ההורדות החכמות של נטפליקס מגיעות לאייפון, נטפליקס

הגיע הזמן: העדכון השווה של נטפליקס מגיע סוף סוף גם לאייפון

נטפליקס משדרגת את אפליקציית האייפון שלה עם עדכון שמשתמשי האנדרואיד זכו לקבל כבר בקיץ שעבר, אבל מסתבר שזה לא השינוי המשמעותי היחיד שעבר על החברה השבוע

נטפליקס משדרגת את אפליקציית האייפון שלה עם עדכון שמשתמשי האנדרואיד זכו לקבל כבר בקיץ שעבר. החברה השיקה אמש את פיצ'ר ה-Smart Downloads לראשונה גם למשתמשי מערכות הפעלה של אפל - ה iOS. המשמעות? משתמשי האייפון והאייפד יוכלו להנות מעתה מאותו מנגנון חכם שמאפשר למשתמשים לקבל את מנת הבינג' שלהם בזמן - גם בדרכים. 

מעתה לאחר שסיימתם לצפות בפרק שהורד למכשיר, פיצ'ר ה- Smart Downloads ימחק אותו ולאחר מכן יוריד באופן אוטומטי את הפרק הבא, במידה ויש יותר פרקים שלא הורדו לצפות. אז נכון, במבט ראשון השדרוג הזה יראה מעט זניח, אך בעולם ובו המונח "בינג'" כבר מזמן הפך לסוג של תופעה תרבותית, הרי שמדובר בסוג של שדרוג שווה במיוחד.

כך זה נראה בפועל במכשירי האנדרואיד:

אז איך זה עובד בפועל? ובכן נניח וכבר הורדתם עונה שלמה של סדרה לצפייה בטיסה, לאחר צפייה בפרק הראשון של העונה פרק זה יימחק ו- Smart Downloads תוריד את הפרק הראשון של עונה מספר 2 , כל עוד היא זמינה להורדה בשירות של Netflix. דוגמא נוספת שנותנים בנטפליקס היא במידה ומנוי הוריד את את פרקים 3, 7 ו- 13 וצפה בפרק 3, לאחר הצפייה פרק 3 ימחק ופרק 14 יורד למכשיר. בסיום ההורדה תוצג הודעת סטטוס בטלפון הסלולרי כאשר ההורדה מתבצעת ותתקבל התראה כאשר ההורדות יושלמו. יש לציין כי ההורדה תתבצע רק על בסיס רשת ה- Wi-Fi ולא תעשה שימוש ברשת הנתונים הסלולארית שלכם.

וכך נכתב בהודעה הרישמית שהחברה שיחררה הלילה: "לאור ההצלחה בהשקת הפיצ'ר החדשני אשר זמין למשתמשי Android החל מיולי 2018 וכחלק מהמאמץ להפוך את החוויה בנייד לנוחה ומהנה יותר עבור המשתמשים, Netflix מציעה מעתה בשירות הסטרימינג שלה לבעלי טלפונים ומכשירים של Apple את האפשרות ל- Smart Downloads". 

לטובת מי שלא ממש בקיא בפיצ'ר הורדת הסדרות והסרטים של נטפליקס נספר כי בשלושת השנים האחרונות החברה מאפשרת לכם להוריד סרטים וסדרות ישירות למחשב הנייד, לטאבלט או לטלפון הנייד שלכם. כל מה שתצטרכו זה רק להשתמש באפליקצייה הייעודית (משתמשי ווינדוס - הכנסו לחנות האפליקציות של מיקרוסופט), הקישו על לחצן ההורדה לצד הפרק או הסרט שרציתם - והפרק הנחשק ירד למחשב/טאבלא או הסמארטפון שלכם. רק בידקו אם יש לכם מספיק מקום בכונן האיכסון שלכם, וזיכרו לבצע את ההורדות על רשת ה-WIFI בטרם תצאו מהבית  - שלא תגמרו את חבילת הגלישה בטרם עת.

אבל זה לא השינוי היחיד שעבר על נטפליקס השבוע הזה. רק לפני מספר ימים הכריזו בחברה על שינוי דרמטי בפתיח האיקוני שלה, זה שמלווה אותה מאז שנת 2013. אותו לוגו אדום שמופיע על רקע לבן, מלווה בצליל המפורסם שכבר זכה לכינוי "Netflix sound" :

מסתבר שהחל מתחילת החודש, החברה החליפה את הפתיח המפורסם ההוא, למשהו קצת אחר:

האנימציה החדשה, הנקראת ident, כבר מוצגת בכותרים מקורים חדשים של Netflix, כמו בובה רוסית ו- Velvet Buzzsaw, ועל כל התכנים המקוריים החדשים שיצאו בשירות מעתה ואילך. בהמשך השנה תשלים Netflix את התהליך ותוסיף אותו באופן רטרואקטיבי לשאר הקטלוג המקורי שלה.