחה עם אונליין 13 היא מספרת כי מאז היוודע דבר הזכייה, היא לא מפסיקה לקבל הודעות ופניות ברשתות החברתיות, כשבמקביל צברה המוני עוקבים חדשים באינסטגרם כמעט בין לילה. 

"חשוב לי לספר סיפור דרך תמונה" מספרת אלפסי, "שמי שמתבונן ירגיש איזה רגש, שזה יעשה לו משהו" היא אומרת. "בתמונות שלי מה שבולט הוא תמיד האור" היא משתפת את סוד הקסם של התמונות. "ההמלצה האישית שלי בכל הקשור לצילום היא לחפש את האור הטבעי וללמוד מאיזה כיוון הוא מגיע וכיצד הוא מתקבל על האובייקט. צריך ללמוד מאיזה זוית לצלם או מאיזה התמונה תצא בצורה מייטבית - אני ממליצה לחפש את האור בכל תמונה". בנוסף אלפסי מדגישה שמומלץ לא להשתמש בזום הדיגיטלי ולא להשתמש בפלאש בתמונות שלכם.

תמונה נוספת של אלפסי שזכתה בתחרות:

אז מה הפרס את ודאי שואלים? ובכן התמונה של אלפסי, ביחד עם תשעת הזוכים האחרים, תככב בקמפיין שלטי חוצות של אפל העולמית, כמו גם תעטר קירות חנויות נבחרות של החברה מסביב לעולם. אבל לא הכל מתוק, בעקבות הפרס המדובר אפל העולמית מצאה עצמה במוקד של סערה. מסתבר שצלמים ברחבי העולם מחו נגד העובדה שלפי תקנון התחרות, הרי שהחברה יכולה לעשות ככול העולה על רוחה עם התמונות הזוכות - מבלי להתחייב לשום שיפוי כספי לזוכים.

בסופו של דבר באפל נשברו אחרי שבוע, ועדכנו את תקנון התחרות כך שהזוכים יהנו לבסוף מתשלום עבור זכויות השימוש בתצלומים שלהם. בינתיים בחברה החליטו לפרגן לתמונה של אלפסי והציבו אותה בשעות האחרונות בעמוד הראשי באתר החברה:

 עמוד הבית של אפל

עמוד הבית של אפל ( צילום מסך)