יש לכם 2,610 דולר? וואווי השיקה את סמארטפון ה- Mate X המתקפל

קבלו אותו: המכשיר המתקפל של וואווי הסינית דלף במלואו לרשת שעות ספורות לפני ארוע ההשקה הרישמי. אז במה מדובר וכמה הוא יעלה? הצצה ראשונה מלאה למכשיר ה- Mate X

שוק הסמארטפונים המתקפלים רק נולד לפני מספר ימים עם ההשקה המדוברת של מכשיר ה"פולד" מבית הענקית הקוריאנית סמסונג,  ונראה כי הוא כבר מעלה הילוך. לפני שעות ספורות דלף לרשת במלואו מכשיר ה- Mate X, הסמארטפון המתקפל הראשון של וואווי ועימו גם המפרט שלו. כל זאת בעוד ההשקה הרישמית אמורה להתרחש רק בעוד מספר שעות בפתח תערוכת המובייל MWC בברצלונה.

 אז במה מדובר? ובכן לפי מידע שהגיע אלינו, הרי שמכשיר ה- Mate X מורכב ברובו ממסך דק עם בליטה בגבו,  המכילה את כל הכפתורים, מערך המצלמות המרובע ומחברי ה USB C. נראה כי הבליטה הזו נועדה בחלקה גם לאפשר אחיזה נוחה של המכשיר ביד אחת. 

 Mate X והבליטה בגב המכשיר

Mate X והבליטה בגב המכשיר ( יוטיוב)

 

המסך הראשי בגודל 6.6 אינץ' והמסך המשני בגודל 6.25 אינץ' , וכשמכשיר ה- Mate X נמצא במצב פתוח הרי שהוא מגיע לגודל של כ- 8 אינץ'.  פרט מעניין הוא שעוביו של המכשיר במצב מקופל מגיע לכדי 11 מילמטרים, ואילו במצב מקופל עוביו (מלבד הבסיס) יורד כבר לכדי 5.4 מ"מ.

 Mate X במצב פתוח

Mate X במצב פתוח (יוטיוב)

 

מתחת למכסה המנוע הדק של ה- Mate X, תמצאו את מעבד הקירין 980 של וואווי ואת ה- Balong 5000 - ערכת שבבים חדשה בטכנולוגיית 7 ננו מילימטר, בעלת מודם 5G שבוואווי טוענים כי הוא המהיר בעולם שבבים, כשהמשמעות היא כי הדגם הזה יתמוך ברשתות הדור החמישי לכשאלו יושקו בעולם.

המייט X במצב מקופל?

ה- Mate X במצב מקופל (יוטיוב)

 

סוללת 4,500 mah אמורה לספק לכם כמעט יום עבודה מלא, ואילו יכולת הטעינה המהירה של המכשיר  55W - היא המהירה ביותר המוצעת בשוק הסמארטפונים ואמורה לספק טעינה מהירה של 80 אחוז מהסוללה בחצי שעה בלבד.

 ה- Mate X  במלוא הדרו

ה- Mate X במלוא הדרו ( יח"צ)

 

לדברי ריצ'רד יו (Richard Yu), מנכ"ל Huawei CBG: "העיצוב המהפכני של ה- Mate X הושג על ידי מאמץ עצום של יחידות המחקר והפיתוח של Huawei. 

ה- Mate X

ה- Mate X ( יח"צ)

 

ומה לגבי המחיר? ובכן, קחו אויר כי מדובר ברף מחיר שכמותו עוד לא ראינו. תמורת העונג לקפל את הסמארטפון שלכם תאלצו להיפרד מסכום של כ- 2600 דולרים. כן, קחו אויר, קראתם את המספר הזה נכון - הסמארטפון המתקפל של וואווי עולה לא פחות מאשר 9,400 שקלים לפני מיסים ושאר תוספות שונות. נשאלת רק שאלה אחת  - מי הלקוח הפוטנציאלי שיהיה מוכן לשלם כזה סכום על מוצר ראשוני שכזה? ובכן, בכל מקרה , וואוי טוענת שהמכשיר יגיע לשווקים במחצית השניה של 2019 -אך לא ידוע באיזה אזורים בעולם הוא יושק והאם הוא בכלל יגיע לארץ. הניחוש שלנו? זה לא יקרה בזמן הקרוב.